Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » Létező jelenség az hogy...

Létező jelenség az hogy valaki leáll idegen emberekkel beszélgetni az utcán?

Figyelt kérdés
Külföldi fórumokon állandóan ezt látom, de nem hiszem hogy bárki is díjazná a dolgot. Valamint, eddig egyszer sem láttam még hogy valaki ezt tenné.

2023. jan. 29. 09:29
 1/10 anonim válasza:

Igen ez létező dolog.

Bar leginkább rám az idősebbekre jellemző.

Mert a mi időnkben ez teljesen természetes volt :)


50 éves vagyok.

2023. jan. 29. 09:42
 2/10 anonim válasza:

Ehhez egy fejlett társadalom kellene, de a magyar nem az... Igen, az idősek szokása, hogy csak őket hallgatva beszélhessenek pl.: a tömegközlekedésin csakis arról, hogy pl.: "Én, egyedül én építettem fel a fél-, ha nem is az egész országot".

Erre meg sokan nem vagyunk kíváncsiak:).

2023. jan. 29. 09:45
 3/10 anonim válasza:
Külföld a lényeg. Egy magyar nyomorúságát ki akarná hallgatni? Ha egy magyar ember tőlem kérdez valamit azt se hiszem el neki. Ha valaki szól hozzám, nálam a default gondolat, hogy vajon mit akarhat? Sose találkoztam olyannal, hogy valaki hátsó szándék nélkül, önszántából jót akarjon. Aztán amikor részemről a pénzcsap elzárul mondjuk, ki is mutatják a foguk fehérjét és már nem lesznek olyan jófejek utána
2023. jan. 29. 09:52
 4/10 anonim válasza:
Igen az nincs ebben semmi rossz.
2023. jan. 29. 10:00
 5/10 anonim válasza:
Ha nem sietek és normálisnak tűnik a másik akkor igen. Mielőtt bárki írná, nem vagyok idős
2023. jan. 29. 10:37
 6/10 anonim válasza:

Hagyjuk már ezt a magyarozást, nyugati országokban sincs ez annyira másképp.

Egyébként szituációtól is függ. Például hétköznap reggel iskolába/munkába menet általában nem ezen jár az ember esze, nem túl fogékony rá. De olyan például volt, hogy hirtelen jött zápor miatt a kapualjba álltunk és beszélgettünk még hazafelé is egy fél órát, vagy hogy a vonaton kezdtünk el beszélgetni pár korombelivel, vagy ha alapvetően csak szórakozásról szól a nap akkor nyitottabb vagyok én is arra ha valami idegen megtalál.

2023. jan. 29. 11:16
 7/10 anonim válasza:
40 múltam és vidéken nőttem fel (megyei jogú városban), a nyolcvanas-kilencvenes években teljesen természetes volt, hogy a piacon, utcán, boltban idegenek beszéltek egymással és legközelebb köszöntek egymásnak. Manapság nyomokban tapasztalok hasonlót mind Budapesten és a szülővárosomban, azzal együtt, hogy a kerület, ahol élek, barátságos.
2023. jan. 29. 17:55
 8/10 anonim válasza:
Itt Budapesten egyáltalán nem volt szokás idegenekkel társalogni a 80-as, 90-es években sem szerencsère.
2023. jan. 29. 20:26
 9/10 anonim válasza:

Ma már ez ritka.

Régebben nem volt az.

2023. jan. 30. 10:11
 10/10 anonim válasza:
Velem már volt ilyen többször is.
2023. febr. 12. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!