Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » Lehet-e ilyen helyzetben...

Lehet-e ilyen helyzetben egyáltalán kezdeményezni és hogyan?

Figyelt kérdés

15+ év házasság után, lassan már 1 éve, hogy egyedül vagyok. A házasságból van egy 9 éves kisfiam, aki nem velem él, de minden 2. hétvégén nálam van. A többi hétvégén és hétköznapokon nem járok sehova. Megtehetném, hogy nagy lábon éljek mert alapból 650 nettót keresek, de inkább túlórázok amennyit tudok, hogy rendezzem a válás miatti dolgokat. A válás óta nem is nagyon próbáltam ismerkedni, valahogy nem is érdekelt a téma, egészen mostanáig.


Pár hete minden reggel munkába menet összetalálkozok egy kb. velem egykorú anyukával, aki a kisfiát szokta vinni a közeli óvodába. Minden reggel elhatározom magamban, hogy mondok neki valami kedveset, vagy csak rájuk köszönök hátha abból is kialakulhat valami. Aztán persze mindig csak annyi lesz belőle, hogy zavarodottan belenézek a szemébe és elmegyünk egymás mellett, mert ugye ott van vele a kisfia is.


Nincs sok tapasztalatom ismerkedés terén, főleg úgy hogy a 15 év alatt én rá sem néztem más nőre. Nem tudom hogy esetleg együtt van-e a kisfiú apukájával, ha igen akkor esetleg mibe tenyerelek bele, nyilván nem tudhatom hogy nyitott lenne-e bármire, de ha meg sem próbálom akkor sohasem fogom megtudni. Ráadásul nem tudom hogyan lehetne úgy beszélgetést kezdeményezni, hogy amikor szóba kerül hogy nekem is van már gyerekem akkor ne gondolja egyből azt, hogy biztos az a tipikus család elhagyó típus vagyok. A volt párom hagyott ott engem egyik napról a másikra - elkolbászolt -, de van hogy hiába mondom, a sztereotípiák erősebbek. Van rá esélyem, hogy ha kezdeményezek nála, akkor nem az lesz, hogy kapásból elilyesztem és legközelebb már kerülőúton mennek? Ha igen akkor hogy csináljam? Nem azért ismerkednék vele hogy "meglegyen", hanem mert tényleg elképesztően tetszik nekem és szeretnék komolyan megismerkedni vele. 36F



ápr. 16. 22:15
 1/6 anonim válasza:

Pedig nincs mese, valahogyan neked kéne kezdeményezni.

Köszönés, mosolygàs. Mindenképpen ezzel kéne indítani. Már holnap! Hajrá! :)

ápr. 16. 22:26
 2/6 anonim válasza:
Szerintem eleinte csak köszönj neki, mosolyogj rá, és ha jól fogadja, akkor elkezdhetsz vele beszélgetni is. Ha nem érdekled, akkor úgyis rövidre fogja zárni az ismerkedést, de ha érdekled, akkor bármi lehet belőle. Ha nem lépsz, akkor sosem fogod megtudni, hogy lehet-e nála esélyed. Próbáld meg, nincs vesztenivalód, legfeljebb idővel közli, hogy van férje/barátja, de akkor sem dől össze a világ. Csak bátran, sok sikert.
ápr. 16. 22:27
 3/6 anonim válasza:

Én szurkolok neked!

Szerintem is neked kell megtenni az első lépést, legyen az bármi amit te jónak látsz, az írásodból az jött le, hogy egy rendes férfi vagy, jól meg tudsz nyilvánulni, így szerintem ezzel nem lesz baj. Nyilván benne van a pakliban, hogy van férje vagy párja vagy csak szimplán nem fogtad meg őt, akkor sincs tragédia, legalább megpróbáltad.

ápr. 16. 22:49
 4/6 anonim válasza:
Ja és egy update- re kíváncsi lennék
ápr. 16. 22:50
 5/6 anonim válasza:

Egy kedves "jó reggelt" kezdésnek.

Én is jártam így, mármint köszönésből beszélgetés lett egy látásból ismerős férfival mikor reggelente az iskolába sétáltam a gyerekkel.

Ő kezdeményezte és szuper társaság volt, csak nekem nem jött be mint pasi.

ápr. 18. 14:32
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Ma reggel ismét összefutottunk. Rámosolyogtam, köszöntem nekik és bemutatkoztunk egymásnak. Majd mélyen belenéztem Zsófi szemébe és egy ideig még levegőt venni is elfelejtettem. Csak néztem a szemét és teljesen lefagytam. Egy pillanatra megszűnt a világ. Aztán hirtelen gondolkodás nélkül kicsúszott belőlem, hogy mennyire nagyon tetszik nekem. Nem akartam ezt így elsőre elmondani neki, de totál ledobtam az ékszíjat. Szerencsére jól reagálta le, nagyon meghatódott, még a könnye is kicsordult. Majd kedvesen mosolyogva megköszönte és elárulta, hogy sajnos van párja. Ezután már mind a ketten zavarban voltunk, de láttam rajta és azon ahogy rám nézett, hogy komolyan jól esett neki, sikerült egy kis extra boldogságot csempésznem a napjába. Ezután kedvesen mosolyogva szép napot kívántunk egymásnak és elindultunk a dolgunkra. Egyáltalán nem bánom, hogy így alakult. Nem veszítettem semmit. Végig nagyon kedves volt és annak ellenére, hogy van párja, remélem, hogy szép lassan azért sikerül majd közelebb kerülnöm hozzá. Ha csak annyit sikerült elérni, hogy ezentúl minden nap beszélgetünk egy keveset, akkor már megérte.
ápr. 18. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!