Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Led-es szelepsapka legális?

Led-es szelepsapka legális?

Figyelt kérdés

Olyan, ami menet közben világít.

Mielőtt bárki elkezdene szidni, tudom, hogy hülyeség, csak kíváncsi vagyok


2019. júl. 31. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Biciklin legális. És ott értelme is van, mert oldalról jobban látszol. És sok biciklin van autó szelep, szóval könnyen lehet, hogy a gyártó is arra szánja.

-

Autón zavaró lehet. Pl. autópályán nem tudnám hirtelen mitől világít a kereked.

2019. júl. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2019. júl. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Közúti forgalomban nem, bemutatóra szánt autón megengedett ha nem vesz részt közúti forgalomban abba a formában. Ha ki van kapcsolva a világítórésze és úgy használod akkor nincs semmi probléma, de ha be van kapcsolva nem közlekedhetsz vele.

Bicikliken a láthatóság miatt megengedett, elsősorban sárga macskaszem kellett a küllőre, de ez a szelep világítás is megengedett egyébként, de ha jól tudom csak narancs sárga színben.

2019. aug. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Alex Fly ***** válasza:
Nem. A KÖHÉM ismert rendelete minden járműfajta esetén felsorolja a kötelező illetve az engedélyezett világító berendezéseket. A szelepsapka egyiknél sem szerepel.
2022. jún. 30. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!