Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Teljes motorfelújítás után...

Teljes motorfelújítás után megfelelő lehet, ha Mannol Defender olajat rakok a motorba?

Figyelt kérdés
Épp gépműhelyben van a motor és a hengerfej. Alapvetően egy drágább olajat szánok majd az autóba, de a gépműhelyes mondta, hogy mielőtt mehetne a szokásos csereperiódus, x és y kilométerenként érdemes olajat cseréni (azaz kétszer). A kérdésem lényege, hogy eddig a két cseréig okohatok-e bármi rosszat a motornak, ha nem egy 9e forintos, hanem egy 4e forintos olajat rakok bele.
2019. júl. 25. 09:21
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Persze hogy mehet bele, sőt akár mindíg lehet azt bele tenni.
2019. júl. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A nornál csereperiódusoknál Selenia 20K-t szeretnék majd használni, illetve tudom, hogy a Defender is tanúsítványokkal rendelkező, normál minőségű olaj, csak akadnak (nálam a járművekhez jobban értő) ismerőseim, akik lebeszélnének arról, hogy Mannol kerüljön az autómba.
2019. júl. 25. 09:38
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A Mannol egy közepes minőségű olaj. Nem teljesen no-name. Szóval erre a célra szerintem megfelelő lehet.

Az már más kérdés, hogy ha sok pénzt kiadtál a motor felújítására, akkor mért az olajon akarsz spórolni 5eFt-ot. Én azt az olajat raknám bele amit egyébként is használnék és az első cserét előrébb hoznám.

2019. júl. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Anyagi okai vannak, közel lenullázom magam, amikor kifizetem a motor felújításának árát (plusz az összerakáshoz szükséges alkatrészeket).

Lapul itthon 2x4 liter Mannol Defender, ami pont a két, szokásos perióduson kívüli olajcserére kiváló tudna lenni, de pont azért tettem fel a kérdést, mert azt azért nem szeretném kockáztatni, hogy ezzel bármi esetleges kárt okozzak.

Igazából ennyi, mióta kiírtam a kérdést, más fórumokon is érdeklődtem, és vegyes a hozzáállás. Van, aki azt mondja, persze, más pedig, hogy ez a Mannol nem felel meg a gyári tanúsítványoknak.

2019. júl. 25. 16:07
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Értem. Na igen, az fontos mindenképp hogy a gyártóművi előírásokat szabvány szinten teljesítse. Ha teljesíti és amúgy is ott van kéznél, akkor beleönteném.

Nem nem gyártó által jóváhagyott olaj, akkor nem.

2019. júl. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Maholnap mindenképp utánanézek, hogy úgy van-e, ahogy írtad, hogy teljesíti-e a szükséges tanúsítványokat, és azt hiszem, ettől teszem függővé. Ha igen, akkor örülök, mivel itthon úgyis van 2 flakon (és tudom úgy csinálni, hogy később vásároljak drágábbat), ha nem, akkor elbújok és kisírom a szemem :)


Köszi, hogy ismét írtál!

2019. júl. 25. 16:38
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen típusú autóba öntenéd és, hogy a gyártói előírások szerint megengedett e a Mannol Defender a motorjába. Ettől függ leginkább, hogy használható e bele.

Amúgy semmi probléma a Mannol márkával, megbízható, én is használtam már az olajait. A lényeg, hogy betarts a gyártói előírásokat az olaj választásra vonatkozóan és az olajcsere periódusokat és ne felejts el időben olajat cseréli, akkor szinte bármilyen márkájú olajjal sokáig jó lesz a motorod, ami megfelel a gyártói előírásnak, még a Mannol-al is.

Nem kell félni a Mannol-tól, megbízható, 10000 km-ert vagy egy évet simán kibírnak a motor olajaik.

2019. júl. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tanúsítványok szerint a Mannolnak meg kell felelnie, de lehet, hogy veszek magasabb API "értékekkel" rendelkező, korszerűbb motorolajat.
2019. aug. 1. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!