Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Első randin hogyan lehet...

Első randin hogyan lehet kideríteni a másik fél pénzügyi tudatosságát?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, nem a számlaegyenlegére vagy arra vagyok kiváncsi, hogy mennyit keres, hanem sokkal inkább arra, hogy mennyire tud félretenni vagy inkább ő is hónapról hónapra él-e.
2020. aug. 22. 03:23
1 2
 1/18 anonim válasza:
Első randin?! Kicsit anyagiasak vagyunk, nemde? Első randin azt kell kideríteni, hogy lesz-e második!
2020. aug. 22. 06:15
 2/18 A kérdező kommentje:
A jövőben el szeretném kerülni a pénzügyi vitákat, épp ezért tettem fel a kérdést.
2020. aug. 22. 06:17
 3/18 anonim válasza:

Egyet értek az első válaszolóval.

Ez már anyagias kategória.

2020. aug. 22. 06:18
 4/18 anonim válasza:

Hogyha ennyire érdekel akkor mond neki,hogy te a fizetesed 10%át minden hónapban elteszed mert igyekszel gondolni a jövőre. Ám általában az első randi előtt kiderül,ha valaki szórja a pénzt..

Ám az a csaj aki úgy mesél a multjárol,hogy "volt amikor 2 helyen is dolgoztam,de most ez az egy is elég"(12óra) az nagy eséllyel tudatosabb.

Esetleg kérdezhetsz pénzügyi témát is pl mit gondolsz az arany árfolyama merre fog mozdulni a jelenlegi korrekció után?

Ez is olyan dolog amit a beszélgetés folyamán le kell szűrni, direktben nem ildomos rákérdezni az elején. Hacsak nem egy kérdezz felelek randit akarsz.

2020. aug. 22. 06:40
 5/18 anonim válasza:
#2: Francokat. Ha arra vagy kíváncsi, hogy mennyire tud félretenni azzal arra vagy kíváncsi, hogy mekkora a jövedelme! Mert ugye sokat félretenni kevésből nem lehet. Amúgy meg hogy most mennyi nem jelenti azt, hogy a jövőben is ennyi lesz. Áltathatod magad akármivel, a pénzre mész, bocs. Első randin, atyaúristen.
2020. aug. 22. 06:46
 6/18 anonim válasza:

"hanem sokkal inkább arra, hogy mennyire tud félretenni vagy inkább ő is hónapról hónapra él-e."


A "tud" szó az "akar"/"szokott" helyett arra utal, hogy te a jövedelmi helyzetére, és nem a pénzügyi tudatosságára vagy kíváncsi.


De egyébként egy randin pláne az elsőn, sok esély nincs arra, hogy valaki a pénzügyi tudatosságot elemezni tudja.

2020. aug. 22. 07:04
 7/18 anonim válasza:
Ha beültetek valahova, ajánld fel hogy te fizeted a számlát. Ha azonnal elfogadja ellenkezés nélkül, akkor pont olyan “pénzügyileg tudatos” ember mint te. Szép pár lesztek.
2020. aug. 22. 07:42
 8/18 anonim válasza:

Sehogy, szerintem bunkóság lenne ilyen dolgokról puhatolózni.


Nekem egyszer volt olyan, hogy kb 2 hónap ismerettség után felvetette a házassági szerződést.

Ezt úgy, hogy ő az anyja nyakán él, nem lesz öröksége se mert a tesója nevén van minden. Boschos operátor 10 éve, sose tesz félre. Nekem van egy házam, félretett pénzem. Azóta egy jó szakmám. Nem tudom mit féltett, mit veszek majd el tőle.

2020. aug. 22. 08:05
 9/18 anonim válasza:

Te rossz kategóriába írtál, befektetést keresel nem párkapcsolatot.


Első randin azon kívül hogy ki fizeti a kávét vagy a sütit szerintem nem kellene hogy szóba kerüljön a pénz. Annyi mindenről lehet beszélgetni...

2020. aug. 22. 20:17
 10/18 anonim válasza:
Jaj, pedig ezt tényleg jó az elején letisztázni, nehogy aztán később derüljön ki, hogy fizet vagy 10 áruhitelt.
2020. aug. 22. 22:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!