Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A magyar népbe mikor és minek...

A magyar népbe mikor és minek hatására honosult meg a gyermekvállalás ellenesség, amely végső soron a magyar nemzet vesztét és lecsúszását okozta?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy már a középkorban el volt terjedve az egykézés a magyarok körében, mert lenézték a sok gyereket vállalókat. A kommunizmsban is Magyarországon növekedett a lakosság a legkisebb mértékben, alig 30%-al, míg a környező országok lakossága megduplázódott.


Ennek komoly kulturális vetülete van a magyar nemzet esetében?


2021. szept. 28. 09:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
50-100 éve szokásos volt 8 gyereket csinálni, mert a fele nem élt 10 évig sem.
2021. szept. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 belapus ***** válasza:
100%

Szinte biztos, hogy a "középkori egykézés" nem volt egy elterjedt szokás.Leginkább a magas gyermek halandóság miatt.

A kevés gyerek vállalása leginkább a jóléti társadalmak sajátja, de ez csak egy indok a sok közül.A nők munkavállalása ( ha úgy tetszik, az emancipáció ) is hozzájárul ( nem mintha ez rossz gyakorlat lenne! ), mert a karrierépítés és a családalapítási időszak szinte egybeesik.

2021. szept. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Mert ez mibdig is egy posvàny hely volt.
2021. szept. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
60%
Amit én átéltem az iskolában, nem kívánom a gyermekemnek. A feleségem tanár, tőle tudom, hogy azóta még rosszabb a helyzet mint ami velem volt. Egyöntetűen azt mondjuk, hogy nem szeretnénk gyereket, mert csak szenvedne ezen a világon, szeretnénk ettől megkímélni.
2021. szept. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

4


De a tanárok odaszólhatnának a diákoknak, hogy hagyják békén a csendesebb, csúnyább diákokat. De szinte kivétel nélkül a népszerűbb gyerekeknek adnak igazat! Szóval ez közvetetten az ő hibája is!

2021. szept. 28. 12:33
 6/14 Wadmalac ***** válasza:
100%

"végső soron a magyar nemzet vesztét és lecsúszását okozta?"


He?

Hát én csípőből mondok száz másik okot, ami inkább okozta a viszonylag xar helyzetünket.

Itt konkrétan nem látok erős összefüggést.

Sosem az volt a fő baj, hogy kevesen vagyunk, inkább az, hogy az a kevés sem képes egyszerre egy irányba menni.


Az egyre kevesebb gyerek vállalása meg nem magyar jelenség, minden jólétinek nevezhető országban jellemző, talán a mohamedán államok kivételek.

2021. szept. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

6


Igen, de figyelembe véve a középkori Magyarország lakosságát a többi európai nagyhatalomhoz viszonyítva, most úgy 40-50-60 millióan kellene legyünk, ami pedig mind a gazdasági, mind a politikai és katonai pozícióira kihat egy országnak. Magyarán nem mindegy a lakosság. Az európai nagyhatalmaknak mind valamiért 60 millió feletti lakosságuk van. Tehát van összefüggés simán. Ha nem is az egyetlen ők, az egyik fő ok biztosan.

A magyarok egykézése több évszázadra nyúlik vissza, ezért is kérdeztem. Nem csak a mai jóléti társadalom miatt van ez. Kb 500 éves probléma.

2021. szept. 28. 13:53
 8/14 Wadmalac ***** válasza:
100%

" Az európai nagyhatalmaknak mind valamiért 60 millió feletti lakosságuk van."

Azért vessél már egy pillantást az országok területére is.

És rájössz, miért.

2021. szept. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
#7 a középkori Magyarország a sónak és aranynak köszönhetően kiemelkedő helyet foglalt el az akkori Európában. később ezek az idők elmúltak, és a politikai történések (pl. 150 év török uralom) sem kedveztek a népszaporulatnak.
2021. szept. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
#8 ez meg a másik. a régi Magyarország területét jelenleg kb. 30 millió ember lakja.
2021. szept. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!