Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Párkeresés, ismerkedés lányokk...

Párkeresés, ismerkedés lányokkal utcán?

Figyelt kérdés

Bevezetés:


21/F Egy ideje már túl vagyok az első szerelmen, addig nem kerestem társat Ő vele is csak úgy történt, hogy együtt dolgoztunk és egyszerűen beleszerettem mert volt időm megismerni mivel nem volt nap szabadnapokat kivéve, hogy ne találkoztunk vagy beszéltünk volna. Addig nem igazán érdekelt különösebben, hogy legyen barátnőm, viszont miután megtapasztaltam ezt az érzést, mindennél fontosabbá vált ez a dolog számomra. Ez idáig csak Őt hajkurásztam és rajta járt az eszem, még a mai napig is minden nap gondolok rá főleg elalvás előtt és rendszeresen vannak is álmaim vele, de muszáj lenne továbblépnem és ehhez keresnem kell mást.


Elkezdtem gondolkozni azon, hogy nekiálljak céltudatosan egy lányt keresni, viszont nem igazán megy nekem se ez a Tinderezés se Facebook-on vagy társkeresős oldalon, mind már a kezdettől bukásra ítélt. Üresnek tűnik bármilyen beszélgetés, eleve szokatlan, hogy paraméterek alapján válogatok hogy ki tetszik ki nem és ez a chatelés is semmitmondó számomra mert gondolkoznunk kell azon miről beszéljünk pedig ez élőben jönne magától, másrészt zavar, hogy nem tudok a szemébe nézni annak akivel beszélek, nem látom magam előtt, nekem a legfontosabb csak az lenne, hogy érezzek valamit vele kapcsolatba, a többi meg jönne magától, de ezt az érzést sehogy se tudom képernyőn keresztül megtapasztalni. Emlékszek már az is többet ért ezer szónál, ha csak a szemébe nézhettem, így érthetetlen viszont leírhatatlan jelentőséggel tud bírni és rengeteget elárul egy beszélgetés közben is, ha látod közben a másik arcának minden rezzenését, a testbeszédét, hogy hogyan rakja a kezeit vagy milyen távol áll tőled.


Kérdés:

Azt javasolták nekem, hogy megpróbálkozhatnék hagyományosan az ismerkedéssel úgy, hogy az utcán megszólítok lányokat.

Egyrészt honnan tudom, van e már párja? Mert azzal nyitni szerintem, hogy "Szia van barátod?" nem hiszem, hogy nagyon működne, de másképpen honnan tudhatom, miből lehetek benne biztos?

Másrészt ha valaki éppen munkából vagy iskolából jön vagy megy, siet valahova, csak elugrott vásárolni, nem hiszem hogy azzal a céllal tartana bárki is bármerre, hogy útközben megálljon ismerkedni valakivel. Szóval nem látom, hogy ez hogyan is működhetne, nem látok sok esélyt arra, hogy pont olyan lányt találjak meg az utcán, aki pont ismerkedős hangulatban van és párt keresne emellett pedig éppen rá is ér beszélgetni.


A határozottsággal nem lenne probléma, azzal hogy megszólítsak egy lányt, viszont az tart vissza a dologtól, hogy nem akarok senkit se kellemetlen helyzetbe hozni akár amiatt, mert már van barátja így a válasz mindenképpen nem lesz csak finomabb vagy kevésbé finom formában, akár pedig amiatt mert eszébe se jutna egy idegennel az utcán beszélgetni. Nem szeretném ha valaki ezt esetleg egyfajta zaklatásnak venné és a határozott fellépésem a lány szemében fenyegető lenne.


Tehát miből tudhatom, hogy akit szeretnék megszólítani, annak nincs barátja és nyitott is lenne erre? Vagy felesleges ez az egyébként kelleténél hosszabb kérdés és csak próbáljam meg párszor aztán meglátom mi lesz?



2020. aug. 2. 22:00
 1/4 anonim válasza:

Lányként válaszolok:

1. Nem konkrétan rákérdezel, hanem csak rá tereled a szót. Pl. A párod nagyon szerencsés lehet :)

2. Ha szimpatikus vagy és nem sietek akkor én is próbálom folytatni a beszélgetést, de ha azt látod h fülhallgatóval elsietek melletted meg ne állíts 😂 ellenben a bolti sorbanállásnál mikor semmi dolgom.

2020. aug. 2. 22:11
 2/4 anonim válasza:
Mintha csak én írtam volna a kérdést, ez engem is érdekelne hogyan nyissak ismerkedést élőben akár az utcán is.
2020. aug. 3. 17:09
 3/4 anonim válasza:

25/F


Átérzem a helyzetedet, én is ilyen vagyok és ugyanezek futnak végig a fejemben. Nekem sem megy. De van egy elképzelésem, hogy hogyan kéne és ez nem tanács, ez csak a véleményem.


Szóval az a probléma gyökere, hogy túlgondolod. Ha introvertált vagy akkor ezen sokat kell dolgoznod. Szóval tegyük fel odamész egy lányhoz (mondjuk aki nem hallgat zenét) és egyszerűen csak mondod neki, hogy "Szia, remélem nem hozlak kellemetlen szituációba, de nagyon szép vagy és gondoltam megkérdezem lenne-e kedved meginni valamit valamelyik nap? *Neved* vagyok."


Mi a legrosszabb lehetőség ami történhet:

Visszautasít, tökmindegy, hogy van pasija, vagy nincs csak kamuzza, hogy van, vagy nincs pasija és nem jössz be neki. Egyszerűen csak innentől kezdve már nem kéne érdekeljen téged. Udvariasan szép napot kívánsz neki és továbbmész, ne agyalj rajta egy percnél többet.


Mi a legjobb lehetőség ami történhet:

Elmentek meginni valami, beszélgettek 1-2 órát és kiderül, hogy mennyire szimpatikus, mint ember. Aztán lehet pont neked nem fog annyira bejönni, ilyen is van.


Végezetül mindkét esettel nyertél valamit, önbizalmat. Azt, hogy meg tudtad lépni a saját félelmeidet és a következő még könnyebben fog menni.


Mint minden az életben, ez is gyakorolható, az önbizalom pedig építhető.


És én sem vagyok egy csajozós, de ha látsz ebben valami igazságot akkor remélem tudtam valamit segíteni.


Privátban beszélhetünk még, ha gondolod.

2020. aug. 3. 18:48
 4/4 anonim válasza:
És azt mi a ménkűnek kellene megkérdezni, hogy van-e barátja, vagy nincs? Ha van, és halálosan komoly a dolog, úgyis az lesz az első dolga, hogy ezt elmondja. Ha van, de nem annyira komoly az ügy, akkor esélyt kapsz az ismerkedésre. Nem párkapcsolatra! Ismerkedésre. Hogy aztán ez később hova fajul, az csak rajtad múlik. Ne feledd, a párok 95%-a nem a megfelelő emberekből áll. Együtt vannak, mert nehéz kilépni a komfortzónából, lusták váltani, vagy úgy gondolják, hogy ennél jobbat úgysem kapnak. Akitől tehát el lehet venni a párját, el is kell, mert mindenki úgy jár a legjobban.
2020. aug. 4. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!