Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » Hogyan küzdjem le a visszautas...

Hogyan küzdjem le a visszautasítástól való félelmemet? 22L

Figyelt kérdés

Sajnos én olyan vagyok, ha bejön egy pasi, hogy rá se merek nézni tisztára pánikrohamot kapok ha a közelébe kerülök.

Tudom nőként nem szerencsés kezdeményezni, de volt hogy szerettem volna és online se merek még facebookon se ráírni egy olyan pasira aki tetszik. Az ilyen kóros félelmet és pánikot hogy tudnám leküzdeni?

Édesapámmal jó a kapcsolatom és ennek ellenére is ez bennem van. Ti hogy küzdöttétek le?


jan. 6. 23:59
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Olyan gondolataim vannak, hogy biztos kiröhög, lenéz majd azért mert bepróbálkozok.
jan. 7. 00:01
 2/16 A kérdező kommentje:
Félek a megszégyenülés érzésétől, mert érzelmileg kiszolgáltatva érzem magam
jan. 7. 00:08
 3/16 anonim válasza:
És ha kiröhög vagy lenéz, akkor mi van? Ilyen ez a pop szakma. Mi, férfiak számtalanszor átéljük ezt. Levelezünk, jön a képcsere, persze én küldök először, várom a viszonzást. "Jaj, valami baj van a levelezőrendszerrel." És a levelezőrendszer sosem javul meg többé. Megalázó, de túléljük. Te is túl fogod élni, ha netán ilyesmiben lesz részed.
jan. 7. 00:10
 4/16 anonim válasza:
Sajnos ehhez a gyakorlás és a megfelelő önkép elengedhetetlen. Utóbbihoz hozzájárul az előbbi is, és az is hogy fejleszd magad, ne csak a komfort zónádban akarj lenni mindig.
jan. 7. 01:01
 5/16 anonim válasza:
Neked egy jó szakemberre van szükséged, aki segít rendet tenni a fejedben. Sokkal jobb lehetnél. Kitartás. (: 31/F
jan. 7. 04:04
 6/16 IgaziÚriember válasza:

"Olyan gondolataim vannak, hogy biztos kiröhög, lenéz majd azért mert bepróbálkozok."


"Ti hogy küzdöttétek le?"


Ilyen szóba sem jöhet hogy egy ilyen hatalmas egyéniséget és Úriembert mint én vagyok bárki kiröhögjön vagy lenézzen. Rám csak felnézni lehet és az árnyékomba kerülni olyan óriási egyéniség vagyok. A pacekom határtalan a stílusom nemzetközi.

jan. 7. 10:43
 7/16 anonim válasza:

Jah 6-osnál a pont, tartsd szem előtt a jó tulajdonságaidat, biztos van olyasmi amiben jó vagy, így ha esetleg vissza is utasítanának van mibe kapaszkodnod, ha nem szeretnének megismerni "akkor az az ő bajuk".


de hidd el sokaknak jó érzés ha normálisan közelednek feléjük, kifejezik mennyire tetszenek nekik, mégha nem is érdekeltek az egyénben, a normálisabbja értékelni fogja és nem fog kinevetni, aki pedig igen azzal szerintem továbbra nem hiszem hogy tervezni szeretnél, hidd el abban a pillanatban megtörik a varázs amit adddig éreztél


Bátorság, sok sikert!

jan. 7. 10:58
 8/16 anonim válasza:
Írj rá aztán kész. Minek röhögne ki? Ugyanmár
jan. 7. 11:20
 9/16 anonim válasza:
Itt a gyakorin akarsz ráírni valakire?
jan. 7. 11:21
 10/16 anonim válasza:

Ha kiröhög, lenéz, bunkón visszautasít, azzal önmagát alázza meg, nem téged. Senkit sem lehet megalázni, aki nem veszi magára a másik viselkedését és kiáll önmagáért (nem hagyja magát bántani).


Ha meg tisztelettel, kedvesen utasít vissza, az sem azt jelenti, hogy te nem vagy elég jó, hanem csak azt, hogy nem illetek össze. És akkor meg jó is, hogy nem lesztek egy pár.


Kezdeményezni, jeleket adni bátor és nemes dolog, őszinteség.


A félelem veszélyre figyelmeztet. Ha sokat voltak veled gyerekkorodban kritikusak a felnőttek, akkor tényleg félelmetes nem tetszeni, mert akkor lehet, hogy nem gondoskodnak rólad, ami gyerekként = halál.


De már tudsz gondoskodni magadról, ezért az a fontos, hogy magadnak tetsszél! (Azaz viselkedj a lelkiismereteddel összhangban.)


Az egyik megoldás sok elutasítást gyűjteni, és megtapasztalni, hogy nincs az égvilágon semmi következményük, illetve azon múlik, ahogy értelmezed. Szembesülhetsz saját téveszméiddel, önbecsülésbeli problémát okozó túlzott önkritikussággal.


Aki szimpatikus, kérdezhetsz tőle valami helyzethez illőt, vagy kérhetsz tőle valami kis szívességet. Ez már önmagában jelzés, amihez hozzájönnek egyéb nonverbális jelek, nem kell kimondanod, hogy "szerelmes vagyok beléd, leszel a párom?".


Az is segíthet, ha a jelen pillanatra fókuszálsz, teljesen átadod magad annak az élvezetnek, amit a közelsége, látványa. (Nem foglalkozol a jövővel.)

jan. 7. 11:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!