Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Először fogok egyedül utazni...

Először fogok egyedül utazni vonaton, valami tipp?

Figyelt kérdés
Holnap fogok életemben először egyedül utazni vonaton, ráadásul elég messzire megyek és 1 átszállás is lesz. Tudnátok valami tanácsot adni, hogy esetleg mikre figyeljek oda, stb. ? Előre is köszi 😅
2021. aug. 8. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Felfogod találni magad szerintem. A vágányt kell nagyon megnézni, h honnan indul a vonatod és a kocsiszámot. Utóbbit sajnos sokan eltévesztik. Bár, ha rossz kocsira szállsz fel akkor a kalauz úgy is segít, de ha a vonatod téveszted el akkor bajba kerülsz. :D
2021. aug. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

Hány éves vagy?

Pro tipp: olyan innivalót vigyél, ami visszazárható (tehát nem fémdobozos), és inkább több kisebb palackban, hogy amj kiürül, azt kidobhasd. Vacak dolog egy 2 literes edényt rakosgatni, mikor már alig kotyog az alján vmi.

Kézfertőtlenítő legyen nálad. Ja, és mindent nyomtass ki (jegy, menetrend, utasbiztosítási kötvény stb.), ne hagyatkozz egyedül a telefonra.

2021. aug. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok, még egy: az értékeidet tedd egy külön kicsi táskába, és amikor mosdóba mész, mindenképpen vidd magaddal, ne hagyd a helyeden.
2021. aug. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
6%
Hogy-hogy egyedül? A többi utast, a kallert és műszaki személyzetet kidobálod az ablakon???
2021. aug. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én mikor először mentem nagyon féltem, két átszállás is volt. Azóta már rutin lett. :D Voltam húsz éve mire életemben először ültem fel egyedül vonatra. Ha elmondod a kalauznak, jegykiadónak, hogy ez lesz az első akkor segíteni fognak, legalábbis nekem az országban mindenhol segítettek, mikor mondtam. Arra figyelj, hogy jó vonatra szállj mindig, inkább kérdezd meg merre megy, ha nem látod kiírva, és nem vagy biztos a dolgokban. Retúrt ne vegyél, nem éri meg. Pót/helyjegyeid legyenek rendben.
2021. aug. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Online vedd a jegyet! 20%-kal olcsóbb azt hiszem. Legyen kinyomtatva vész esetére, ha behalna a teló v hasonló.


Legyenek nálad a papírjaid. Diák vagy még? Akkor az legfőképp.


Nagyon stresszes, mert elég későn írják ki, hogy melyik peronra érkezik/indul a vonat. Így érdemes ezt átnézni jóval előre, hogy melyik peron hol van, hogyan juthatsz el oda!

Ne agyald túl... kérdezd meg a vasutasokat is bátran a vonatodról. De az ajtóablakra mindig ki szokott lenni írva a pontos neve a járatnak, szóval ha helyben vagy, azt már nem lehet eltéveszteni.


Gyakran van, hogy azonos helyre több vonat indul, akár azonos időben. Nézd meg, hogy te az IC vagy esetleg valamilyen másikra szállsz-e fel, pontos járatnevet nézz!


A legtöbb járat helyjegyes, tehát van helyed, ahova ülnöd kell. Ha ülnek a helyeden, akkor nem érdemes rögtön felállítanod, de ha nincs több üres hely, akkor beszéld meg velük, és át kell adniuk a helyet.

Amúgy elég egyértelmű a számozás... kocsiszám és ülésszám. Mégis elő szokott fordulni

2021. aug. 9. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!