Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi kell ma egy jogsihoz, és...

Mi kell ma egy jogsihoz, és hol, milyen ügyeket intézni? Kormányablak, háziorvos, autósuli, mennyi lesz?

Figyelt kérdés
A nulláról irjatok le mindent, semmit nem tudok a dologról. Köszönöm

2019. júl. 24. 17:59
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

megpróbálom összefoglalni:


-elmész a háziorvoshoz, csináltatsz egy alkalmasságit.

-lemásolod a minimum 8 általánost igazoló bizonyítványodat, és hitelesítteted a közlekedési hatóságnál.

-beíratkozol kresz tanfolyamra vmelyik autós iskolába, végigcsinálod (online, vagy tantermi módon.)

-elvégzel egy eü. tanfolyamot. (az autós iskola szervezi, de mehetsz bárhova tanulni, és vizsgázni is.)

-ha megvan mindkét vizsgád, akkor az autós iskola beültet vezetni.

-levezeted a minimum 30 órádat, majd levizsgázol.


ha minden oké, akkor a vizsga után 3 munkanappal mehetsz az okmányirodába jogsit csináltatni.



ha rosszul írtam vmi, akkor javítsatok ki!

2019. júl. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Csak annyit az elsőhöz, hogy már vezethetsz addig, míg az elsősegély vizsgád nincs meg. Árakról pedig az autósiskolában tudnak tájékoztatni.
2019. júl. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

Pont most nézegettem, olyan 250 ezer körülre becsülték a legtöbb helyen, persze ha nem buksz vagy nem kell nagyon sok plusz órát venni.


Háziorvosnál alkalmassági az 7200, tegnapelőtt csináltattam:).


Azzal meg a minimum 8 általánost igazoló bizonyítványoddal kell bemenni az autósiskolába. (Én vittem a legmagasabb iskolai végzettséget igazoló diplomám is, de azt mondták, bőven elég a 8 általános).

Meg persze kell személyi, lakcímkártya, meg pénz.

Beiratkozol. El fognak mondani mindent.


Kresz tanfolyam lehet tantermi, vagy e-learning. Az e-learning 60 óra vagy 90 nap. A tantermire be kell járni, csak keveset lehet hiányozni. Ha az online tanfolyammal végeztél, akkor kell bemenni megint a suliba, bejelentenek vizsgára. Ott ugye a vizsgadíj.

Én a kreszért 35 ezret fizettem.


A többi része még előttem áll, de úgy mondták nekem is, mint az első válaszoló írta. kell majd egészségügyi, ahhoz is van oktatás, meg persze vizsga, nyilván nem ingyen. A vezetés minimum 30 óra, olyan 4-5 ezer forint felénk az óradíj.

2019. júl. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

egy jótanács!


az eü.-t ne hagyjátok a végére, mert rohadt idegesítő, ha megvan minden vizsgád, és egy 3 napos tanfolyamon leadott anyag miatt csúsztok még heteket, mert nem kaptok egyből vizsgaidőpontot!


érdemes megcsinálni a vezetés alatt mondjuk.

2019. júl. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, milyen közlekedési hatóságnál kell hitelesiteni az erettsegit vagy a sulit?
2019. júl. 24. 19:56
 6/8 anonim ***** válasza:
91%

Nemzeti Közlekedési Hatóság


keresd meg a területileg illetékest a környékeden.

2019. júl. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem a kresz tanfolyam 20.000 volt, kresz vizsgadíj 4700, orvosi 7200, elsősegély tanfolyam 6000, elsősegély vizsga 8200, kötelező 30 óra vezetés 132.000, forgalmi vizsga díja 11.000.

Ezek az alap, nagyjából akkor ennyi, ha elsőre sikerül minden, sehol nem csúszol el.

2019. júl. 25. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amikor én mentem beiratkozni 2 hónapja nem kellett bemutatnom semmiféle bizonyítványt, kifizettem az első részletet és a kresz vizsga díjat, kitöltöttem a papírokat és kész. Utána online csináltam a kreszt, megcsináltattam az orvosi alkalmasságit. Amikor befejeztem a kreszt e-mailben el kellett küldenem az igazolást róla és az orvosit is, és ők jelentettek kresz vizsgára, és ott kértek bizonyítványt. A legjobb esetben, ha megvan minden elsőre, akkor 255ezerbe fog kerülni, Budapesten.
2019. júl. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!