Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Milyen szerepet játszik egy...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen szerepet játszik egy 15-21 éves lánynak a párkeresésben, az adott srác anyagi háttere? 20F

Figyelt kérdés
Itt most csak lányok válaszára lennék, kíváncsi és feltételezzük az adott srácot 20 évesnek. Most az anyagi háttérnél itt nagyban azt értem, hogy a szüleinek mennyi pénze van, mennyire módos családból származik, milyen alapelvárások elé helyeztek ti lányok egy ilyen fiút anyagilag. Mivel az én meglátásom alapján önmagamon azt tapasztalom és más barátaim ismerőseim alapján is ezt a következtetést tudom levonni, hogy egy fiú lehet akármennyire tehetséges, szorgalmas stb... ilyen korban még saját vagyona nem lesz, mert ilyenkor vagy abban a helyzetben van az illető, hogy nemrég integrálódott be a munkásrétegbe és megpróbálom a társadalmi ranglétrán felfelé mászni, vagy még csak szimplán egyetemen van és nincs lehetősége arra, hogy saját pénzből autót, házat stb.., illetve a barátnőjének luxus dolgokat és utazásokat finanszírozzon. Szerintetek nem ez az ésszerű következtetést egy ilyen idős srácról? Illetve olvastam ebben a témában már válaszokat és mindig barátságos és őszinte válaszokat adnak a lányok arról, hogy ez nem fontos csak az a lényeg, hogy legyen a srác céltudatos magabiztos és később állja meg a helyét a világban. De tudom, hogy vannak olyan lányok akik nem hasonlóképp gondolkodnak, most az egészséges gondolkodású lányokhoz még az is kérdésem lenne, hogy ti ha beleképzelitek magatokat az olyan lányokba, akiknek ez igen is fontos sőt nélkülözhetetlen, akkor ők ezt mire alapozzák ezt az elvárást? Köszönöm előre válaszaitokat!

2018. jún. 11. 01:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%

Elmúltam már 21, de még emlékszem, mit gondoltam akkor (és most is), ezért leírom. Sose érdekelt kifejezetten az anyagi háttér, viszont a jövőkép igen. Elég gazdag családból származom, jó iskolákba jártam, közgazdásznak tanultam (és az is lettem), szóval valószínű volt, hogy elég sikeres leszek, megvolt hozzá az eszem is. Az a felállás nem tetszett, hogy jóval sikeresebb, gazdagabb legyek a férjemnél, szerintem mindenkinek kellemetlen, ezért olyan fiúk érdekeltek, akik hozzám hasonlóan értelmiségiek, és komoly céljaik voltak. Fontos, hogy valamiért fel tudjak nézni rá, hogy jó legyen abban, amit csinál stb. Az nem érdekel, hogy az én dolgaimat fizetni tudja, de én nem akarok lemondani nyaralásokról azért, mert ő nem tud jönni, illetve fizetni se akarom a részét, mert az neki megalázó, szóval eléggé fontos, hogy nagyjából velem egy szinten legyen (legalább).


Biztos van olyan is, aki azt várja, hogy eltartsák, de erről nem tudok nyilatkozni, nem ismerek közelről ilyet.

2018. jún. 11. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem számít,mégpedig nekem nagyon rossz és megalázó lenne,ha egy gazdag barátom lenne. Rosszul érezném magam,hogy nem két fürdőszobás házban élek,nincs nappalink falméretű tv-vel,nem járunk minden nyáron külföldre nyaralni stb.

Megtanultam,hogy be kell osztanom a pénzem. Ha nyáron nyaralni szeretnék menni,akkor diákmunkáznom kell.

És bármennyire is jóindulatú és bármennyire is szeret,ő nem fog eltartani engem. Meghív vacsorázni,vagy elmegyünk kirándulni és ő fizet,oké. Ezt tudom viszonozni.


Az nem érdekel,hogy mennyit keres,és hogy alig van pénze hónap végére. Az zavaró,ha nem dolgozik,és nem is akar,de az sem a pénz miatt,hanem 18-20 évesen nem lehet így kezdeni a "karriert" szerintem.

2018. jún. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor ha jól értem egy olyan lány aki gazdag családból származik, az olyan fiút fog keresni aki szintén gazdag családból származik, mert egyébként a megszokott életének a színvonala visszaesne. Egy részt meg is tudom érteni, de más részt ez azt is jelenti, hogy ha én szimpatikusnak találok egy lányt és tudom róla, hogy gazdag, akkor éreznem kellene valami olyat, hogy ehhez a lányhoz nem mehetek oda, mert jelenleg még több pénze van mint nekem? Nos én ezt nem akarnám figyelembe venni, mert ez olyan lenne mintha a fecske kidobálná az újszülött fiókáit, mert nem tudnak az első nap repülni.
2018. jún. 11. 12:41
 4/14 anonim ***** válasza:
74%

SZöveg értés egyes. Nem azt mondtam, hogy gazdag családból kell származnia, de legyen jövőképe. Lehet tök csóró a családja, ha tehetséges. És nem azért mert visszaesne az életszínvonalam, mert én továbbra is tudok magamnak fizetni mindent, de ő nem, és ez kényelmetlen lenne. Vagy le kéne mondanom olyan dolgokról, amikért én megdolgoztam, csak mert ő nem tudja fizetni magának? Vagy fizessem az övét is? Az nem lenne neki nagyon gáz?


Azért pontoztál le, mert nem tudsz olvasni? Feltettél egy kérdést a személyes preferenciákról, amire őszintén válaszoltam. Nem kell egyetérteni, de miért haszontalan a válasz? Mert nem ezt akartad hallani? Akkor minek kérdezel?

2018. jún. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
32%

"Vagy le kéne mondanom olyan dolgokról, amikért én megdolgoztam, csak mert ő nem tudja fizetni magának?"


Beképzelt és öntelt vagy, ráadásul fogalmad sincs róla, hogy hogyan működik egy párkapcsolat. Ezért lettél lepontozva.

2018. jún. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%
Miért vagyok beképzelt és öntelt?
2018. jún. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
33%
Ja, és hogy működik eg párkapcsolat? Mert én olyan csak mesében láttam, hogy a királylány hozzámegy a földműveshez, és boldogan élnek, míg meg nem halnak. A valóságban azt látom, hogy ha a nő többet keres, az sérti a férfi önbecsülését, mert neki mindenképp erősebbnek kell lennie. És közeli barátnőm járt egy-két évig nála kevésbé tehetséges/sikeres fiúval, csak addig működött, amíg tartott a rózsaszín köd, aztán jöttek a problémák, nem egy világhoz tartoztak. Szüleim esetében ez működött, mert apukám (aki szegény családból származik) nagyon ért valamihez, így megmaradt a büszkesége, de olyat el se tudok képzelni, hogy a nő mondjuk befektetési bankár, a férfi meg subwayben gyártja a szendvicseket. Szerintem neked nincs fogalmad a párkapcsolatokról, álomvilágban élsz.
2018. jún. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező,sajnos az "egészséges gondolkodású lányok" jóval kevesebben vannak mint a másik véglet....


Utolsó,a hozzaallasod a témához felettébb unszimpatikus,és ahogy látom ezt nem csak a magam neveben mondhatom..


Én hiszem azt,hogy egy párkapcsolat alapkovenek a szerelemnek kell lennie és nem az egzisztencianak .


Mindenesetre magamból kiindulva ,egyáltalán nem zavarna ha a feleségem többet keresne mint én ,sőt még büszke is lennék rá.

2018. jún. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
28%

Itt egy jó kis cikk egy sikeres nőtől (nem én írtam, de nagyjából igazat adok neki).

Egyébként meg biológia az egész. Ahhoz vonzódunk jobban, aki nagyobb valószínűséggel tudja eltartani az esetleges utódokat. Attól, hogy engem lepontoztok, még nem fog ez változni.

[link]

2018. jún. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Utolsó,egy kicsit szánalmas,hogy a biologiara húzzuk rá a saját magunk "hibáit",mert így kényelmesebb mint bevallani magunknak és változtatni rajta :) .


Mindenesetre a válaszod legalább nyugtató a kevésbé jóképű és kevésbé fit férfiakra ,akik a pénzünkkel megtudják szeliditeni az olyan nőket mint te.

2018. jún. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!