Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Mire gondolnak, amikor azt...

Mire gondolnak, amikor azt mondják, hogy az ellentétek vonzzák egymást?

Figyelt kérdés
Milyen tulajdonságokra?

2022. febr. 15. 08:02
1 2
 1/12 anonim válasza:
Gyakori, hogy valaki pörgős, a másik fél meg lassúbb. A két fél kiegészítheti egymást, ugyanakkor egyik a másiktól tanulhat: a lassúbb felpöröghet, a gyorsabb fél fékeződhet kicsit egymás által.
2022. febr. 15. 08:15
 2/12 anonim válasza:

Egyetértek elsővel! Még annyit emelnék ki, hogy MAXIMUM ilyen tulajdonságokra kell itt gondolni, mert ez nem kapcsolat romboló. De, ha bármi olyanba különböztök, amit problémának érzel, az nagy eséllyel az lesz.

Persze van akinek ez logikus, de sokan (én is) a saját hibámból tanultam ezt meg, szóval inkább leírnám.

2022. febr. 15. 08:48
 3/12 anonim válasza:

Vagy az egyik beszédes, a másik fél szótlanabb, vagy az egyik nyámnyilább a másik talpraesettebb.

De másra ez nem igaz, pl értékrendre stb, az a kapcsoalt nem tud működni.

2022. febr. 15. 09:04
 4/12 anonim válasza:
Bizonyos esetekben az ilyen kapcsolatban a páros jobban tud együttesen megoldani olyan "közös" problémákat, amiknek a megoldása az egyik félnek sokkal könnyebb, mint a másiknak.
2022. febr. 15. 09:20
 5/12 anonim válasza:
Ez csak a fizikában igaz, illetve a dom-sub értelmezésben.
2022. febr. 15. 10:00
 6/12 anonim válasza:

Emberi kapcsolatokban baromság. Az ellentétek kioltják egymást, a hasonlóbb emberek pedig hamarabb alakítanak ki együttműködést.


Azok nem "ellentétek" egy nem túl okos tiniagyon kívül, hogy az egyik extro, a másik intro.

2022. febr. 15. 10:27
 7/12 erdei Katica válasza:

Egyetértek a #1-el.

Plusz a legtöbb ember az ,,izgalmasságot" ,,érdekességet" nem a hozzá nagyon hasonló emberekben találja meg.

Ámbátor gyakori hogy valakinek van egy elfojtott aspektusa és azt meg tudja élni ha talál valaki kicsit mást.

De ,,az ellentétek vonzzák egymást" azt is sejteti, hogy attól, hogy valaki más már rögtön vonzó is lenne.

Ami tini bullshit.

2022. febr. 15. 11:16
 8/12 anonim válasza:

Hát egy régi mítoszban hallottam, hogy az istenek két részre szedték az embereket, mert már túl tökéletesek voltak vagy ilyesmi. Így most mindenki keresheti a másik felét. Természetes, hogy ami hiányzik belőled, az a párodban benne van. Így vagytok két fél. Ellentétek. És így alkotok egy egészet.

Valami ilyesmire emlékszem. De amúgy igen amit írtak is jól összefoglalja.

Azonban én a hozzám hasonlóakkal sokkal jobban kijövök. Ellentéttel pedig nem igen.

2022. febr. 15. 11:30
 9/12 anonim válasza:
Nyilván van értelme, bár én ezt sosem értettem, mert akkor mi van azzal a mondással, hogy "Similis simili gaudet"?
2022. febr. 15. 12:10
 10/12 anonim válasza:
Mágnesra.
2022. febr. 15. 13:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!