Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Tudna szeretni valaki ha...

Tudna szeretni valaki ha magamat se tudom?

Figyelt kérdés

2023. jan. 30. 06:09
1 2
 11/18 anonim válasza:

Igen,viszont amíg nem fogadod el magad,addig nem fogod elhinni és folyton kételkedni fogsz a szeretetében.

(Ami előbb vagy utóbb a kapcsolat végét eredményezné,ha összejöttök)

2023. jan. 31. 20:11
 12/18 Senior Séf válasza:

Ez így tömény marhaság, kérdező. Senki - mondom SENKI - nem ismeri magát, a maga gyengéit, vagy erényeit, amíg meg nem házasodik, és a párja által elé tartott tükörben sok-sok év után nem látja magát a maga teljes valójában. A saját tükrünk midig torzít. Elsimít, vagy felnagyít hibákat, és előfordul, hogy teljesen fals kép él bennünk magunkról.

Az emberi agy a túlélésre van berendezkedve. Ha valami olyat lát, olyat él át, ami rendben van, afelett elsiklik, hiszen a minden OK, a túlélés szempontjából nincs jelentősége, nem kell változtatni rajta. Ha viszont negatív eredménnyel zárul valami, azt rögtön megjegyzi. Ez pedig az évek során azt eredményezi, hogy csupa negatív dolgot látunk magunkkal kapcsolatban.

2023. febr. 1. 17:13
 13/18 Senior Séf válasza:
Vagyis bocs, a "tömény marhaság" jelző nem neked, hanem az előttem szóló, nemleges választ adóknak szólt.
2023. febr. 1. 17:16
 14/18 anonim válasza:
Lehet, hogy tömény marhaság, de én se fogadtam el magam. Az meg kizárt volt, hogy összeházasodjak egy olyannal aki szeret és mindent megtenne a boldogságomért. Biztosan tudtam, hogy csak az önző érdekei vezérlik vagy tréfálkodni akar velem.
2023. febr. 2. 06:29
 15/18 anonim válasza:

Isten nagyon szeret mindannyiunkat, így téged is!


Annyira szeret bennünket, hogy az Ő egyetlen fiát, Jézus Krisztust adta értünk, hogy nekünk örök életünk legyen.


Jézus eljövén, tanította az embereket, meggyógyította őket bajaikból, gonosz szellemeket űzött, hirdette nekik az Isten igazságát.


Majd semmi gonoszat nem tévén elfogták, megkínozták, kigúnyolták őt. Majd keresztre feszítették, ezzel megölvén őt. De ő harmadnapra feltámadt! És nem tudta a halál őt fogva tartani. Legyőzte a gonosz minden erejét. És felment az Isten jobbjára. És örökké él! És ő a mindenség Ura.


És aki hisz Jézusban, annak is örök élete van.



Az a tanácsom, hogy olvasd az Újszövetséget, gondolkodj az olvasottakon, és fogadd meg az ott található jó tanácsokat, tanításokat!


És hidd el!

Igen.

Minden embernek kötelessége lenne szeretni, mindenkit és úgy cselekedni a másikkal, ahogy ő szeretne, hogy vele cselekedjenek.

És vannak olyanok, akik eszerint is élnek.

2023. febr. 12. 22:07
 16/18 anonim válasza:

Lehet, hogy van ilyen. Én nem találkoztam vele. Régen jártam egyházba. A szellem vezető, vagy ahogy ott mondják pásztor, veszekedett a gyerekével. Pont láttam és hallottam. A gyerek levette a kabátot és nem akarta vinni. A hátizsákja a hátán volt és az egyik pántján áthúzva hordta. Mondta a pásztor, hogy a kezében hozza mert úgy néz ki mint egy hajléktalan. Én úgy tudtam, hogy a hajléktalan pont anyit ér mint a pásztor. Akkor miért lenne szégyen ha nem elegáns a gyerek?


Enyit az Isteni szeretetről. Azóta már tudom, hogy ha van egy Isteni lény, akkor az én vagyok.

2023. febr. 13. 06:56
 17/18 anonim válasza:

Kedves #16-os válaszoló!


Ebből a történetből még nem következik, hogy Isten ne szeretne és a valós isteni szeretet ne lenne tiszta!

A hajléktalan tényleg ugyannyit ér, mint a pásztor. Mindenki ugyanannyit ér valóban! Jézus Krisztus mindannyiunkat megváltott!

Az, hogy az a pásztor ezt mondta lehetett akár azért, mert erre nem jött rá még, vagy azért is mert akkor nem találta a jó szavakat. Olyan is van, hogy van egy gyakorlat, kifejezés, amit sokan használnak, vagy amit régóta használ az ember, már beidegződötten és idő telik el, mire az ember rájön, hogy ez értelmetlen, vagy amíg teljesen ki tudja irtani az életéből ezen kifejezéseket. (Egyébként pedig nem tudom, hogy komolyan tevékenykedett-e ez az ember, vagy csak névleg volt pásztor. Persze nem állítom, hogy ne gondolta volna komolyan és ne szeretett volna legjobb tudása szerint működni, cselekedni, de van, hogy emberek, akik keresztényeknek mondják magukat, még nem találkoztak valójában Istennel. Vagy egyes esetekben olyan is van, hogy valójában nem is gondolják komolyan a hitüket és tényleg pusztán névleg keresztények.)

És azt is vedd hozzá a dologhoz, hogy egy pásztornak feltehetőleg nagyon sok dolga van, hogyha ő felügyel egy egész közösségért, akár csak részben is. Lehet, hogy éppenséggel nagyon sok dolog volt az elméjében, nagyon el volt merülve valamiben, nagyon fáradt volt, vagy valami. És így az ember van, hogy véletlenül figyelmetlen.(Persze, mint mondtam, nem tudom, miként gondolkodott az illető, mivel nem ismerem.)

És természetesen egyikünk sem tökéletes.

Nem sikerül mindenkinek mindig jól cselekednie.

Azonban kötelességünk törekedni a jóra és arra, hogy szeretettel és igazsággal cselekedjünk!

És ha rájövünk, hogy valamit rosszul cselekedtünk, szükséges azt átértékelni és beépíteni a gondolkodásmódunkba, hogy az nem helyes dolog és ne csináljuk azt!

Isten fia pedig megváltott és segít nekünk abban, hogy elhagyjuk a rossz cselekedeteket, és mind helyesebben gondolkodjunk és egyre erősebbbek legyünk.

2023. febr. 13. 23:39
 18/18 anonim válasza:

ma(2023.02.13.) 23:39-es válaszoló vagyok

Annyi lemaradt, hogy én írtam a tegnapi(02.12.) 22:07-es választ is. Hogy tudjátok ki vagyok, azért jegyeztem ezt meg.

2023. febr. 13. 23:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!