Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rövid távra dízel?

Rövid távra dízel?

Figyelt kérdés

Olyan véleményét kérném, aki használt már rövid távra dízeles autót!!


Napi kb 10-15 km vezetnék vele városban. Ismerősömnek dízele van, belvárosban használja már vagy 5 éve és abszolút semmi baja a kocsinak. Sokan mondják, hogy városban csak benzinest, mert a dízel lassabban melegszik fel üzemi hőmérsékletre. Ezért kérném olyanok véleményét, akik szintén kis távokra használták dízeles autójukat. Mik a tapasztalatok?



2019. júl. 28. 09:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 15 éves a dizelem és kb felét városban használom rövid távra és meg nem volt baja, az EGR szelep takarításon kivül .
2019. júl. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Pár hónapja kényszerűségből használom én is így a dízel autómat. Hosszú távú tapasztalatom még nincs. Egyelőre nincs vele probléma. Igyekszem havonta egy-két alkalommal városon kívül hosszabb úton is megjáratni egy-egy kirándulás alkalmával.

Az enyém szerencsére még pont részecskeszűrő nélküli, így legalább amiatt nem kell aggódni. Városi forgalomban jelenleg 4-5 km kell neki, hogy elérje a hűtőfolyadék az üzemi hőfokot. Télen valószínű ez rosszabb lesz.

2019. júl. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ja, még ennyi, hogy nem kínzom főleg ilyen rövid utakon, hideg motorral 1200-as fordulaton. Igyekszem inkább az egészségesebb 1800-2000-es tartományban tartani.
2019. júl. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
4-5 éve járok dízellel városban. Vagyis városból ki az agglomerációba. 2 évig használtam egy VAG 1.9 TDI-t, semmi baja nem volt tőle, télen is bemelegedett mire megérkeztem, de heti 2x100 km autópálya út is volt mindig. Aztán cseréltem egy 2.0 CRTDI-re (nem a motor miatt), ennek egyszer kellett EGR-t tisztítani 2,5 év alatt. Igaz előtte is városoztak vele, valószínűleg rövidebb távokon, mint én használom. Ezen kívül semmi. Ezeket az újabb dízeleket nyugodtan lehet használni rövid távokon is, ha néha meg vannak hajtva
2019. júl. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!