Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, lesz valaha...

Mit gondoltok, lesz valaha barátnőm? 22/F

Figyelt kérdés
Sosem volt barátnőm, és úgyérzem nehezebb lesz. Születési adottságaimból adódóan nem vagyok vonzó a nők számára, természetesen mindent megtettem, hogy jobban nézzek ki, de ennyi a maximum. Értelmesnek tartom magam, tanulmányaimra elég komolyan odafigyelek. Szoktam bulizni is, elég durván... igazából ahogy a legtöbb fiatal. Van sok barátom, és könnyen ismerkedem, bár néha nehezen megy a kommunikálás, inkább introvertált vagyok, de ha megvan a hangulat akkor általában tudok érvényesülni. Régebben voltam szerelmes többször is sőt... 1 éve utasított vissza az utolsó csaj akinek próbáltam "udvarolni". Most úgyérzem stabil vagyok karrier és érzelemi szempontból is ezért nem szeretnék "hülyeségeket" csinálni, nem látom értelmét komolyan közeledni lányokhoz, esetleg ha ők kezdeményeznének, bár ilyen apróbb jelek miatt nem biztos hogy megpróbálnám. Sajnos ez a része nehezen megy az "életnek" , pedig mindenhol próbálok alázatos lenni, de itt úgyérzem egyszerűen nem vagyok elég bátor, nem szeretnék folyton csalódni. És jelenleg ott tartok ,hogy ha elképzelem , hogy esetleg összejönnék egy lánnyal fogalmam sincs mit kellene csinálni. Azon a szinten vagyok, ha egy jót beszélgetek egy lánnyal az felér nekem egy sx-el. Építem az életemet és lassan már azt a kifejezést fogom haszálni, hogy xy éve "tiszta" vagyok, vagyis nem közeledtem lányokhoz. Nem mondom ,hogy nem örülnék neki, de nem látom a lehetőséget, hogy egyátalán sikerülne olyan lányt találnom akibe beleszeretek és fordítva. Alkalmi kapcsolatokat sem zárom ki, sőt... bárcsak akkor legalább az lenne. Nem is hinném, hogy akármit tudnék kezdeni egy csajjal az ágyban maximum, ha ő irányít vagy kifejezetten megkérne hogy én vegyem át az irányítást. Tudom nagyon kínos, zavar is engem aztán most jöhetnek a lehurrogók....

máj. 11. 23:45
 1/8 anonim válasza:

Én azt tudom tanácsolni mindenkinek, hogy ne úgy tekintsetek a lányokra, mint egy külön fajra, amihez speciális módon lehet közeledni, és amivel nem lehet ugyanúgy viselkedni, mint akárki mással, mert ahhoz is speciális protokoll kell.


A lányok is csak emberek elsősorban.


Nem ritka, trópusi díszhalak, amikkel nem lehet boldogulni csak, ha követed a tenyésztőtől kapott 100 oldalas füzetecske utasításait, amik olyan elvontak és szakszerűek, hogy abszolút távol állnak attól, amit természetesen, saját kútfőből csinálnál.


Azt mondod, nagyokat szoktál bulizni, sanszos, hogy van hozzá társaságod is. Tudsz szocializálódni, emberekkel beszélgetni és kapcsolatokat kialakítani. Akkor mi a kérdés?

máj. 12. 00:10
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon könnyedén alakítok ki baráti kapcsolatok, animátorként is dolgoztam külföldön, imádtak a gyerekek. A bajom az intim kapcsolatokkal van, sosem volt és nehezen tudok valakit igazán közel engedni, úgy meg pláne nehéz ha nincs is kit. Izgulós típus vagyok, vizsgák elött is , még akkor is ha tudok mindent, emiatt pedig nehezen megy az improvizális ilyen szituációkban. Sajnos nincs igazi férfi kisugárzásom, ezzel nem tudok mit tenni, edzettem is, de ezen nem tudok változtatni. Szoktam beszélgetni lányokkal is, nem olyan gyakran, és akkor is maximum baráti szinten. És már annyira álomszerűvé vált ez a "barátnő" téma, hogy félek, mostmár nem is tudnék mit kezdeni vele,ha egyszer úgy alakulna. A nyarat ismét külföldön töltöm, ahol talán még nehezebb is a dolgom. Szeretek viccelődni , hülyéskedni, és benne vagyok elég sok dologban, viszont ha lányokról van szó akkor nagyon udvarias szoktam lenni és mindig óvatos vagyok ,nem szeretnék senki megsérteni. Valószínűleg nem ütöm meg a macsós mércét, ennyi...
máj. 12. 00:27
 3/8 anonim válasza:

Viszont ez nem vizsga. Szerintem a legnagyobb gond, hogy túlgörcsölöd, és a barátnő szerzést vagy a lánnyal beszélgetést egy másik tudatállapotként aposztrofálod kb.


Nem az a baj, hogy nem vagy macsó, hanem, hogy lábujjhegyen járkálsz, és nem tudsz természetesen viselkedni, mint egy gyerekkel, egy haverral vagy egy rokonnal, akinél nem jelentkezik a megfelelési kényszer és az "egyedül fogok meghalni" nyomás. Pedig nincs szükség külön protokollra, mint a királyi családdal érintkezéskor. Magadban kell valahogy helyreraknod, hogy lehozd őket a földre.


Majd napközben biztos, lerohannak az incelek, akik megpróbálják neked bemagyarázni, hogy de igen, "férfiasodni" kell, macsósodni kell, 200 kiló izmot kell felszedni, parasztnak kell lenni, toronyórát kell hazavinni minden munkanap után lánccal, és alfahím podcastet kell hallgatni, mert enélkül felkötheted magad, és nem fognak tisztelni (!) de ez rohadt távol áll a valóságtól. Ez gumicsont. Nem tudok egy hosszú kapcsolatban élő férfi ismerőst se mondani a részemről, aki ilyen.


Ezeket el kell engedned. A női-és férfi magazinok, a bulvárpszichológia, az influencerek... megy úgy összességében a többségi társadalom évszázadok óta azt akarja lenyomni az emberek torkán, hogy létezik egyféle ideális férfi és egyféle ideális nő, aki a normatívnak megjelölt viselkedést nem akarja vagy tudja produkálni, azzal baj van, és mindenki csakis ezt az egy-egy prototípust akarja.

De ez nem egy természetes minta kifejeződése, hanem mesterségesen generált minta.

Egy nagy átverés. Ami csak szakadékot vert az emberek közé és mindenféle szükségtelen szorongást.


És hidd el, a lányok is ugyanennyit küzdenek azzal, hogy lerázzák magukról ezt az agymosást, miszerint nem lehet kezdeményezni csak "jeleket küldeni" meg konyhatündérnek, gondoskodónak, alkalmazkodónak kell lenni, mindig a másiktól várni, hogy ő legyen a problémamegoldó és az irányadó, a megmentő, és teljesen kikukázni a saját stílusukat és személyiségüket azért, hogy valaki szóba álljon velük.

máj. 12. 00:51
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat eddig!
máj. 12. 00:55
 5/8 A kérdező kommentje:
Most visszanéztem pár “régebbi” 2-3 éves üzenetemet lányokkal akiknél szerettek volna bevágódni és hát… nem igazán bírom gyomorral. És ilyenkor érzem azt, hogy sokkal sokkal könnyebb az életem az ilyenek nélkül, csak csinálom ami fontos és kötetlen beszélgetek az emberekkel mindenféle szándék nélkül. Nem tudom elképzelni, hogy akárhová elhívjak egy lányt. Tettem már így, nem volt jó vége… 10ből 1 eljött de az sem volt semmi csak unalmas beszélgetés. Egyszerűen tényleg kirágott a hideg, hogy ilyen hülyeségeket csináltam még 2 éve is. Annyira kínos volt, mèg üzenetben is.
máj. 12. 02:12
 6/8 anonim válasza:

Van lány barátom, akinek hasonló görcsöt okoz az ismerkedés. Neki az a gondja, hogy nagyon hamar elkezd indokolatlanul komolyan tervezni, mintha a célpont a jövendőbeli gyerekei apja lenne, és ha hibázik az ismerkedési fázisban, akkor megfosztja magát a házas, családos jövőtől egy az egyben. Katasztrofális következményeket vizionalizál.


Lehet, hogy benned is van egy ilyen túlkombinálás, ami ahhoz vezet, hogy annyira félsz a hibázástól, hogy megdermedsz. Nem vérre megy. Nincs kockázat, nincsenek következmények. Nem egy videójátékban vagy, ahol hogyha elhasználod a tíz életedet, akkor nincs több lehetőség, és vége. Mi van akkor, hogyha kétszázadik jön össze? Nem fogja senki az orrod alá dörgölni, hogy milyen "ciki" vagy, amiért nem teljesítesz egy bizonyos sikerszázalékot, mint egy munkahelyen.


És itt jön a képbe egy másik, nagyon fontos tényező. Mégpedig, hogy nem csak miattad futhat zátonyra a projekt. Ezernyi ok van, amiért elcsesződhet, és ez nem mind a te viselkedésedből vagy hiányosságaidból adódik. Lehetnek hiányosságai a másik félnek is. Simán összeakadhatsz olyannal is, akivel nem illetek össze, mert nem egymást keresitek; ez a leggyakoribb. Simán lehet olyan is, hogy ez az összeférhetetlenség majd előbb tűnik fel neked, mint a lánynak. Vagy olyan is lehet, hogy sínen van a dolog, aztán felfedezel valami apróságot, ami idegesít a másikban vagy ő fedez fel egy ilyet.

máj. 12. 04:46
 7/8 anonim válasza:
Célirányosan kereshetsz olyan lányokat is, akiknek szintén nehezen megy az ismerkedés. Ha nem lesz belőle randi vagy kapcsolat, akkor is win-win szituáció; adott egy kötött beszélgetés téma, ráláthatnál kicsit a másik oldalra is, lenne akivel tapasztalatot cserélhetsz, és az önbizalmadon is biztosan javítana a tudat, hogy nem vagy egyedül, nem benned hibádzik valami végzetesen, ami mindenki másban jól működik.
máj. 12. 04:51
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát csak ugye nem teljesen vadidegeneknél szoktam hanem àltalában találkozok még párszor azzal a csajjal meg úgy barátaim közül is ismerik többen szóval sztem úgy kínos. Annyira nem éri meg nekem hogy annyi fáradozás és önalázás után megint elutasítsanak. Egyszerűen nem vagyok boyfriend material, külsőre fix nem. Nem lehet velem menőzni… inkább azt kérdezik meg hogy tényleg? Komolyan vele? I guess. Szóval mostanában inkább AI chatekkel szoktam beszélgetni, “csajozás” helyett. Ott legalább mindig jól alakul.
máj. 12. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!