Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Az animések jó emberek?

Az animések jó emberek?

Figyelt kérdés

Egy ideig úgy tartottam, hogy akik animét néznek biztos mind jó emberek :3

De aztán szinte mindegyikben csalódtam mert csak bunkó primitív hozzászólásaik voltak vagy csak szimplán idióták.

De teszek egy próbát itt is ha már lehet és megkérdem, hogy van-e kedve valakinek beszélgetni bármiről ami anime vagy japán? :P

21/F



2020. máj. 27. 10:56
1 2 3
 11/25 anonim válasza:
A jó emberség és az anime nézés nem áll összefüggésben. Az anime se más sok mindenben mint egy film, könyv vagy sorozat, ez is csak egy szórakozási fajta, amibe vagy beleéli magát az ember vagy nem. Arról nem is beszélve hogy ha valaki loli gore hentait néz egész nap, annak a személyisége valószínűleg nem a legjobb irányba változik.
2020. máj. 27. 12:27
 12/25 anonim válasza:
#9 lolos és animés véleményeddel egyaránt egyetértek :D
2020. máj. 27. 12:46
 13/25 A kérdező kommentje:
Persze ez is érthető, nem akarok teljesen általánosítani és van jófej animés ismerősöm is. De akiket idáig nem ismertem és párbeszédre került a sor elég kiábrándító volt. Persze tudom, hogy attól hogy animés nem változik meg az ember, de sokkal nyitottabbnak kéne lennie egy picit vagy értelmesebbnek na nem tudom pontosan hogy írja, hogy érthető legyen. :D
2020. máj. 27. 12:53
 14/25 anonim válasza:

"Az amimékben mindenfajta érzelem nagyon átjárja a nézőt ha egy kicsit is beletudja élni magát és így formálja a személyiségét."


Hát ha egy anime tényleg jó akkor tényleg így van. De ez is ugyanúgy működik, mint más médiumoknál. Vannak jó animék és rossz animék, ahogy vannak jó sorozatok és rossz sorozatok is.

2020. máj. 27. 13:11
 15/25 anonim válasza:

Nem tudom mi mondható animésnek, viszont én esténként szoktam egy-egy részt nézni egy általam kiszemelt darabból.


Nem mozgok ilyen körökben, néha elmegyek con-ra ott szoktam emberekkel beszélni, de a mindennapokban semmilyen kapcsolatom nincs a műfaj kedvelőivel. Bár néha nagyon örülnék neki, ha esetleg éppen nincs ötletem, hogy mibe kezdjek bele akkor adna tippeket.

Nekem az a benyomásom, hogy nagyon nagy százalékban furcsa emberekből áll. Hogy ez most jó vagy rossz, azt mindenki döntse el saját maga.

Maga a közösség barátságos összességében. Nem tudok rosszat mondani velük kapcsolatban, mint emberekre, mert nekem nem volt rossz tapasztalatom velük.

Talán az is hozzátesz a közösséghez, hogy maga az anime nézés egy megvetett dolog, mármint sokan egyből a szélsőségekre asszociálnak. A fejükben egyből az pereg le, hogy pokémont nézek egész nap vagy pedig hentai-t. Ennek nincs Magyarországon kultúrája , csak egy bizonyos kis körben, és így már az ő álláspontjuk is egy kicsit érthető, hiszen nem tudják hova tenni.

Közeli barátaim is kicsit furcsállják, hogy ha azt mondom, hogy animéket néztem az este ( ezért nem is mondom).


Az emberek meg érdeklődéstől függetlenül lehetnek rosszak és jók is. Nem az a mérvadó, hogy mivel tölti a szabadidejét. Valóban tudja formálni a jellemet, de nem az fogja kialakítani az értékrendjét, szokásait, világnézetét. Ez csak egy csepp a pohárban.


24/F

2020. máj. 27. 13:12
 16/25 anonim válasza:

Én jó embernek tartom magam 😅


De conon még sose voltam sajnos :( Elég messze van és nincs akivel mehetnék, egyedül meg nem sok lenne kedvem annyit utazni

2020. máj. 27. 13:26
 17/25 anonim válasza:
#16 Kiírod csoportba, hogy honnan szeretnél indulni és mikor. Rögtön lesznek úti társaid és akik körbe vezetnek, elmondanak pár infót. :)
2020. máj. 27. 13:31
 18/25 anonim válasza:
Hát talán én se kattantam be teljesen(😂) és én is animés vagyok. Vagy hát nem tudom fura magamat annak nevezni mert egészen 4-5 éves korom óta nézek animét (pokémon dragonbal-lal kezdtem és ugye szionkronosan akkor még a fogalommal se voltam teljesen tisztába). Ma már több mint 70 animét néztem végig,de leginkább saját szórakoztatásomra néztem őket. Így az animés kifejezés más szájából fura, ha rám mondják , mert sokszor szinte már hétköznapivá vált a nézése. Nem nagyon kerestem animések tarsasságát egészen tavalyig. És rájöttem, hogy barátkozni szívesen(bár kevés emberrel alakult ki barátság),de pl olyan párkapcsolatot nem szeretnék ahol a srác is animés 😅17l
2020. máj. 27. 18:04
 19/25 anonim válasza:

Az animések közt nyilván vannak számodra jó vagy rossz emberek. Mivel olyan sok anime rajongó van, ezért biztos vagyok benne, hogy legalább 1000 olyan ember van az animések között, akit te jónak neveznél.

Magyarországon szerintem az animések többsége jó ember, vagy legalábbis én még nem találkoztam bunkó rajongóval. Mindenki akivel eddig beszéltem korrekten tudott érvelni bizonyos dolgok mellett.

2020. máj. 28. 11:53
 20/25 anonim válasza:

Hidd el, nem kell valakinek animésnek lennie ahhoz, hogy gyökér legyen... Az internet biztosította névtelenség egyszerűen felbátorítja az amúgy is egós embereket. De teljesen megértem, amire célzol a primitív és bunkó hozzászólásokkal. Erre van egy nagyon egyszerű magyarázat.

Én is szoktam nézni indán, miket le nem művelnek néhányan a kommenteknél, hogy "hogy képzeli a fordító, hogy van személyes élete és elfoglaltságai!?", stb... Van a videón tudom is én, 2000 megtekintés. Abból kettő leáll problémázni. Van aki ezekre visszaír, néhányan csak jóérzésből, de van amikor ők is elkezdenek ugyanúgy anyázva vádaskodni, és ezzel ők se lesznek jobbak. És itt szeretném felhívni a figyelmet a maradék 1997-re. Azért látod mindig a legaljább hozzászólásokat, mert az értelmesebbek nem állnak le vitázni. Ha egy rendesen moderált oldalra mész, akkor rengeteg olyannal találkozol, akit megéri megismerni.

Am visszatérve egy kicsit a személyiségproblémákra, valaki nem azért lesz "fura", mert animét néz, maximum azért néz animét, mert már alapból is az... XD Itt célzok arra, hogy nem a műfaj formálja az embert, hanem az ember választ ízléséhez illő műfajt. És az tény, hogy az ázsiai alapból, de a japán felfogás alapjaiban eltér az európaitól (akárcsak az amerikaitól is). Van aki fogékony rá, van aki nem. Aki nem, annak automatikusan fura lesz. És azért el kell ismerni, hogy a japánoknak vannak bizarr dolgaik, ami azért az animékben is megmutatkozik. (és mint tudjuk, műfaj nem létezik képviselő nélül, szóval mindig lesznek akik követik.) Ahogy az előbbiek is írták, átlag ember ezzel asszociál.

Egy másik észrevételem, (ez nem csak az animékre vonatkozik) hogy ha egy ember egy történetet néz, olvas, akkor általában a saját szemén keresztül éli meg. Érem ezalatt azt, hogy beleéli magát a helyzetbe. Ez természetesen nem ártalom, viszont vannak, akiknek ezek nagy mennyiségben, fiatalon, a személyiségfejlődését befolyásolni tudja, leginkább egocentrikus irányba.

Illetve fordítva is, az önközpontú emberek olyan helyzeteket keresnek, amiben megélhetik ezt. Akik a népszerűbbek közé tartoznak, megélik az emberek között, akik pedig nem, azok pedig kikötnek az animék között. Mert őszintén, azért erre van bővel alapanyag a sok sablon overpower isekai, meg jellemtelen főszereplős ecchi háremaniénél.

És mielőtt még bárki félreértené, én is imádom az animéket, és sok hasonló ismerősöm is van, akik mind nagyon kedvesek. Én ezzel most az interneten, és néha conokon megtalálható kis részre céloztam, akiket igen is értelmetlen lenne letagadni azzal, hogy ez a kérdés baromság. De ők nem a többség. Az internetes bunkóság problémája pedig egyértelműen nem itt gyökerezik.

2020. máj. 28. 18:22
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!