Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » MBTI-t ismerők, az ENTP nő és...

MBTI-t ismerők, az ENTP nő és az INTJ férfi romantikus kapcsolat működhet? Mik lehetnek a buktatói?

Figyelt kérdés

2022. márc. 14. 14:18
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
XD
2022. márc. 15. 11:37
 12/21 anonim válasza:
14 évesen benne voltam pont ebben. 16 éves koromra lecsengett az MBTI láz számomra. De beszélgethetünk róla nyugodtan, szerintem tudnék neked új infót mondani ezzel kapcsolatban.
2022. márc. 15. 11:38
 13/21 anonim válasza:

Csodálkoznak rajta ha valaki 14 éves korától 16-ig képes lenne érdemi tudásra szert tenni a témában. Vagy akár megérteni Jungnak a műveit amin alapul. Ha mégis, a kritikája nyilván nem merülne ki egy somás szitkozódó "dobozolásba" már ha ezt kritikának lehet nevezni.

Természetesen lehet kritizálni ezt a modellt de aki tudja miről van szó és szkeptikus, az nem így néz ki.

2022. márc. 15. 11:54
 14/21 anonim válasza:

Végülis csak tanulok pszichológiát. Nyilván neked fogom beadni az évközi beadandómat a témáról ide a Gyakorira.


Amúgy ezzel nemcsak Jung foglalkozott, hanem sokan mások is (pl. a tipológia névadói is), de ez külön történet.


Nyilvánvalóan nem kell neked bemutatni sem Piaget-zsét, vagy Eriksont, sem a többi valódi modellt kidolgozó úttörőt.

2022. márc. 15. 12:51
 15/21 anonim válasza:
Ha valóban értenél hozzá és lenne egy generális rálátásod a pszichológiára, ami nem lakossági tájékoztatás szintjén van, hanem szakkönyvek kapcsolódnak hozzá, akkor nem elégednél meg az MBTI-vel, csak mondom.
2022. márc. 15. 12:53
 16/21 anonim válasza:

Ismétlem magam, lehet kritizálni az MBTI-t de amit csináltál az trollkodás mivel:

1. nem volt releváns kritikád.

2. nem az volt a kérdés, hogy hiteles-e az MBTI.


Akármit is tanulsz, akkor se mondtál értelmes érveket az MBTI ellen.

Ismerek pszichológust aki értékeli a maga helyén az MBTI-t és ismerek pszichológust aki kritikus vele de az egy normális szakmainak tűnő kritika volt, nem "ez is csak olyan mint a horoszkóp szintű"

Tehát ez se érv, hogy mit tanulsz.


Egy szóval se állítom, az MBTI pszichológia alternatívája. Egyszerűen egy sematikus rendszer, ezt a funkcióját pedig igenis képes betölteni megfelelően használva. Tehát lehet egy mankó párválasztáshoz, akkor is ha nem csak ezen áll vagy bukik, hogy működik-e egy kapcsolat.

2022. márc. 15. 14:21
 17/21 anonim válasza:
Oké, de ők nem egy brief-et írnak Gyakorira. Nem személyes véleményt alkottak ott és akkor. Én is levezethetem neked, ha gondolod. De ezt pont a Gyakorin kedd délelőtt nem gondoltam magam alkalmasnak erre.
2022. márc. 15. 14:33
 18/21 anonim válasza:
Ha neked le tud csengeni az mbti, akkor sose ismerted meg igazan. Ti nektek túl vak a latasmodotok hogy lassatok a mintázatokat, amelyek felismerhetőek az emberekben szabalyosságok alapján. Yt: obejctive personality
2022. márc. 15. 17:41
 19/21 anonim válasza:

Hamar túl lehet lépni rajta, ha mondjuk egy szakon az emberi pszichéről tanulsz évekig. :))))


Úgy érvelsz, mintha szerinted egy villanyszerelőnek annyi lenne a dolga, hogy egy villanykörtét be tudjon csavarni. Na, ez a pszichológiának az MBTI. A jungiánus elméleteket amúgy is kritikusan kezelik a modern irányok és kezdenek visszatérni Freud-hoz filozófiai szinten is. De ezt az infót ugye nem kapod meg egy 72 kérdéses MBTI teszt kitöltése alatt. Ami nem lényeges, csak akkor ne add elő magadat valami nagy szakértőnek.

2022. márc. 15. 18:01
 20/21 anonim válasza:
Ezt az áltudományos baromságot már illene 2022-ben elfelejteni. Egy szinten van a horoszkóppal, hiába vergődsz, 18-as, ez az igazság. Nem létezik pszichológus, aki szerint a horoszkópnál több lenne ez a baromság, lásd itt Metamorphosist. Tudom, hogy manapság a szakemberek véleményét megszokott dolog ignorálni, de nem kéne erre rászokni. Csak azért, mert a média és politika pofánköpi a tudományt, nem kéne ezt a szokást átvenni az embereknek.
2022. márc. 16. 16:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!