Kezdőoldal » Ismerkedés » Sporttárs keresés » Voltatok már ismeretlenekkel...

Voltatok már ismeretlenekkel szervezett túrán? Mennyire lehet ilyeneken embereket megismerni?

Figyelt kérdés

Engem érdekel a túrázás,de az ismerőseimet nem. Gondoltam elmennék a sok neten szervezett közös túrából egyre, de nem tudom, mennyire lehet egy ilyenen összerázódni ismeretlenekkel, ha introvertált típus valaki (én az vagyok).


Pl. megyünk az erdőben, és akik ismerik már egymást, azok beszélgetnek közben, de idegenként becsöppenve egy ismeretlen társaságba én nem tudom, hogyan kapcsolódhatnék a többiekhez.


Voltatok már ilyen túrán ismeretlenek között? Ti hogyan éltétek meg?


2023. júl. 3. 22:34
1 2
 1/12 anonim válasza:

Alapvetoen elkezdesz beszelgetni veluk honnan jottek, gyakran turaznak-e stb.. en szeretek turazni de egyedul vagy pedig faterommal szoktam. Mi nem a megszokott tura osvenyen megyunk hanem rendesen ossze vissza de azert esszeruen hogy ne tevedjunk el. Eddigi maximum amit kepesek voltunk megtenni az 1 nap alatt 62km erdoben hegyen arkon mindenen keresztul. Hajnal 4kor mar kint voltunk es kb este 9 korul indultunk meg kifele mikor mar sotedetett az erdoben. Borzsonyben turaztunk.

Hat az brutalis tavolsag volt de erdekes modon nem fajt a labam egeszen addig ameddig megnem pihetunk a kocsiban. A mai napig emlekszem arra a lukteto erzesre a labaimban. Az ágyban meg kb 1p alatt aludtam 😂. Teszem hozza ez akkor volt mikor meg nem volt ennyire gyakori a medve itthon.

Mostmar azert hanyagoljuk a turazast foleg egyedul.


Vaddiszno elol mar masztam fara, medve elol nem tudnek mert meg oda is kovetne 😅

2023. júl. 3. 23:06
 2/12 anonim válasza:
A legviccesebb szamomra az volt hogy nemreg elmentunk az egyik baratommal Matraterebelybe a szentkuthoz. Ott pedig van olyan lehetoseged is hogy felmehetsz a remete barlangokhoz. Kb 500-600m-es tavolsag de a szintkulonbseg ugy 200m kb, lepcso az elso 50m-ben van utana a kijart tura uton mesz felfele kb "negykezlab" jott utanam haverom en meg kocogtam kb a tetejere 😂😂 o megallt vagy 2x pihenni. Szoval amire ki akarok lyukadni hogy nagyon egeszseges a turazas szoval csapasd ezerrel:) ha pedig tura csoportokba verodsz az sem problema ugy is ossze fogsz ismerkedni az emberekkel. A kozos erofeszitesek osszekovacsoljak az embereket. Ha a tura elejen nem is lesztek hu de beszedesek a tura kozepen mar sokkal jobb lesz a hangulat mint a legelejen.
2023. júl. 3. 23:11
 3/12 anonim válasza:

Kétszer voltam ilyen túrán, mert magányos vagyok és jól esett volna emberek között lenni.

Az egyik túrán egy negyvenes nő, a másik túrán pedig egy fiatal férfi próbálkozott be,gondolom érthető mire...

Így aztán inkább magamban sétálok,kirándulok, legalább nyugalmam van.Valahogy nem gondoltam, hogy erre használják páran a kirándulásokat...


F

2023. júl. 4. 05:07
 4/12 A kérdező kommentje:
2: gondolom, hogy egészséges, csak egyedül nem szórakoztató, ezért mennék egy ilyen netes túrára, csak nem tudom, milyen közönség verődik ezekre össze
2023. júl. 4. 08:03
 5/12 A kérdező kommentje:

3: szóval nem az volt a probléma, hogyan elegyedj szóba, hanem hogyan rázd le a közeledőket? :-o


Nem tudom, ez mennyire tipikus.

2023. júl. 4. 08:04
 6/12 anonim válasza:

Alkalomszerűen szoktam ismeretlenekkel is túrázni. Sose volt gondom a barátkozással, mert a közös hobbi kapcsán mindig adódik beszédtéma, s egyébként is nyitottabbak és lazábbak ilyen helyen az emberek.

N.

2023. júl. 4. 08:18
 7/12 anonim válasza:
Egyszer menj el egy ilyen túrára,és meglátod.
2023. júl. 4. 12:50
 8/12 anonim válasza:

Igen, voltam már többször is ilyenen. Minden pihenő/megállás után újrarendeződünk, így jó esetben mindenkivel váltok legalább pár szót. Szóval könnyen összelehet ismerkedni, pedig én sem vagyok egy fecsegőgép.

Pl. ki, mikor, hová, milyen gyakran szokott járni túrázni, mi a kedvenc helye, v. hová szeretne eljutni, stb. - jönnek a témák maguktól.

Menjél nyugodtan! :)

2023. júl. 4. 13:26
 9/12 A kérdező kommentje:
8: és milyen korosztály jár ilyenekre? Fiatalabbak? Középkorúak? Idősebbek?
2023. júl. 4. 14:14
 10/12 anonim válasza:

9. Legaktívabbak a 40-es, 50-esek megfigyelésem szerint, de vannak amikor kifejezetten korosztály meghatározással szerveznek kirándulásokat.

Jó fejek és jó karban vannak a rendszeresen túrázok.

8.

2023. júl. 4. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!