Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » Kinek hogyan alakult az első...

Kinek hogyan alakult az első félév?

Figyelt kérdés

Siker? Kudarc? Melyik van túlnyomó többségben?


Esetleg vegyes élmények az élet minden területén?



2022. júl. 1. 17:50
1 2
 11/11 anonim válasza:

Nagyon szépen, és kiegyensúlyozottan fogalmazol. A szövegvezetésed is korrekt, tagolt, és letisztult. Tetszik nekem.

Amit a pénzről írtál, hát bennem abban nincsen hiba. Amióta az eszemet tudom a pénz körül forog az eszem, így kiválóan bánok vele. Erről egy két gondolat már korábbi írásaimba is belekerült. Szóval ez nem valami utólag ideszerkesztett dolog. Visszanézhető.

Sajnos a mai társadalmunkban fontos, szinte megkerülhetetlen a pénz, és annak gondolata. Éppen ezt elkerülendő kell belőle “jó sok” (elég) , hogy ne kelljen többet foglalkozni vele, mint szükséges. Szerencsére attól hogy szeretek foglalatoskodni vele, még nem váltam a rabjává. Inkább mint csak eszközre, vagy mint üzemanyagra tekintek... Na de ebből ennyi most pont elég is.

Említetted a vallásos környezetet, és a többit. Hát én magam nem sorolom a szorosan vallásos emberek közé. Persze meg vagyok keresztelve, meg rám is húzható hogy keresztény vagyok, de nem követem szorosan sem magát a vallást, sem a templomokat, sem a kereszténységet, sem az ikonjait... Ennek ellenére nekem is van hitem. Sőt, szerintem bőven tudna veteledni egy mélyen vallásos emberével is. Emellett a tudományt is pártolom. Főleg a bizonyítási módszertant. Persze maga a tudomány sem teljes, de szerintem a helyes úton jár. Akár csak a hittel telített vallás. Persze mindkét témának megvan a maga árnyoldalai. Azokról sem feledkezek meg. Azokon is rajta tartom a szemem. És szívesen cselekszem is ha elharapóznak. A tudomány sem minden, a vallás sem minden. De szerintem érdemes együtt kezelni a kettőt. Egészítsék ki egymást, ott ahol egyik gyengébb mint a másik. Ellenőrizzék, segítség mi egymást... És még az élet számos területét be lehetne hozni a beszélgetésbe...

2022. júl. 1. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!