Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki hallott már nagy olajcsere...

Ki hallott már nagy olajcsere periódusról? Mennyinél?

Figyelt kérdés

Ki hallott már nagy olajcsere periódusról? Mennyinél cserélte a tulaj?

Én olyat tudok és állítólag valós is, hogy egy újonnan vásárolt Suzukival 104 ezret száznégy e. ment a tulaj, mert nem tudta, hogy olajat kell cserélni a motorban.

Persze 104 ezernél ki is feküdt a motor olajcsere nélkül.



2019. júl. 30. 22:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mi az a NAGY olajcsere PROGRAM, de elvileg, akinek van autója (nem feltétlenül autóvezető) szinte kötelező tudnia. A gyár által előírt futásteljesítmény után, illetve évente.

Írok egy számot, mindegy mennyi. Legyen mondjuk 15 000 megtett kilométer, a gyár ajánlása szerint. Ha ennyit hetente fut a kocsid, akkor hetente kell cserélni. Ha a 15 000 km húsz év alatt jön össze, akkor évente.

Ez teljesen alap. Nincs semmi misztikus, ki tud, ki nem tud róla dolog.

2019. júl. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ott vannak például a Prince motoros Mini-k is, amiknek 30 ezer kilométeres csereperiódus van előírva a motorolajra. Aki ezt betartja, az pár ilyen periódus alatt szépen tönkre is tudja tenni a motor. Tudok olyan Mini-ről, amiben 170 ezer kilométernél motort cseréltek, mert már olyan szar állapotban volt hogy felújítani sem lehetett volna.

Illetve nem motornál, hanem váltónál is tudok ilyenről. Egyik barátom csinálta azt, hogy 180 ezer kilométerrel vett egy autót, aminek váltóolajára "élettartam" periódus volt megadva (tehát nem kell benne cserélni). 240 ezer körül már használhatatlan volt a váltó, így felújíttatta azt (mindent kicseréltek benne, tehát tulajdonképpen gyári állapotba lett hozva). Mondtam neki, hogy ne tartsa be ezt az élettartam dolgot, cserélje le 100 ezrenként azért benne az olajat. Ő kitartott amellett hogy "jó az úgy, nem véletlenül írták ezt elő". 430 ezernél (tehát a felújítás után kb. 190 ezer kilométerrel később) ugyanúgy bedöglött. Mikor látta hogy az egyik haverjának ugyan ilyen típusú autójában már 390 ezer van, és még mindig jó a gyári váltó, akkor megfogadta hogy ő is cserélni fogja ezentúl.

2019. júl. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyit kifelejtettem, hogy az az említett Mini végig szakszervizben volt szervizelve, betartva a kötelező csereperiódusokat.
2019. júl. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Persze a kötelező csereperiódusoknál cserélni kell.

Engem itt a kötelező periódusonkénti túlfutások érdekelnének.

2019. júl. 30. 22:56
 5/6 A kérdező kommentje:
#3 Na a szakszervezek is néha csak a fele olajat cserélték. Ilyenből se egy esetet hallottam.
2019. júl. 30. 22:59
 6/6 anonim ***** válasza:

2.es válaszoló

A prince motor bekér 5000km/0,5-1 liter olajat full új korába....nekem is prince motor van és 10000 az írt olajcsere periódus. Amit nagyon be is kell tartani. Egy régebbi szívónál el lehet olyat játszani,hogy 30-40ezer és utána csere aztán nem is biztos,hogy baja is lesz. Az újabbaknál pláne ha turbós ilyen cserénél már csak az a kérdés mekkora lett a kár.

Amiről én tudok régi szívó és 45ezer után lett cserélve

2019. júl. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!