Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » 37 éves bp-i férfi vagyok és...

37 éves bp-i férfi vagyok és párt keresek.A nők nem 3+ szobás lakásban, hanem kertesházban akarnak majd élni, én meg (bár szeretem a természetet) nem szeretnék kertesházba költözni a sok hátránya miatt, van olyan nő aki lakna lakásban családdal is?

Figyelt kérdés

2023. okt. 27. 11:42
A kérdező szavazást indított:
Laknék lakásban saját családdal ( nőként )
Kertes házban laknék csak saját családdal ( nőként )
Mindegy igazából ( nőként )
Laknék lakásban saját családdal ( férfiként )
Kertes házban laknék saját családdal ( férfiként )
Mindegy igazából ( férfiként )
36 szavazat
1 2
 1/19 anonim válasza:

Panelba nem szülök, ezt már 16 évesen eldöntöttem.


21N

2023. okt. 27. 11:45
 2/19 anonim válasza:
Mi most lakásban lakunk, de mindenképpen szeretnék kertesbe menni vissza. Vidéki nőként engem megfojt a panel. Mèg csak 3 hónapja vagyunk itt, de nagyon szenvedek. Legyen akár a világvégén egy kertes mint a panel.
2023. okt. 27. 11:47
 3/19 anonim válasza:
Engem meg puskával sem lehetne kertes házba költöztetni, max ha milliókat keresnénk mindketten a pasimmal és lenne pénz kertészre, gondokra, bejárónőre, profi biztonsági szolgálatra stb.
2023. okt. 27. 11:49
 4/19 anonim válasza:

Én kertesben nőttem fel, most is abban lakom, nem tudok társasházban megmaradni. Nekem kell a személyes tér, egyszerűen gyűlölöm, hogy mindenki bennevan a privát teremben.

Egy barátnőm is férjhez ment társasházba, de pár év után kérte, hogy adják el és vegyenek inkább egy kertest, mert nem bírja.

Nagyon sok múlik azon, hogy ki mihez szokott, simán találsz olyan nőt, aki meg kertesházat nem akar.

2023. okt. 27. 12:03
 5/19 anonim válasza:
Én nem szeretnék kertes házat venni (van férjem, épp gyereket várunk). Vannak előnyei, vannak hátrányai, ahogy egy panelnak vagy egy belvárosi 150 éves háznak vagy egy 8 éve épült téglalakásnak is. Mindenkinek magának kell mérlegelnie, hogy az adott életszakaszban mi lenne neki előnyös. Én ha kertes házba költöznék 1) csak Budapesten, NEM külkerületbe, ami durván behatárolja a lehetőségeket 2) nagyon jó állapotúba (szigetelés, tető, alternatív energiaforrások), nagy, de nem óriási kerttel, ami tovább szűkíti. Gyerek miatt akár 1-3 évente változhat, hogy helyileg hol lenne ideális (évekig fejlesztésre kell hordani? logopédushoz? ne adj Isten kezelésre vmelyik kórházba? bölcsőde? óvoda? iskola? különóra? edzés? nagymamák mennyire legyenek közel? külföldre költözünk?). Most emiatt mi pl. a saját 1,5 szobás külkerületi panelből átköltöztünk albérletbe, kerestünk a fentieknek megfelelő kerteset is, hogy kipróbáljuk anélkül, ohgy csillió pénzért el kellene adósodni, de még a mi igen magas havi keretünkbe sem fért bele (vagy külkerület volt, vagy szar állapotban), így most egy központi helyen lévő, sokkal nagyobb téglába költöztünk, ami a Városligettől sétatávolságra van, tehát a kert előnyei nagyrészt meg vannak. Aztán majd meglátjuk 2-3 év múlva mi a prioritás, hogy állunk anyagilag stb. Majd ha már nem, vagy keveset dolgozom, gyerekek kirepültek, akkor tudok inkább elképzelni valami kevésbé frekventált helyen, akár vidéken egy olyan otthont, ahol lenne veteményes, gyümölcsfák, kutyák, esetleg egy kecske. :D
2023. okt. 27. 12:05
 6/19 anonim válasza:

Én társasházban lakom, kb kéthetente látom egy-egy szomszédomat, ellenben a rokonom kertes házánál non stop nézhetem a szomszéd férfi topless ügyködését a kertben. (nyáron nyilván). Na meg lehet hallgatni a fúrást, faragást, fűnyírást, mert persze mindig van valami tennivaló. A FOLYAMATOS kutyaugatásról nem is beszélve.

Kösz nem.


Szerintem nagyobb a nyugi egy panelban. (Ok, ha a Havanna lakótelep emberszabásújai közt laksz, akkor nem, de egy kulturált környéken egyáltalán nem zavarnak az emberek.)

2023. okt. 27. 12:07
 7/19 anonim válasza:
Én lakáspárti vagyok belvároshoz közel eső területen (engem nem villanyoz fel a kert meg a friss levegő, és örülök, hogy az épület állapotával nem nekem kell foglalkoznom a saját lakásom belsején kívül), de gyereket nem akarok.
2023. okt. 27. 12:12
 8/19 anonim válasza:
5-ös vagyok: 2 dolog nekem a negatívum jelenleg, részben, amit a 3-as írt, hogy MINDIG kell valmait csinálni benne, különben nem tudod élvezni (hacsak le nem betonozod az egészet, akkor meg minek), és egy ház is sérülkenyebb, mint egy lakás + tök jó, hogy néha kirakod a gyereket a kertbe és elmolyol, de sógornőm kertesben lakik, 2 kicsi gyerekkel, és a játszóra hordja őket, mert megbolondul ha heteken kereszütl nem talákozik senkivel! :D Lehet persze barátságokat kötni és átjárni egymáshoz, de olvastam már pont itt ilyen panaszkodást, hogy hónapok óta lakik ilyen kertesházas övezetben és mindenki a saját kis kertjében el van, nem barátkoznk az anyukák, nagyon rosszul érzi magát. Vannak esetek, amikor jó a kert, vannak előnyei, látom, értem, én is élvezem bizonyos aspektusait pl. anyósomnál, meg mi is laktunk kertesben gyerekként, de nekem a mostani életszakaszomban ezek kevesebbet nyomnak a latban, mint a hátrányok.
2023. okt. 27. 12:12
 9/19 anonim válasza:

Ha milliárdos lennék, természetesen én is egy rózsadombi villában mereszteném a seggem, és a lábamat nem tenném be többé a 13. kerületi panelbe, ahol most lakom. :D

Na de maradjunk a valóság talaján...


Egy kertes házban MINDEN a tulajdonosok nyakába szakad. A fűnyírástól kezdve a lehullott levelek eltakarításán át, a ház statikai állapotának figyelése és fenntartása, a tető, a kerítés, a fák metszése, a kártevő irtás és sorolhatnám. A mostani energiaárak mellett kisebbfajta vagyon kifűteni télen, vagy lehet úgy élni, mint számos ismerősöm: jégveremben két pulcsival a csilivili kertes házban.


Arról nem is beszélve, hogy a panelban egy pillanatig nem félek semmitől, pedig egyedül élek jelenleg. Néha hallom, hogy lent ordibál egy-két részeg, de nem tud megijeszteni. Na most egy kertes házban nem tudnék nyugodtan aludni egyedül, és a gyomrom összeszorulna, ha kint hallanék valami patáliát. Nekem biztonságot ad, hogy egyrészt nem túl könnyű bejutni ide, másrészt kb 8-an hallanák meg egyszerre, ha sikoltani kezdenék.


Szóval átlagos körülmények közt az életben nem mennék kertes házba. A milliárdok meg egyelőre nem úgy néz ki, hogy a nyakamba szakadnának egyhamar.

2023. okt. 27. 12:22
 10/19 anonim válasza:
Köztudott, hogy lakásban csak és kizárólag férfiak laknak! Nők nem költöznek lakásba, ők mind házban laknak.
2023. okt. 27. 12:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!