Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift 1.3 96' jobbos...

Suzuki Swift 1.3 96' jobbos féltengely csere?

Figyelt kérdés

Mai napon neki álltam kicserélni a komplett jobb oldali féltengelyt, ám a videók és tanácsok ellenére sem tudtam semmiféle képpen nem sikerült a belső gömbcsuklót mozgásra bírnom. a féltengely többi része egy erős rántásra kijött a helyéről, ám a belső féltengely csukló egyszerűen nem mozdul. Valakinek van valami tapasztalata ezzel kapcsolatban?


Előre is köszönöm.



2019. júl. 31. 20:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Kinn van a tengely?

Mint itt:

[link]

2019. júl. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A féltengely maga kint van, viszont a belső gömbcsukló benne van és bármivel próbálkoztam nem bírtam kiszedni.
2019. júl. 31. 21:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Aha értem. Ha jól értem, akkor erről van szó, ez maradt benne mint a képen:

[link]


???


Ezt egy kis acél gyűrű tartja a helyén benn, ami rajta van a csukló kivezetés bordás végén egy ki vájatban. Fogsz egy nagyobb, hosszabb erős csavarhúzót vagy valami hasonlót, beteszed a csukló belső válla és az alublokk közzé és elkezded kifeszíteni a csuklót(határozott erővel, de óvatosan, hogy el ne törj valamit az alublokkon). Nem a csavar húzó hegyét teszed be oda ahova bemegy a csukló!!! mert megsértheted a gumi tömítést oda benn!!! Csak a csukló és az álló alublokk közé teszed ba a csavarhúzót mint egy seprőnyelet és kifeszíted a csuklót a csavarhúzó gerincével!(Nem a hegyével!!!)

2019. júl. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A 11-es képen??? ugye??
2019. júl. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Majatom ***** válasza:
Úgy, ahogy a 3-as írta, ki kell feszegetni, csak előtte engedd le a váltóból az olaja, vagy tegyél alá egy edényt, mert ott ki fog folyni. És előtte győződj meg róla, hogy a váltó olaj beöntő csavarját ki tudod-e szedni. Tapasztalatból mondom, mert az enyémben (igaz az 99-es) olyan elérhetetlen helyen, meg besüllyesztett négyszögletes fejű csavar van, hogy azzal ment el a legtöbb idő, míg azt kiszedtem, és mivel nem volt a váltóban olaj, hiába volt összerakva az autó, nem tudtam elszaladni venni hozzá olyan kulcsot, így gyártanom kellett egyet. Később autósboltban vettem bele inbuszfejűt, és kicseréltem.
2019. aug. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!