Kezdőoldal » Utazás » Európa » Keresés

Románia - Gyakori kérdések

Keresés utazás - európa témában

Talált kulcsszavak:


Talált kérdések:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
Ha félek a juhászkutyáktól, akkor inkább hagyjam ki az erdélyi Tusnádfürdő és Szent Anna tó közöti túrát?

Sajnos sok olyan eesetről hallottam már, hogy Romániában kirándulókra vagy biciklisekkre támadtak rá a juhászkutyák...sajnos én félek ezektől. De mégis szeretném látni azt környéket. A medvéktől nem tartok annyira.

10
A medvék vagy a juhászkutyák a veszélyesebbek Erdély/Románia hegyeiben?

Erdélyen belül ezekre a helyekre gondolok: - Fogarasi havasok - Páring hegység - Retyezát Illetve a kisebb hegyek,mint pl a Gyergyói havasok. Vagy Tusnádfürdő és a Szent Anna tó környéke.

11
Vonattal Romániába pt2?

sziasztok előzőleg írtam hogy Romániába kell eljussak azóta megtudtam a pontos falut ez úgy néz ki hogy egy kis baranyai faluból fel Pécsre onnan fel Pestre és este a Corona-val ki Sepsiszentgyörgyig, eddig múltkor is tiszta volt nyilván országbérlet jó pestig aztán...

2
Vonattal Romániába? Többi lent, elnézést előre a tudatlanságért

sziasztok nem igen utaztam mostanában de Brassóba és onnan tovább Kovászna megyébe kéne eljussak de majd Pécsről indul a vonat Valaki tud segíteni hogy megy ez? gondolom Pécstől a keleti-ig érdemes országbérletezni meg hely jegyezni? (nem pécsen lakom de a vonat...

3
Jól tettük, hogy elfutottunk?

Nem mai sztori, még a nyáron történt velünk. Pár barátommal elmentünk Erdélybe és kint sátraztunk az erdőben. Az éjszaka közepén felkeltünk arra, hogy valami mászkál odakint és bár nem láttuk, de megijedtünk, hogy egy medve, úgyhogy ott hagytuk a sátrat ahogy van és...

10
Romániában hol van a legközelebb hó,hova érdemes menni 1, maximum 2napra így november végén, december elején?

Román határhoz nagyon közel lakom, de nem tudom pontosan hova érdemes menni, hol van már egyáltalán hó.

7
Erdélyen belül vannak olyan helyek mint itthon Borsod vagy Heves?

Tehát nem igazán népszerű, kerülendő részek

7
Mi a véleményetek Erdélyről?

Szerintem a világ legszebb helye. Szerintetek?

23
Románián keresztül tervezünk utazni Bulgáriába. Milyen útdíjakat kell fizetnem?

A neten azt olvastam, hogy elég roviniettát vennem, és híddíjat, viszont a roviniete.ro oldalon van külön autópálya matrica is. Akkor azt is meg kell vennem?

2
Miért utaznak ilyen kevesen Erdélybe?

Mostanában ha nyaralásról van szó, mindenki dél és/vagy nyugat felé veszi az irányt.

8
Romániában mostanság lehet határ ellenőrzésre számítani?

Ma jutott eszünkbe, hogy a fél éves gyerekünknek még nincs személyi igazolványa, és jövő hét kedden mennénk Erdélybe (a szállást már kifizettük). Úgy tudom, ideiglenes igazolványt nem fogadnak el. Van rá esély, hogy nem ellenőriznek? A napokban jártunk Ausztriában,...

1
Szerintetek Erdély mennyire szép? Mit gondoltok róla?

A legnagyobb székely Orbán Balázs így írt Erdélyről: … „így színezni, így festeni csak Isten tud, ily nagyszerű képet csak a mindenható természet tud elővarázsolni (…) egy ily tüneménnyel, egy ily nagyszerű tájjal, melynél szebbet bizonnyal se Tyrol, se Svájc nem tud...

14
Melyik a szebb?

Felvidék vagy Erdély?

10
Mennyi esélye van annak, hogy medvét lássak Tusnádfürdő és a Szent Anna tó között egyedül túrázva, a nyár végén, naplemente körül?

Sok magazin szerint Tusnádfürdő a medvék fővárosa. Illetve arról is írtak, hogy mindig a nyár végén látják a legtöbbet, néha még lakott területen is. De, ha már Tusnádfürdőn vagyok, felmennék a tóhoz is a jelzett turistaúton. Vissza már naplemente előtt indulnék...

15
Hol szoktatok román autópálya matricát venni? Tudnátok megbízható oldalt linkelni?

És egyébként hogy működik a dolog, teljesen digitális és mindenhova jó?Valóban 1-2 ezer forint a 10 napos matrica személyautóra?

3
Romániának miért nem fontos a turizmus?

Ott van Erdély sok szép hellyel, a Déli Kárpátokban több 2500 m feletti hegységgel (fogarasi havasok, Bucsecs, Páring, Retyezát), és van tengerpartja is, de még Bulgáriában is jobb turizmus épült ki a Fekete tengernél. Gyakorlatilag egyedül a Bucsecs hegységben van...

9
Milyen minőségű Románia ivóvíze?

Erdélybe utazunk egy hétre és érdekelne, hogy az ivóvíz mennyire biztonságos fogyasztani.

15
Románia pár km-es út, kaphatok büntetést?

Még a hónap elején voltam 2x vásárolni Romániában, a Vállaji határátkelőn keresztül mentem Nagykárolyig. Ma szóltak ismerősök, hogy az országban úgynevezett "Roviniete" szükséges minden útra. Gondolom már késő pótrolni, kaphatok emiatt bírságot?

1
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯


Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!