Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » S. O. S. Hogyan tudom kimérni...

S. O. S. Hogyan tudom kimérni házilag, hogy jó e a jeladó?

Figyelt kérdés

50 ccm motor leállt alattam és nem indul.Hiba jelenség,nincs szikra.A jeladóra gyanakszom erősen,de nem tudom hogyan lehet megállapitani,hogy az jó vagy nem?Bajban vagyok,persze ebben nincs is semmi rendkivűli mert mindig bajba kerülök,azt szeretném ha segítenétek.Van univo méterem,tehát tudok kontaktot is mérni de ennél a vacaknál ki jőn kettő vezeték és ennyi.Próbáltam egy nagyon erős mágnest tenni a jeladó részéhez de semmi nem történt azon kivűl,hogy hahotázva röhög rajtam.Szerintem most ti is.Egy kis magyarázat,vagy egy link a belső felépitéséről vagy csak egy szabad kézi skicc is megtenné amiből kitudom következtetni a két szál működését.Persze itt arra gondolok ami a házon belül történik.Van gond,nem kevés.


Minden jó válaszolónak megy a zőld pacsi köszönetem jeléül!!!


2019. júl. 25. 16:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Először próbálj meg egy jó gyertyát és gyertyakábelt.
2019. júl. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ezeken már túl vagyok.Az üzemanyagot is néztem és a gumiban a levegő nyomást ellenőriztem. :-D

Tudom,hogy dilis vagyok,de annyira nem :-X

2019. júl. 25. 17:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Először is tisztázni kell, hogy milyen jeladóról van szó. Milyen jelet ad és minek függvényében? Oszcilloszkóp valószínűleg kell hozzá, ha csak nem egy nagyon lassan változó jelről van szó (pl. egy hőmérséklet érzékelő jele), mert akkor oda elég lehet egy multiméter is. Illetve ha ellenállás-változás a kimeneti paraméter, akkor segédáramkör is kellhet hozzá.
2019. júl. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ahogy leírtam.50 ccm motorról van szó.Abban van a lenkerék és közvetlen mellette van a jeladó a gyújtáshóz.Aprilia víz hűtéses motor,bár ennek semmi köze a tipushóz,hiszen minden kétütemű,ill.4 ütemű motorban megtalálható.
2019. júl. 25. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!