Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalomból véglegesen kivont...

Forgalomból véglegesen kivont motorkerékpár esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés
Van egy MZ TS 125 motorkerékpárom. Nem rég vásároltam adásvételivel. Még nincs a nevemen. Azt tudom, hogy a kötelező biztosítás az első dolog. De utána mi a teendő? Eredetiség vizsga? Majd előbb a nevemre irassam vagy az újboli forgalomba helyezéssel ha az adásvételivel igazolom, hogy én vagyok az új tulajdonos akkor automatikusan az én nevemen lesz? Hogy megy ez? Visszahelyezéshez kell műszaki vizsga is? Mert az átíráshoz nem kell. A válaszokat előre is köszönöm!

2019. júl. 24. 01:32
 1/8 Armstrong01 ***** válasza:
63%
2019. júl. 24. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%
A véglegesen kivont jármű többé nem helyezhető forgalomba. A végleges szó jelentése megvan?
2019. júl. 24. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 D. Brasco ***** válasza:
13%

Napi szinten van legalább egy ilyen kerdes hogy végleg kibont/kert végéből előásott/mindenféle papirok nelkuli stb stb autót/motort hogy lehet visszahelyezni a forgalomba!

Leirom még egyszer,tízezredjere is:SEHOGY

2019. júl. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az elsőnek: ezt én is megtaláltam de az nem világos, hogy szükséges-e előtte a nevemre írni vagy azzal, hogy ha én helyeztetem forgalomba automatikusan megtörténik?


Másodiknak: jár a lepontozás, mert lehetséges. Akkor nem lehetséges ha a jármű bontás miatt van kivonva.

2019. júl. 24. 07:54
 5/8 A kérdező kommentje:
Ohh oké köszönöm az elsőnek!
2019. júl. 24. 08:00
 6/8 D. Brasco ***** válasza:
20%

Másodiknak: jár a lepontozás, mert lehetséges. Akkor nem lehetséges ha a jármű bontás miatt van kivonva.


Maximum azt tudom elkepzelni (es ez az egyetlen ami törvényes)hogy ez valami regi szürke forgalmis mz!Azzal tudsz mit kezdeni,de egyebkent nincs semmilyen mas olyan "vegleges" kivonas ahol aztan ujra vissza lehetne valamit helyezni a forgalomba

2019. júl. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem régi papíros. Nem is szürke forgalmis. 2015 ben lett kivonva 13 ban még volt rajta műszaki. A forgalmija kilukasztva de ahogy az első is írta vagyis küldte a linket abban világosan le van írva a menete.
2019. júl. 24. 11:15
 8/8 anonim ***** válasza:
75%

Csak egy kérdés, ha véglegesen ki akarom vonni, ahhoz bontói igazolás kell.

Ha a bontósnak nem adom át a járművet, akkor is kiadja az igazolást?

Vagy hogy van ez?

2019. júl. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!