Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az Alfa Romeo 159 (1.8JTS,1.9J...

Tomyszőke kérdése:

Az Alfa Romeo 159 (1.8JTS,1.9JTS,1.9JTD) motorokról van-e vmi tapasztalat? Értem ezt fogyasztásra városban főleg, hibákra, fenntartásra!? Én már ültem benne tegnap és nagyon megfogott!

Figyelt kérdés
alfa romeo 159

2013. máj. 8. 12:51
 1/3 anonim válasza:

Nekem ilyen kocsim van, 80e kilométerrel.


Alapvetően szerintem az alfákat nem a motorjuk miatt fikázzák. A 159ben sem az a gyenge pont. 100-120 e kilométer után előjönnek 30-40-50 ezer forintos tételek. Kettőstömegű.., futómű különböző gondja, rugók, vízpumpa illetve a dízelel együtt járó nyamavaják: részecskeszűrő stb


De maga a motor nekem tetszik, álló helyzetből nem gyorsul valami jól, viszont ha 100 nál odaraksz neki nagyon présel a bőrülésbe.. :) Ahogy máshol is írják eléggé "túlsúlyosra" sikerült az autó, de látványra is meg ahogy beülsz nagyon masszív, anyag van benne, és nem a kocsi elejétől ülsz 30 percentire

2013. máj. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Örülök a válaszodnak,köszönöm!

Nekem pontosan melyik típusú motorral van szerelve és mennyit fogyaszt,stb?? Én benzinesben gondolkodom mivel keveset mennék vele évente...

2013. máj. 31. 20:56
 3/3 borzadavid válasza:

Nekem is ilyen autóm van, 1.9 JTDm, 120Le, 8V. Tehát a leggyengébb a kínálatban.

Vegyes fogyasztása 6.6 l/100km. Valóban nem egy dragster, de megy rendesen.

200.000km van a vasamban és a kötelezőn kívül szerelő nem látta. 150.000-nél volt vezérléscsere (görgők, szíjak, vízpumpa, egyebek)... Ezen kívül csak olajcsere, meg ilyenek amikor esedékes...

Ha megfogott, vedd meg bátran, nem fogod megbánni!

2013. szept. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!