Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 95-ös V-power benzinről...

Mrlafayette kérdése:

95-ös V-power benzinről érdemes e átváltani a normál benzinre?

Figyelt kérdés

Egy 20 éves VW polo esetéről van szó. 1-es motorral és már évek óta a V-powert kapja, de árban nem kicsi a differencia ezért segítséget kérnék, hogy az autó szempontjából mennyit tud számítani, ha átváltanék?

Előre is köszönöm


2019. júl. 31. 16:43
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
Nem számít neki, úgy van tervezve, hogy a síma 95-öst szereti. Egyébként meg az összes magyarországi kútra a MOL-tól viszik a benzint. Úgyhogy ugyanarról a telepről jön a LUK meg az Auchan benzin mint a Shell V-power super plus extra.
2019. júl. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Egyébként meg az összes magyarországi kútra a MOL-tól viszik a benzint..

Ez nem igaz! Itt az ország nyugati részébe az omv kúton csak schwechati üzemanyag van. Azt csak hallottam,hogy az ország másik részeibe a simát oda is a mol viszi,de a prémiumok szintén schwechati. Én omv-re járok csak és csak prémiumot tankolok, fiatal turbós benzines. Az előző autóm ami 20+ volt ott semmi érezhető nem volt,hogy sima vagy prémium így alkalmanként kapott csak jobbat. Az omv mintha talán kicsit jobban esett volna neki,de úgy kb mind1 volt hol tankolok bele lukoil stb nem igazán volt érezhető dolog.Meg az szerintem gond nélkül még moslékkal is elment volna

2019. júl. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Ennyire nem voltam képben, hogy a határ szélére honnan viszik, de leginkább az számít, hogy ne kelljen túl messziről szállítani. Ezért van, hogy az ország nagy részében a MOL-tól jön a benya. Szóval lényegében, az ország 90%-ban igaz, amit írtam.
2019. júl. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
26%
Az alapbenzin ugyanaz, de a premium máshogy van adalékolva. Ettől függetlenül szerintem pénzkidobás a V-Power, korábban sokat tesztelgettem saját autón, semmilyen kimutatható előnye nem volt sem az OMV, sem a Shell prémiumoknak.
2019. júl. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mehet bele sima is.
2019. júl. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Érdemes átváltani a simára, a V-power szerintem csak parasztvakítás, ahogy az is, hogy minden kút a Mol-tól kapja a benzint. Rengeteg autóban ültem már, a Shelles benzint mindegyik szerette, az enyém szereti a Lukoilosat is viszont amennyivel olcsóbb, annyival többet is eszik belőle, a Molos-al érezhetőbben gyengébb, vissza kell kapcsolnom előzéskor, az OMW viszont ami a legbeváltabb, csak az sajnos nincs a környéken, ezért maradok a Shellnél.
2019. aug. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
17%
Ez hülyeség, hogy minden a MOL-tól jön. A Shell V-power például Németo.-ból. Az is hülyeség, hogy nincs különbség. Mondjuk én nem shellnél szoktam tankolni, hanem omv, de ott ha a jobb minőségűt rakom bele, akkor kb fél literrel kevesebbet fogyaszt, és érezhetően jobban húz, ha előzgetek.
2019. aug. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Jaja, amit laborbban nem lehet kimutatni különbséget majd ott ki lehet mi...
2019. aug. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

# 7 Nem fogják a húsz éves audid kis érzékeny lelke miatt ezer kilométert utaztatni a benzint.

Nyavajoghatsz, hogy hülyeség, de az van, hogy ők profitra mennek, megveszik olcsón a síma benzint oszt kimérik vé-púver extra részing prémiumnak. Te megveszed drágán, aztán nyugtatod a kis lelkedet, hogy biztos messziről hozták. Hát nem hozták, megnyugodhatsz.


Tulajdonképpen még rosszabb is lehet a "prémium", mert azért kevés konzumidióta veszi meg, úgyhogy soká poshad a tartályokban.

2019. aug. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, most már megnyugodtam, hogy gond nélkül átválthatok.
2019. aug. 3. 05:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!