Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Milyen ismert személyhez...

Milyen ismert személyhez hasonló személyiségű társat szeretnél magadnak?

Figyelt kérdés

Társkeresésnél hasznos, ha tudjuk, milyen személyiségű társat szeretnénk. Ennek tudatosításában segíthet, ha találunk olyan ismert személyt, személyeket, akikhez hasonló karakterű személyre vágyunk. Tehát fontos, hogy nem külső megjelenésről van szó, hanem a személyiségről, szemléletről, beállítódásról.


Számomra például Nellie Bly-hoz, Brunszvik Terézhez vagy Teleki Blankához hasonló karakterű "bátor nő" társ felelne meg. Nellie Bly oknyomozó újságíró volt, Brunszvik Teréz a korai fejlesztés jelentőségét felismerve óvodákat alapított az 1820-as évek végétől, Teleki Blanka, Brunszvik unokahúga pedig az első magyar leánynevelő intézet alapítója. A kérdés már csak az számomra, ki az, aki hozzájuk hasonló beállítódású, gondolkodású, értékrendű, és él? :)



2021. ápr. 4. 11:40
 1/9 anonim válasza:
Keanu Reeves. Nő vagyok,és Hozzá hasonló férfi az ideálom. Szerintem tökéletes a személyisége,és külsőre is jól néz ki.
2021. ápr. 4. 12:17
 2/9 anonim válasza:

Az átlagember nem ismeri az "ismert személyek" személyiségét a maga mindennapi valóságában. Egy ember személyiségét csak nagyon hosszú, vele töltött együttélés esetén lehet valamennyire is megismerni (akkor se teljesen). Az általad példának sorolt nők bizonyára sok pozitív tulajdonsággal rendelkeztek és társadalmi tevékenységük valóban jelentős volt, de egyikük sem élt "átlagos" és "normális" életet, aminek része lenne, hogy családot alapítanak és gyerekeket nevelnek. Márpedig az ilyen emberek akkor bizony bizonyos szempontból egyoldalúak, nem mutatnak olyan finom személyiség vonásokat, amelyek őket az ellenkező nem számára családalapítás szempontjából is vonzóvá tennék és ők maguk sem törekszenek olyan élethelyzetre, amikor saját személyiségüket háttérbe szorítva mások személyiségének kiteljesüléséhez járulnának hozzá.

Én az olyan társat becsülöm, aki képes saját maga érvényesülését háttérbe szorítani, ha a másikat tehetségesebbnek találja magánál. Ezért én pl. elismerem Marton Éva operaénekes művészei tehetségét, de a háttérben maradt, őt támogató férjét ismeretlenül is rendkívül becsülöm.

2021. ápr. 4. 12:35
 3/9 A kérdező kommentje:
2-es, elfogadom az észrevételeid, Brunszvik és Teleki beáldozták magánéletüket (és vagyonukat) közügyekért. Ami fontos számumra velük kapcsolatban, hogy úttörő gondolkodású, öntudatos, bátor és kitartó nők voltak, engem az ilyen személyiségű nő érdekel, aki meg tudná becsülni hasonló jellegű személyiségem férfiban. :)
2021. ápr. 4. 13:00
 4/9 A kérdező kommentje:
1-es, honnan tudod, milyen Keanu Reeves személyisége, és mi alapján gondolod "tökéletesnek" személyiségét? Azt bizonyára tudod, hogy a családi háttere, fiatalkora elég zűrös volt, drogproblémák (heroin, kokain), az iskolában bukások, és nem is folytatnám..
2021. ápr. 4. 14:05
 5/9 anonim válasza:
Céline Dion. Penélopé Cruz.
2021. ápr. 4. 15:55
 6/9 anonim válasza:
1-es vagyok. Tudom...de azt is,hogy tragédiák sorát élte meg. Rengeteget lehet Róla olvasni/hallani. Az adományozásairól,emberségéről,egyszerűségéről.
2021. ápr. 4. 16:06
 7/9 anonim válasza:

Arany János

20/F

2021. ápr. 5. 14:17
 8/9 anonim válasza:
Cyrano. Nem, csak vicceltem. Igazából elég sok japán nő van, aki természetre, kultúrára és kinézetre bejön, mindegy, hogy ismert, vagy nem ismert.
2021. ápr. 5. 22:36
 9/9 anonim válasza:
Kim Jongin.
2021. ápr. 7. 05:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!