Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Netes ismerkedésnél illik...

Netes ismerkedésnél illik megkérdezni valakit, hogy roma-e?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk elég gyanús ebből a szempontból, de mégsem egyértelmű. Ezért rasszistának számítok, ha megkérdezem? Vagy ezért megsértődhet a másik?

2021. máj. 19. 12:01
1 2 3 4
 1/35 anonim válasza:
Hát...szerintem megsértődhet simán. Képet nem tudsz kérni tőle, esetleg videóchat?
2021. máj. 19. 12:03
 2/35 anonim válasza:
Ha neked ez mérvadó, akkor nyugodtan kérdezd meg. Feleslegesen ne raboljátok egymás idejét.
2021. máj. 19. 12:06
 3/35 anonim válasza:

Ha neked számít akkor kérdezz rá. Ha számít gondolom kicsit (vagy kicsit jobban) rasszista vagy. Ha ő nem, akkor máris kicsit más a világnézetetek, amiből lehetnek gondok.

Hogy illik vagy sem az más kérdés. De ha ezen az és neked ez kizáró ok, akkor az mind a 2 félnek előnyös, mert legalább nem raboljátok egymás idejét. Ha csak kíváncsiságból érdekel, akkor is tudjátok majd hova tenni.

Ha meg nem az akkor nincs gond.


Rajtam sem mindíg egyértelmű, hogy nem vagyok cigány, de ha kérdezik mondom. Vagy ha olyan a lány akkor mondom magamtól is, hogy amúgy nem vagyok az és csak a napon barnultak le ennyire.

2021. máj. 19. 12:11
 4/35 anonim válasza:

Hogy érted azt, hogy roma-e?


Mármint úgy, hogy nézed a képeit a facebookon és némely képén olyan, mintha látnál benne egy kis vonót?


Egyébként én félvér vagyok anyum ágáról. Néhányan már tőlem is kérdezték és nem vettem sértőnek egyáltalán.

2021. máj. 19. 12:21
 5/35 anonim válasza:

"Ha mondjuk elég gyanús ebből a szempontból, de mégsem egyértelmű. Ezért rasszistának számítok, ha megkérdezem? Vagy ezért megsértődhet a másik?"


Nem, nem számít rasszistának.

2021. máj. 19. 12:51
 6/35 anonim válasza:
Magyarországon ilyet megkérdezni nem rasszizmus, hanem elővigyázatosság.
2021. máj. 19. 13:03
 7/35 anonim válasza:
6: ja-ja, kockázatelemzés... :)
2021. máj. 19. 13:14
 8/35 anonim válasza:
Cigánnyal nem ismerkedem, 24/L.
2021. máj. 19. 13:50
 9/35 anonim válasza:

Nem vagy rasszista amiatt mert rákérdezel hogy roma-e. Ha egy magyartól megkérdezik hogy magyar-e, vagy egy némettől megkérdezed hogy német-e, egy angoltól hogy angol-e, az sem számít rasszizmusnak.

Ha pedig ezen megsértődik a megkérdezett személy, az a szellemi éretlenségére vezethető vissza.

2021. máj. 19. 14:07
 10/35 anonim válasza:

Ha megútáltatni akarod magad, kérdezzed nyugodtan.

Ha nem is az, akkor is negligálni fog, hogy feltételezted róla.

2021. máj. 19. 14:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!