Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » "B" kategóriás jogosítványra...

"B" kategóriás jogosítványra az alkalmassági vizsgálati papír meddig évrényes?

Figyelt kérdés

Már megcsináltam multhónapba, de még nem kezdtem el és valóstínüleg nem is fogom még egy hónapig. Anyám nagyon parázik, hogy lejár vagy vmi és akkor feleslegesen csináltattam meg 7k-ért..

Szóval meddig érvényes? Én gondolom, hogy még bőven jó lesz jövőhónapba, csak, hogy anyámat megnyugtassam megkérdezem.



2013. jún. 14. 19:21
 1/6 anonim ***** válasza:
5 év ha jól emlékszem, de az is lehet hogy 10.
2013. jún. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha jól emlékszem, 3 hónapnál nem idősebb orvosi papír kellett a tanfolyam elkezdéséhez. De ez 4 évvel ezelőtt volt.

Bár nem hiszem, hogy ezen változtattak volna.

2013. jún. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
10 evig ervenyes!
2013. jún. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem a múlt hónapban 10 évre adta meg a háziorvos.
2013. jún. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
51%
Nekem is ez lenne a kérdésem de senki nem arra válaszol amit a kérdező ír. Na még egyszer, nem arra vagyunk kiváncsiak hogy a jogosítvány érvényessége orvosilag meddig tart hanem arra hogy amit az orvos kiállított alkalmassági papír az meddig érvényes hogy tudjunk vele az okmány irodába menni jogosítványt csináltatni, ha lejárt vagy ha valaki újat szeretne. Na érthető a dolog?
2018. máj. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
10 éven belül. Nincs ilyen, hogy X időn belül ha nem használod fel, akkor lejár. Ha az orvos 10 évre adja meg, akkor 9 év múlva is kiválthatod vele a jogsidat, csak akkor a jogsid már 1 évig lesz érvényes. Én 2016-ban szerettem volna elkezdeni a C jogsit, de sajnos egyéb okok miatt nem jött össze, viszont az orvosi alkalmassági akkor megcsináltattam. Most jutottam odáig, hogy megcsináltam, az orvosi jó volt, de mivel 2016-2021-ig adta meg az orvos, így 2021-ben jár le a jogsim, hiába csak pár hete váltottam ki. Remélem, így már érthető.
2018. máj. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!