Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » INTJ/ENTJ lányok, van kedve...

INTJ/ENTJ lányok, van kedve valakinek beszélgetni/ismerkedni?

Figyelt kérdés
Én INTJ vagyok, 28 éves férfi és Budapesten élek, különösen fontos számomra az intellektualitás és céltudatosság.
2022. márc. 21. 12:29
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
(a myers briggs fele szemelyiseg teszt baromsag, semmilyen tudomanyos alapja nincs)
2022. márc. 21. 13:09
 2/21 anonim válasza:

#2.) Kettesnek üzenem, a tudomány alapja pont az hogy bizonyos személyiségi jegyeket tulajdonító személyeket kategorizálunk (csoportokba/halmazba rendezzük) és a kategorizált csoportnak nevet adunk - ergo elnevezzük ENTJ-nek és INTJ-nek.

- Itt a tudományos alapja kedves barátom.

2022. márc. 21. 13:27
 3/21 anonim válasza:

Ha valóban olyan intellektuel személy lennél, akkor nem ilyen tudománytalan baromságok alapján kategorizálnád be magad..

Üdv: végzős pszichológus hallgató lány (nem kell privát)

2022. márc. 21. 13:27
 4/21 anonim válasza:
2022. márc. 21. 13:53
 5/21 A kérdező kommentje:

Hozzád sem mennék pszichoterápiára #3-as :D

Jung elméletén alapul és baromságnak titulálod?

2022. márc. 21. 14:55
 6/21 anonim válasza:
kar hogy a kiotloinek semi kozuk nem volt a pszichologiahoz. az egyik politologus, a masik mezogazdasz volt
2022. márc. 21. 15:03
 7/21 anonim válasza:
Nekem ezek szoktak kijönni régebben, de nem nagyon hiszek benne.
2022. márc. 21. 15:30
 8/21 anonim válasza:
És amúgy csak osztani tudom a hármas kommentelő szavait. Ugyanezt én is kifejtettem már talán ugyanezen kategóriában hasonszőrű kérdések alatt.
2022. márc. 21. 15:31
 9/21 A kérdező kommentje:

Nyilván az ember személyisége túl komplex ahhoz, hogy 16, vagy akár 256 típusú rekeszbe be tudjuk őket sorolni, de ez egy jó megközelítési módja lehet az ismerkedésnek. Nem azt mondtam, hogy csak ez a fontos.


#3 nagyon nagy bajok lehetnek a felsőoktatásban ha ilyen arrogáns megjegyzéseket megengednek maguknak hallgatók

2022. márc. 21. 15:33
 10/21 anonim válasza:

5:


Azért, mert "Jung", nem lesz tudományosabb. Ez a tipik érvelési hiba, amikor arra húzod fel az elméletedet, hogy mert egy híres ember (jelen esetben pszichológus) mondta és akkor biztosan igaz. Nos, el kell, hogy keserítselek. A tudományos alapú pszichológia (nem a lakossági; házipatika.com, Nők Lapja fejtegetések, stb.) már nem ismeri el úgy Jungot, mint korábban a 20. század második felében, mivel több elmélete is megdőlt. Jelen állás szerint a tanítvány téves irányba vitte a mester előzményeit (Freud) több dologban is. Ha tanulnál pszichológiát, tudnád, hogy Jung neve hangzik el kb. a legkevesebbszer. Egy Erikson, vagy Piaget neve viszont majdnem hogy napi szintű téma Fejlődéslélektanon akár. Kb. olyan szint, mintha a zenéhez Kis Grofón keresztül közelítenél, mikor a konzervatóriumban Mozartról van szó.


A mai tudományos álláspont már inkább Freud-ot és az ő mentén alkotó pszichológusok és tézisalkotók nézeteit, eredményeit veszi újra elő. Jung afféle tévesnek bizonyuló vonal volt a 20. század második felében, mivel felhigította a pszichológiát nem pontosan mérhető eredményekkel és spekulációra, intuícióra alapozott elméletekkel, ami azért fals, mert a pszichológia is mérhető adatok alapján dolgozik. Kb. ugyanaz a szint, mint az asztrológiának az ezotéria és a napi horoszkópok a Kiskegyedben...

2022. márc. 21. 15:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!