Kezdőoldal » Ismerkedés » Tanulótárs keresés » Valami tipp a matek megértéséhez?

Valami tipp a matek megértéséhez?

Figyelt kérdés

Tanár eldarálja (11 osztály) én leírom ami a táblán van, de közöm nincs mit írok...

Többi tantárgy egyértelmű viszonylag, matekot hogy "értsem" meg?


2021. okt. 13. 16:35
 1/8 anonim válasza:
Van rengeteg videó neten és adnak ki érettségire készítő könyveket is! Szerintem a Mozaik kiadó könyvei nagyon jók!
2021. okt. 13. 16:45
 2/8 Kései Sirató válasza:
Magántanár, mondjuk heti 1-2 óra, ha ki tudják fizetni a szüleid.
2021. okt. 13. 16:56
 3/8 anonim válasza:

Hát elsőnek nem kell félni mindenféle képességek vannak, hát lehet nem a Matek az erősséged.

Viszont itt az internet Korában Youtube -on magyarul is elég sok anyag van.

Van emlékeim szerint matek tanító alkalmazás videó segítséggel is, de nem túl magas szintig, az alapokra...

Nekem anno csak a szüleim és az osztálytársaim voltak, ők is vezetékes telefonon...

2021. okt. 13. 17:05
 4/8 anonim válasza:
Mateking, érettségi feladatsor magyarázos videok. Abbol mindent meg lehet erteni, akinek ez sem eleg, az szimplan leszarja
2021. okt. 13. 17:58
 5/8 anonim válasza:

2-es voltam matekból, majd kihagytam egyetem előtt 1 évet és persze a BMEre mentem ahol még 0. ZH is volt matekból tehát kb 1 hét alatt kellett újból átrágnom magam az egész középiskolás anyagon, mert lusta voltam és az utolsó pillanatig húztam.


Szóval tapasztalatból mondom.


Vedd elő a matek könyvet. Ne a példatárat, hanem a könyvet ahol elmagyaráznak mindent.


Olvasd el az adott anyag elejétől úgy hogy minden példa feladatot végig csinálsz a könyvel együtt és mire eljutsz majd ezek után nézd meg mit csináltatok órán és ezek után csinálj önállóan olyan feladatokat, amikről van megoldás így ellenőrizni tudod hogy helyesen csináltad-e.


Ha nem egy így sem, mert mondjuk a logaritmus azonosságok kellenek és azt sem tudod, hogy az mi, akkor értelem szerűen lapozz vissza és a fentiek előtt ugyan azt játsz el ezzel a témakörrel.


Nyílván sokáig fog tartani.


Kb 1 masszív hét folyamatos gyakorlással, de a végére minden menni fog.


Azt kell realizálni, hogy a matek ami számonkérnek középiskolában rettenetesen egyszerű és nem várnak el nagy erőfeszítéseket.


Adnak egy vázat, hogy egy adott feladat fajtát hogy kell megoldani és onnantól kezdve minden egyes feladatot amit meg kell oldanod ugyan úgy fogod csak a számokat helyettesíted.


Nyílván több ilyen "váz" van és néha kombinálni kell őket, de rettenetesen egyszerű ha megérted őket.


Akkor nem fogod megérteni ha csak nézed a táblát és másolod, majd otthon az alapján próbálsz alkotni és folyamatosan kudarcokba ütközöl.


Persze sokan megtudják így is csinálni, de ezek szerinte te nem ide tartozol, ami nem is baj. Én sem mégis végig csináltam elég durva egyetemi matek és fizika tantárgyakat.

2021. okt. 13. 23:51
 6/8 anonim válasza:

Szia!

Én is 11 vagyok, és eléggé vágom a matekot. Ha gondolod írhatsz privit :)

2021. okt. 14. 21:47
 7/8 anonim válasza:
Lsdzz, és úgy hallgass meg youtube videókat, amik elmagyarázzák a logikáját.
2021. okt. 22. 18:38
 8/8 anonim válasza:
Videók online.Magántanár.Tudok oldalakat,de attól is függ milyen szintre kell?Sima közép vagy emelt?
2021. dec. 22. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!