Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Csak szerintemm tett jót az...

Csak szerintemm tett jót az oltás ellenesség/oltás pártiság az ismerkedésnek? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Ezt abból gondolom, hogy azért ez egy hatalmas szűrőkémt működik és nyílván nem garantál semmit, de legalább a gondolkodásotok hasonlítani fog valamennyire. Régen azért kellett pár téma, ami után biztosabb lehetett benne az ember, hogy legalább kicsit hasonlóan látjuk a világot, de most egy témából megoldható ez:D


(Direkt nem foglaltam állást egyik oldal mellett sem, mert nem ez a kérdésem lényege)



2021. dec. 9. 08:45
1 2
 1/12 anonim válasza:

Az együttgondolkodás az ismerkedés motorja, hiszen ez kizárja a vitát a két ember között.

.

A régi rómaiak szerint "Hasonló a hasonlónak örül", ez választ ad kérdésedre.

2021. dec. 9. 09:30
 2/12 anonim válasza:
Ha csak ebben egy dologban értek egyet valakivel, de azon kívül nem fog meg a személyisége és nincs semmi más kapcsolódási pont/közös érdeklődés, abból valószínűleg ugyanúgy nem lesz semmi. Persze, lehet az oltás ellenességet/pártiságot szűrőként használni, csak szerintem nem érdemes. Vannak ennél jóval fontosabb szempontok az ismerkedés során, és ahogy írtad is: ez nem garantál semmit. Arról nem is beszélve, hogy vannak olyanok, akik egyik táborba sem, vagy egy kicsit mindkét táborba tartoznak. Nem feltétlenül fog minden egyes ember fekete-fehéren gondolkozni a témáról.
2021. dec. 9. 11:00
 3/12 anonim válasza:
Egyáltalán nem beszélgetek oltásról senkivel, szóval szerintem nem.
2021. dec. 9. 11:01
 4/12 anonim válasza:
Szerintem nem. Eddig is megvoltak azok a témák, amik alapján az alapvető értékrendet fel lehetett mérni, vagy akár a kisebb dolgokban való egyezőséget is, a vallástól a politikán át pl a támogatott sportcsapatokig.
2021. dec. 9. 11:38
 5/12 Alain Delon válasza:
Én emiatt nem ismerkedek sem jobban, sem kevésbé, mint előtte, de azért nem mindig olyan egyszerű megállni, hogy az ember ne verje pofán, mikor elkezdi mondani, hogy "Minek ótatod magad? Nincs izs víruzs, meg azótás amúgy is kározs".
2021. dec. 9. 11:56
 6/12 anonim válasza:

"tett jót az oltás ellenesség/oltás pártiság az ismerkedésnek?"

A #1 válasz szerint igen, de lehet, épp ez miatt azonnal vége is.

2021. dec. 9. 12:37
 7/12 anonim válasza:
Nem. Nálam nem szűrő, mivel nem ez az alapja az ismerkedés elkezdésének, hogy az illető be van-e oltva vagy sem. Szóval ez sem rögtön derül ki.
2021. dec. 9. 13:01
 8/12 anonim válasza:
Igen, kedves Kérdező, csak Ön szerint tett jót az ismerkedésnek. Szerintem rosszat tett. Megosztja az embereket, csakúgy, mint a politika. Én is ismerkedni próbálok és nagyon nem tetszett, amikor a randevún a másik azt mondta, hogy "normális ember...." (és a pontok helyébe azt gondol, amit akar: beoltatja magát / nem oltatja be magát). A lényeg, hogy a mondatban benne van az ítélkezés, és meg sem fordul az illető fejében, hogy lehet az övétől eltérő érv, gondolkodás, ami más döntésre késztet valakit. Ennek az az eredménye, hogy lesz egy újabb ok, ami miatt ne fogadjuk el egymást. :(
2021. dec. 9. 17:26
 9/12 Senior Séf válasza:
Ez ne előny, inkább hátrány. Még egy téma, ami megosztja a társadalmat.
2021. dec. 10. 11:30
 10/12 anonim válasza:
Ez is egy eligazítási pont, de hogy politikailag hol áll az illető, az fontosabb. Az előző csak azért fontos, hogy ne ismerkedjen az ember oltatlannal.
2021. dec. 10. 12:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!