Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » ALFA Romeo 1.9,2.4 JTD motorok...

ALFA Romeo 1.9,2.4 JTD motorokrol vélemény?

Figyelt kérdés
Azt olvasom, hogy különösen az 1.9 jtf egy kifejezetten megbízható, jó motor. Valakinek van JTD alfaja? Tapasztalatok!
2019. júl. 24. 12:57
 1/6 anonim ***** válasza:
42%
Miért akarsz autónak kinéző fémhulladékot venni? Igen, volt. Áldom az eget, hogy viszonylag jó áron sikerült megszabadulni tőle. Egy értelmes autóba, pl. Toyota, Honda, drága az alkatrész, mert jó minőségű, és biztos lehetsz benne, hogy ha cseréled, egy pár évig nem lesz baj vele. Na az Alfa alkatrészek drágák, de cserébe szarok és ha cserélsz rajta valamit, kezdheted elölről néhány hónap múlva. Hobbi autónak, gazdagoknak kiváló, de ha ettől függ, hogy eljutsz-e a munkába minden reggel, akkor felejtsd el! Néhány hónap alatt százezreket lehet kiszórni rá az ablakon, erre készülj fel mind lelkileg, mind anyagilag, ha Alfát akarsz.
2019. júl. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 D. Brasco ***** válasza:
62%
Maguk a jtd motorok jók...csak ami korulotte van az szar!
2019. júl. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia nekem 1.9 jtd alfám van. 20 ezer km alatt 1x sem hagyott cserben és soha semmi problémája nem volt az autónak. Időben kell szűrőt és olajat cserélni aztán kimegy a világból is. a 2.4 jtd az attól függ,hogy melyik a 209 lóerős változatnál (159-es alfa) típushiba a hengerfej elrepedése, de az orvosolható. (166-os alfa 2.4 jtd hengerfejet kell rárakni.)
2019. júl. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%

"20 ezer km alatt 1x sem hagyott cserben"

Micsoda teljesítmény...


Ha nem akarsz száguldozni, akkor inkább 1.9-et nézz, mert azok jók.

2019. júl. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
200 ezer km*
2019. júl. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

159-es már nagyon jó szerkezet, évi 110-130 000 km megy bele, és semmi plusz költség nincs,ami egy másik autónál ne lenne.


De pl nekem a 166-os 2.4-es sem volt macerás, nem voltak vele gondok, tette a dolgát, 6 évig hajtottam, 765 000-el állítottam le. Nem adtam el, mert semmit nem kaptam volna érte. Garázsba áll letakarva, rendbe rakva, néha megyek vele hétvégente 50-60 km-t.


Az 1.9-es kicsit gyenge a kasztnihoz, de ha nem pályázol vele folyamatosan, akkor tökéletes. A 2.4-es meg röhögve viszi a kasztnit, megölhetetlen az 5 hengeres motor.

2019. aug. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!