Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan érjem el, hogy ne...

Hogyan érjem el, hogy ne legyek felejthető, eldobható?

Figyelt kérdés
Vannak barátaim, de ha pl személyes találkozóról van szó, általában én erőltetem a dolgot, ők meg csak ígéretnek, és szinte minden más fontosabb, mint én.

dec. 7. 20:51
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

Van egy mondás:

Nem valtoztqthatod meg az embereket körülötted, de megvaltoztatahqtod az embereket körülötted.

dec. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
1-es helytàllò de mennyire!!!!
dec. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy benned van a hiba.

Ma már elég rohanó életet él mindenki, ha egy településen éltek, akkor is igényelnek szervezést a találkozások, hogy mindenkinek jó legyen az iskola, vagy a munka, vagy a család mellett.

Gondolom, neked is van saját életed, és bár mindenki könnyen kimondja, a de én mindent félredobnék, csak hogy... biztos van olyan, amit azért mégsem.

dec. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Velem is volt hasonló korábban. Én tudatosan elkezdtem spontánabb módon élni, fejleszteni tudatosan a kommunikációs készségemen és a humoromon aminek eredményeként már sok barátom van akiknek fontos vagyok.
dec. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Miben méritek a fontosságot?

A legjobb barátnőmmel mindennap beszélünk, legalább annyit, hogy jól van-e a másik, vagy ha gondunk van megkeressük a másikat. Nincs sok barátom.

De ritkán találkozunk, mert nem egy településen élünk (egy suliból ismerjük egymást), neki van családja, mindketten dolgozunk, persze nem egy helyen.

Ha tudunk találkozunk, de ha nem, akkor sem dől össze a világ. Attól még tudom, hogy fontos vagyok neki, és ő is nekem.

És persze, ha szükségünk van a másikra, éjjel-nappal hívhatjuk egymást, de tömegközlekedéssel nem tudunk egyik pillanatról a másiknál ott teremni, és így a találkozások is még több logisztikát igényelnek.

dec. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

“Vannak barátaim..” Hat ezek nem igaz barátok. Ne eroltesd, minek?

Minek alázkodni, “könyörögni” a figyelmükért? Akivel ezt kell csinálnod, az nem a te embered! Csak vedd lazán, és első sorban magaddal foglalkozz. :)

dec. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
Azért engem érdekelne az a "minden más" is, mert lehet, hogy nem egyeznek a fontossági sorrendek, de az is lehet, hogy tényleg fontos dolog miatt nem érnek rá, csak a kérdezőnek az nem problémája. Ebben az esetben ő sem feltétlenül csak "ártatlan áldozat", hanem önző, ezért fáj, ha nem az ő kedve szerint történik valami.
dec. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed valakinek bizonyítanod kell a fontosságod, az a pillanat amikor el kell sétálj. Én senki figyelméért nem teperek, mégis vannak emberek akiknek fontos vagyok. Valakivel át is utazzuk az országot egymásért csak hogy lássuk a másikat. (400+ km)

Másik illető külföldről járt csak azért haza hogy találkozzunk, meg én is ki hozzá.

dec. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Amikor valakivel megismerkedsz, akkor azonnal eltesz téged több skatulyába. Az egyik ilyen, hogy "ő keres, vagy én keresem őt".

Ezért ha az "ő keres" skatulyába kerültél bele, akkor neki fel sem tűnik, hogy nem keresed, mivel az ő egyenletében te a mindig "ő keres" kategóriában vagy, és eszébe sem jut, hogy ő keressen téged.

Hacsak nem kell tőled valami más. Nem, nem te, hanem valami, ami az ő céljai eléréséhez kell, pl kapcsolatok, pénz, más előnyök. Akkor majd keresni fog(nak).

Fogadd el, hogy a barátság olyan gyakori, mint a lottó ötös. A kapcsolatok legnagyobb része érdekeken alapul. Ettől még, ha elmész egy társaságba, érezd jól magad, de komolyan ne vedd a "kötődésüket", láss át rajtuk.

dec. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sajnos a 9esnek igaza van.

En a 8as vagyok.

Az emberek nagyresze szanalmas, es a sajat erdekei alapjan akar barkitol barmit. Ez ilyen legallja magyar dolog amugy.

En soha nem akarok senkitol semmilyen elonyhoz jutni, az se zavar ha joval tobbet segitek valakinek mert en nem is akarok annyira szamitani rajuk. Nincs hatsoszandek, de a legtobb embernel van.

dec. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!