Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogosítvány kiváltásához...

Jogosítvány kiváltásához tényleg kell az orvosi papír?

Figyelt kérdés
Most olvasom, hogy a sikeres vizsga után elkéri a kormányablakban az orvosi alkalmasssági igazolást is. De ez most valami vicc? hát a kreszt sem kezdhettem volna el anélkül, szóval még jó hogy alkalmas vagyok. Az a probléma, hogy nincs meg nekem az a lap, és nem akarom mégegyszer 7ezer ft-ért megnézetni magam az orvossal. Tőletek elkérték? Mennyire kell ezt komolyan venni?

2019. júl. 28. 15:00
 1/2 anonim ***** válasza:
67%

Nem vicc, az a vicc, hogy azt gondolod, orvosi alkalmassági nélkül kaphatsz jogosítványt, és nem őrzöd meg a fontos dokumentumokat.

Az alkalmasságit két példányban kaptad meg, egyet elkér a NKH, azzal igazolod, hogy milyen egészségügyi feltételekkel tanulhatod a vezetést, alkalmas vagy rá.

A másik példányt az okmányirodába kell leadni a jogosítvány igénylésekor, és ott iktatják is.

Az alkalmasságin lehetnek különböző korlátozások, kódok, nem csupán annyi, hogy "alkalmas", az érvényesség határideje, és az orvos pecsétje, aláírása. Nem bemondásra adják ki a jogosítványt, iktatásra kerül az alkalmasságot igazoló dokumentum.

Kérdezd a kiállító orvost, milyen lehetőségek vannak a pótlására, általában nem szokás elhagyni, elveszíteni, de nem te vagy az első, és nem is az utolsó, akinek mégis sikerül - bizonyára vannak költségei, ha igen, magadnak csináltad.

2019. júl. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha szerencséd van akkor ahol kresz tanfolyamra jártál van belőle digitális másolat, bár nem valószínű és nem tudom úgy érvényes e.
2019. júl. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!