Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s51 Enduro nincs szikra?

S.M.G. kérdése:

Simson s51 Enduro nincs szikra?

Figyelt kérdés
Van egy Simson S51 endurom s nincs szikra!új a gyujtotekercs.

2019. júl. 25. 20:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Az alábbi először is jó lenne tudni, hogy milyen gyújtása van tirisztoros, vagy megszakítós?

Az első feladat az alkatrészek ellenőrzése, amit leírok az a megszakítós gyújtás esetén értendő!

A trafó ellenőrzése, (szükség van multimeterre)

A trafót is vizsgáljuk meg, -menetszakadás- szempontjából. Az megszakítós simsonhoz rendelt gyújtótrafó primer körének ellenállása a 1 -15 ös számmal jelölt M4-s csavarpontok között 5. Ohm körüli. A secunderkörben a kábeltüske, és az 1-es csavarpont között pedig 9,500 K.Ohm.

Gyertyapipa ellenőrzése: (multiméterrel):

Az eredeti gyári gyertyapipa ellenállása 5,5 K.Ohm.

Gyújtótekercs ellenőrzése: (Multimeterrel)

A tekercs kivezetése és a test között: kb. 0,8 Ohm

Kondenzátor ellenőrzése: Mérni nem lehet, mechanikai állapotot kell ellenőrizni nem sérült nyomott.

Ha kondenzátort ki kell cserélni, akkor legegyszerűbb nem az alaplapra visszatenni, hanem egy Mz-kondenzátor bilinccsel az akkufedél alatt lévő testcsavarra felcsavarozni. Ha kondenzátor hibátlan volt, akkor helyes felszerelés, tiszta kontaktusok esetén soha többé nem lesz vele probléma.

A kondenzátorának adatai: 500 Volt 0,22 microfarád.


Megszakítót is ellenőrizni kell, érdemes megnézni hogy nem sérült.


Össze kell szerelni a gyújtást és be kell állítani a gyújtást.

Megszakító hézag beállítás:

Először is, be kell állítani a megszakító hézagot. Ez 0,4mm gyári előírás szerint. Ezt a következőképpen tehetjük meg:


1.) Felszerelt állapotban forgatjuk a lendkereket óramutató járásával megegyezően, amíg elkezdenek távolodni a megszakító érintkezői egymástól

2.) Most lassan forgatjuk tovább a lendkereket, amíg szemmel láthatóan eléri a maximális nyitást a megszakító

3.) Ekkor 0,4mm-es hézagmérőt csúsztatunk a pogácsák közé

4.) Amennyiben szoros úgy növelni kell, illetve, ha "beesik" az érintkezők közé, csökkenteni a hézagot

5.) Ha állítanunk kell a hézagot, azt a megszakítón lévő kis csavar meglazításával, beállítjuk a megfelelő hézagot, majd meghúzzuk a csavart, és újra mérünk, így már 0,4-nek kell lennie.

Előgyújtás beállítás:

Az alaplap fordításával állítható be a kívánt érték, ellenőrizhető a felső holtpont ellenőrzésével, használjon hozzá indikátorórát, vagy tolómérőt a lendkerék forgatásával ellenőrizhető a pontos érték a gyertya nyilláson keresztűl.

Óramutató járásával megegyezően csökkenthető, ellenkezőleg növelhető.

Tehát a lényeg, 1,8mm-el a felső holtpont előtt nyisson a megszakító, így lesz az előgyújtás megfelelő. Így már jól kell működnie a gyújtásnak, ha minden alkatrész jól működik.


Ha tirisztoros a gyújtása akkor írjon és segítek.

2019. júl. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!Nagyon sokat segített!:))

Igen megszakítós gyújtású!(elfelejtettem azt írni😅)

Vettem egy új trafót és az értékek nem olyan mint ahogy ön leírta.

2019. júl. 31. 18:56
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Közelített értéknek ennyinek kell lenni, a multiméterek lehetnek pontatlanok sajnos.
2019. júl. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem!A lendkerekem egy kicsit meg van serulve az befolyásolhatja a szikra erősségét?
2019. júl. 31. 21:22
 5/10 A kérdező kommentje:
Tiszta új trafót, gyújtótekercset és kondenzátort vettem,és most sincs szikra!🙄 Vajon miért?A tekercstől van szikra és amikor rákötöm a trafót akkor ott már nincs,ha megfogom a kabeltüskét akkor akkor érzem hogy egy picit ráz de nincs elég áram!
2019. aug. 1. 14:35
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha az általam adott értéktől nagyon eltér a mért trafó ohmikus értéke, akkor vagy rossz a berendezés, vagy Simson trafó, de nem megszakítós, hanem tirisztoros változat.

Ilyenkor nincs szikra!

Nem tudom mennyire ismeri a trafó működését?

Fontos, hogy a testpont is hibátlan legyen!!!

2019. aug. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A lendkerék hibája befolyásolhatja a gyújtóberendezést mindenképpen, másrészt nem tudom hol és mennyire sérült?
2019. aug. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

[link]

Így néz ki!

2019. aug. 1. 21:04
 9/10 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!


Elég leharcolt állapotú, azt nem gondolom, hogy nem tud annyi feszültséget generálni, hogy szikrát ne képezzen. Az azért biztos meg ért a cserére.

Itt a trafóval lehet gond.

2019. aug. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem jó kondenzátort vettem mert 12 voltos volt és most vettem egy 6 voltost és van szikra!Köszönöm a segítséget!👊😉😊
2019. aug. 2. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!