Kezdőoldal » Ismerkedés » Tanulótárs keresés » Német beszélgetőpartnert...

Német beszélgetőpartnert keresek, hogy tudjam fejleszteni a nyelvtudásomat. Van ilyen személy köztetek?

Figyelt kérdés
Szeretnék minél többet gyakorolni, mert egy éven belül középfokú nyelvvizsgát kell tennem az egyetem miatt. Sajnos nincsen olyan, akivel tudnám az írást és a beszélgetést gyakorolni, ezért aki rendelkezik legalább B2 nyelvtudással, vagy hasonló tervei vannak, mint nekem, azokkal szívesen tartanám a kapcsolatot német nyelven!

2021. dec. 29. 19:04
1 2
 11/15 anonim válasza:

bocs ez kimaradt:



Wenn du mit mir korrespodieren möchtest, schreib für mich einEN Brief.


KATI szórend

2021. dec. 30. 20:55
 12/15 anonim válasza:

tök mindegy, a magyarok is megértik Fekete Pákót... meg ez az -e, -en, -em, -er végződés kb. olyan nekik, mint magyaroknak az -ba, -be és -ban,-ben.

Másrészről meg a németek helyesírása se tökéletes, tőlünk miért várják el?

Amúgy azt vallom, hogy tudjuk magunkat megértetni, meg mi is értsünk meg másokat. Sokat több haszna van, mint helyesen bemagolni vizsgapéldákat és kiáll eléd egy német, akkor meg hebegsz habogsz, mint mondanád, ha rosszul is.

2021. dec. 30. 21:14
 13/15 anonim válasza:
igaza van 12esnek. inkább beszélj szarul, de beszélj, a német ezt jobban díjazza, mintha a nyelvtanon rágodnál. 8 éve élek Bajorországban, amiket a tankönyvből megtanulsz az amúgyis hochdeutsch, itt néztek is rám eleinte mint az ufora:D Guten Tag-ot pl 8 év alatt 2szer hallottam...
2021. dec. 30. 21:37
 14/15 anonim válasza:
Nekem lenne ehhez kedvem, de nem élek kint, nem tudok olyan magas szinten, ennek ellenére, ha van kedved és még aktuális, írj.
2022. jan. 28. 15:42
 15/15 anonim válasza:
Kis Ördög, a für mich nem tűnt fel, helyette mir.
2022. jan. 29. 20:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!