Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Szerintetek van létjogosultság...

Szerintetek van létjogosultsága a személyiségtípusokon alapuló társkeresésnek? Birdy alkalmazással vannak tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Le kell szögeznem előre, hogy én annak vagyok a híve, hogy ne címkézzük, egyszerűsítsük le a személyiségeket, hisz minden embernek totál egyedi. Vannak azért hasonlóságok és a könnyebb érthetőség érdekében viszont nem rossz az, hogy ha vannak típusok, kategóriák, mint egy sima társkeresőnél is (magasság, testtömeg, horoszkóp, házas, gyerekes stbstbstb).

Viszont a jó oldala az, hogy nem a felszínességre gyúr, számomra fontosabb, hogy az adott párjelöltnek adott esetben milyen a személyisége, lelki oldala.

Kezdeti lépésnek nem rossz, a többi úgy is rajtatok múlik, nem?


Tl;dr: nekem tetszik, nektek? Vélemények, esetleg tapasztalatok?

Tudom, nem magyar a cucc és 'valszín kevesen lehetnek rajta, szóval elég vékony (még) az a réteg aki itthon használhatja.


Való életben és más társkeresőkön is találkoztam már több olyan hölggyel akiket érdekelt az MBTI és volt olyan aki rám is írt, hogy ő is "idealista csodabogár". :))


Az oldal: [link]


41F, ENFP :)



#társkereső #MBTI #ENFJ, ENFP, INFJ, INFP, ESFJ, ESFP, ISFJ, ISFP, ENTJ, ENTP, INTJ, INTP, ESTJ, ESTP, ISTJ, ISTP
2020. júl. 27. 12:51
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Tök béna lett a bevezető. :D


Annyit finomítanék, hogy azt szerettem volna sugallni, összehasonlítva egy hagyományos online társkerivel, akkor ott is paraméterezel, filterezel, csak ott más szempontok alapján teszed azt meg. Itt a lényeg hasonló jelleggel bír, csak más az eszközöd hozzá. Azaz első körben személyiségtípus alapján szűrsz és mondjuk nem szemszín (direkt használok béna paramétert :P) szerint. (HA szűrsz, persze!)


Vagy valami ilyesmi. :)

2020. júl. 27. 13:04
 2/15 anonim válasza:
Nem ismerem. Mondjuk mindkettő olyan introvertált, hogy sosem jutnak döntésre, vagy pont mindkettő főnök akar lenni, aztán se veled, se nélküled makacskodnak...? Persze lehet, hogy nem így működik ez az app. 40N, ENFP
2020. júl. 27. 14:02
 3/15 anonim válasza:
Mi lenne, ha élőben beszélgetnél egy emberrel, és megismernéd a személyiségét? Vagy te mindenáron párt akarsz találni és kész? Paraméterezel, filterezel...én az autómat választottam ki netes konfigurátorral. Elég szánalmas, ha valaki így keres társat.
2020. júl. 27. 14:20
 4/15 A kérdező kommentje:

ma 14:02:

Itt a rendszer gondolom a passzolás alapján dobja fel első körben a találatokat. Vannak cikkek, amikben elemzik, hogy a kognitív funkciók hogyan harmonizálhatnak különböző típusoknál. Pl ENFP-nek INFJ, INTJ-k stb.


ma 14:20:

Nem kellett sokat várni és megjött az első szánalmasozó. Én tényleg roppant mód örülök, hogy a frusztrációdat arc nélkül rám öntheted, boldog vagyok, hogy a kérdésem által megkönnyebbültél, de tényleg! :)


Ex-exemet élőben ismertem meg, exemre meg társkeresőn figyeltem fel és onnan pár nap elteltével már sétálva fagyival a kézben kezdtem megismerni, élőben természetesen. Én kértem alázatos elnézést, hogy merészelem használni az online adta lehetőségeket 2020-ban.

Sorry, kérek engedélyt ponttá zsugorodni! :(


Amúgy kocsidat online választottad ki konfigurátorban és úgy is vetted meg? Én online néztem ki az egyik ex autómat, de inkább élőben elmentem és kikértem több szakértő tanácsát ilyen téren, így személyesen láthattam és próbálhattam ki a kiszemelt példányokat. Remélem ilyen téren MEGFELELTEM az elvárásaidnak! :)

(Ohh, anyám! :D)

2020. júl. 27. 14:41
 5/15 anonim válasza:

Ha másra nem is lenne jó egy ilyen oldal/app, arra biztosan, hogy HR-esek tömegesen regisztráljanak rá, hogy a leendő munkavállalókról megtudják, milyen személyiség típusba sorolhatóak.


Vannak munkahelyek, ahol előszűrés során végeztetnek ilyen teszteket, illetve végeztettek. (Hogy a GDPR óta ez még létező dolog-e azt nem tudom.)


Én ha reggelnék rá, akkor is összehazudnék magamról mindent, mert ez túl személyes dolog, ahhoz, hogy egy társkereső szutyoknak köze legyen hozzá.

2020. júl. 27. 15:15
 6/15 A kérdező kommentje:

15:15:


Hmmm, ez nagyon jó meglátás, van benne valami amit a munkavállalói részről írsz. Ilyen aspektusból már nem is olyan vonzó a dolog. :D

De én azért nem lihegem ennyire túl ezt.

Elvileg az oldal szerint: kitöltesz egy tesztet, kapsz egy eredményt, megpróbál lokáció és típus szerint összehozni a másikkal. Az, hogy Te mit válaszoltál azt a másik ugye nem látja, illetve az csak egy eszköz volt a típusod meghatározásra. Ezeknek a kérdéseknek nem tudom számodra mennyire lépi át a túl személyes definíciót, de nálam egy ilyen kérdés, hogy "mások mennyire idegesítenek fel"... Hááát nem igazán. :)


A hazugság morális részét nem osztom. :P


GDPR kérdés jó, nagyon! Ez talán választ adhat reá:

[link]

2020. júl. 27. 15:44
 7/15 anonim válasza:

Regisztráltam rá, nem jön be ez az insta stílus, de legnagyobb aggályom, hogy te magad nem adhatsz meg települést, mindenképp ragaszkodik a helyadataidhoz. Az adathalászat nem menő dolog.

Az is aggasztó, hogy ami tesztet elvégeztetet veled az nem ép 90+ kérdés, szóval az eredmény megkérdőjelezhető.



Egyébként tényleg van relevanciája egy munkahelyen annak h az alkalmazott entj-e vagy csak egy isfj?

Nem hittem volna, hogy az mbti, enneagram teszteknek van gyakorlati hasznuk is a 16 évesek szórakoztatásán túl.



Jópár éve mértem utoljára akkor INTJ voltam párszor, lehet h azóta változtam valamit.

22/F

2020. júl. 27. 16:35
 8/15 anonim válasza:

7-es

"Egyébként tényleg van relevanciája egy munkahelyen annak h az alkalmazott entj-e vagy csak egy isfj?"


Képzeld csak el, hogy valahova csoport vezetőt keresnek... tovább nem is írom. De ennek a fordítottja is igaz, van egy csoport, aminek van egy tökös XYZW típusú vezetője, a csoport meg tele van 2 féle személyiségtípussal. Lehet, hogy a vezető úgy ítéli meg, hogy a csoport dinamikájának egy harmadik személyiségtípus jobbat tenne, mintha a már meglévő kettőbe tartozó új személyt vennének fel.


Az ilyen tesztek a menci marketing/informatika/egyéb kreatív/hasonló munkaköröknél voltak eddig fontosnak vélt dolgok.


Kérdező:

Mivel volt már negatív tapasztalatom ilyen teszttel, ezért én érzékenyen reagálok erre. Rosszabb, mintha stressz teszttel szopatnának, mert ezek a tesztek nagy mintás átlagolt f.s adatokból következtetnek arra, hogy milyen ember lehetsz. Ez mindenképpen skatulyázás. Én meg szeretem azt hinni magamról, hogy egyedi vagyok :D

2020. júl. 27. 16:51
 9/15 A kérdező kommentje:

Skacok!


Köszönöm a hozzászólásokat!


Át fogom gondolni, hogy regeljek vagy sem... :)


Köszi még1X! :)

2020. júl. 28. 09:09
 10/15 anonim válasza:

Hm, én is kitöltöttem és valóban elég sarkítottak a kérdések, ami infj-ként eléggé zavar...

Valóban talál matcheket?

2020. aug. 4. 22:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!