Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezik, hogy az 5.1-es...

Létezik, hogy az 5.1-es hangrendszerek nem alkalmasak "hosszú távon" zenehallgatásra? Egy érdekes jelenség lejjebb.

Figyelt kérdés

Szóval a rövid előzmény annyi, h szerettem volna a PC hangszórók világához képest egy komolyabb 5.1-es hangrendszert venni a gépemhez. Ez 2019-ben, és től meg is történt. Vettem Egy Logitech z906-ot. A 3. megy tönkre ugyanazokkal a tünetekkel, kb 1-2 hónap, max fél éven belül. Majd vettem egy még komolyabb kategóriában, egy Edifier S760D hangrendszert, ez már a 200 ezres mezőny. És ez is tönkrement ugyan úgy: Elkezdenek recsegni a szatellit hangszórók, majd a Logitechnél ez követően elmegy a hang teljesen, az összesből, az Edifier-nél meg a magas, közép megy el belőlük, és pl. érthetetlen az emberi beszéd, nem, v alig lehet hallani.

Már hangkártyát cseréltem alaplapiról, megnézettem a hálózatot villanyszerelővel, kínomban már tápegységet is cseréltem, de semmi eredmény. Ami érdekes, hogy van 2db 2.1-es Edifier S350DB-m, amiknek már több mint fél éve semmi baja, csak az 5.1-ek mennek tönkre. A zenéket hangosan, közel max hangerőn hallgattam. A loginál nem, mert az torzított maximumon, az Edifier s760D az nem torzított. A 2.1eket is full hangerőn hallgatom ha engedi a családi körülmény, de azok rendben vannak. Szóval elképzelhető h az 5.1-ek tönkremennek a hangos zenétől? Mivel ugye film, játék alatt nem folyamatos a terhelés, de pl. elektronikus zenénél meg szinte folyamatos. Másra már nem tudok gondolni. A gépen egyaránt játszom, filmezek, és zenét hallgatok.

köszönöm a válaszokat.



2023. jan. 25. 07:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%

Nincs összefüggés, pusztán csak nem volt szerencséd kétszer is.

Amúgy már a logitech meg az edifier se olyan jó mint régen.

Unokatesómnál a 400k-s denon 2.1-ben szállt el egy év után az analóg input...szóval nincs miről beszélni

2023. jan. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

A (hifi) zene az 2.1 (2.0)

Minden más esetben a fülem állna ketté. Te hogy hallgatod 5.1 ben..?

Az 5.1 filmekhez, játékokhoz való. A két hátsó hangszóró tized annyira terhelhető mint a két fő hangszóró, hiszen filmekben játékokban is csak ennyi jut rájuk.

2023. jan. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a max hangero okozhatja
2023. jan. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Az első kommentre, annyi h nem 2x nem volt szerencsém hanem 4x.

3 Logitech, és egy Edifier ment tönkre hónapok, heteken belül.

2023. jan. 25. 09:12
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Alapból nem kéne ennek lennie. Az első esetben az történt, hogy túlterhelted a hangszórókat, valószínűleg költségcsökkentés címszóval gyengébb hangszórókat adtak hozzá mint az erősítő, mondván a játék és a film úgyse folyamatosan terheli, a zenét meg nem maximális hangerőn fogod hallgatni.

A másodiknál meg pont kifogtál egy hibás példányt, garanciáztasd, a 200.000 Ft-os termékekre 3 év kötelező.

Az is tipikus dolog és komoly, méregdrága 5.1-es házimoziknál is alkalmazzák, hogy a tápegység lényegesen kisebb mint a teljes kimeneti teljesítmény. Nekem az 5x50 Wattos házimozim (ami idén lesz 19 éves és tökéletesen működik) 160 Wattos táppal rendelkezik, így a zenehallgatás sztereóban vagy 3-sztereóban (a mindkét csatornán egyszerre jelenlévő jelet, mint például az ének a középsőre irányítja) nem probléma, ha viszont az 5.1-es tartalom kivezérli az összes hangszórót akkor elkezd halkulni. Bár ez rendkívül ritka, mert kétharmadnál nem szoktam feljebb tekerni a hangerőt, így meg csak akkor terhelem túl ha minden hangszórón egyszerre erős dübörgés megy, ami normál körülmények között nem szokott, hisz akkor pont a lényegét, a térhangzást veszíti el, ha minden egyszerre szól.

2023. jan. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Az előző kérdésednél is kiderült, hogy kretén módjára szétvereted az összeset.
2023. jan. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"Az előző kérdésednél is kiderült, hogy kretén módjára szétvereted az összeset."


Ebben a témában írtam már, de ha a hangos zenehallgatás vágja tönkre a rendszert, akkor sem értem egyszerűen az egészet. Tehát a gyártó legyárt egy terméket és én teljesen ki akarom használni a gyártó által meghatározott kereteket,teljesítményt, akkor tönkremegy? na ne vicceljünk már. A gyártó gyártotta le úgy az adott hangfalat h x ig lehet feltekerni a hangerőt. Akkor ezek szerint abban reménykednek h nem tekeri fel addig a felhasználó? és nekik ebben mi a jó, h a garanciális időn belül tönkremegy? még olyat sem tudnak legyártani h legalább addig bírja? Legyártanak egy hangrendszert ami jó hangosan képes szólni, de ne tekerje fel a kedves felhasználó addig mert tönkremegy? v most mi? Nem úgy lenne logikus és h gazdaságilag ne legyen saját káruk ebben h az adott hangfalakat min. úgy gyártják le h legalább a gari időt bírja , bármilyen (rendeltetésszerű) felhasználás mellett?

Szóval a fenti beszúrt hozzászóláshoz írva, baromira nem hajtottam szét kretén módjára a hangszórókat. Ez a kifejezés akkor állná meg a helyét ha pl. van egy cpu, vagy egy VGA és én a gyári paramétereket felülírom, magyarul tuningolom, túlhajtom ész nélkül, nem figyelve a feszültség hozzáadásra, hűtésre stb. akkor teljesen jogos h kretén módjára széthajtom. DE ez a kifejezés baromira nem állja meg a helyét úgy h semmilyen gyári állapotot nem módosítok, csupán kimaxolom a gyári lehetőségeket. arról meg ne én tehessek már, h így tönkremegy. a gyártó reklámozza h milyen hangos, torzítás mentes hangzás, hatalmas terek betöltésére is alkalmas hangerő, azonban ha ezt kihasználom nyekk lesz neki rövid időn belül. szóval ez elfogadhatatlan számomra.

2023. jan. 25. 12:17
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát a gyártó legyárt egy terméket és én teljesen ki akarom használni a gyártó által meghatározott kereteket,teljesítményt, akkor tönkremegy? "


Erre is kaptál választ. Nem fogtad fel? Így jártál.

2023. jan. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

-Figyelem, figyelem! - szólal meg az autórádió. - Felhívjuk az M7-esen autózók figyelmét, legyenek óvatosak, mert egy őrült a forgalommal szemben robog.

Egy autós hallgatja a közleményt, majd felcsattan:

-Hogyhogy egy? Mind!


Nem tűnt fel hogy bármelyiket használod tönkremegy?

Egy dolog közös bennük: Te és a használat módja.. :(

2023. jan. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

"Figyelem, figyelem! - szólal meg az autórádió."


Ez jó, értem. De akkor a 2db 2.1 es miért bírja már régóta,(edifier s350db) és semmi bajuk? Ugyan az a felhasználó, és a felhasználás módja?


Akkor sem elfogadható számomra h tönkremennek.

2023. jan. 25. 14:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!