Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel astra h 2004 inditaskor...

Opel astra h 2004 inditaskor nem működik az elektronika, miért?

Figyelt kérdés

Sajnos múltkor lemerült az akksi, mert égve maradt egy belső lámpa az autoban (előtte még beindult és mentem vele vagy 5 km t) Bikazas után 1 órát vezettem es töltöttünk is az akksin. Egyik reggel nehezen indult az autó ezért hibakodot csekkoltam, 1 6 1 4 kóddal, ami inditasgatlo hibát jelez(het elvileg). Akksi megy, nem volt semmi gond..

Viszont ma amikor elinditottam az autót, az elektronika nem működött. Ezalatt azt értem hogy se a szervo, se az ablaktorlo valamint kijelzon Celsius helyett fahrent mutatott érték nélkül. Ujrainditas után minden ok volt... Mégis mitől lehet ez?


2019. aug. 2. 16:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Több dolog is érdekes ebben...

Egyrészt ha égve hagyod a belső világítást a H Astra rendszere kb 10 perc inaktivitás után akkor is áramtalanítja, ha a gombja be van kapcsolva. Pl ha nyitva hagyod az ajtót, akkor se világít addig amíg le nem merül az akku, hanem egy idő után lekapcsol.

1614 az immora utaló hibakód. Ha csak az egyik kulccsal csinálja akkor a kulcs elektronikájával van a bibi. HA mind a kettővel, akkor esélyes, hogy a szokásos CIM-modul kontakthiba jött elő nálad is.

Ha nincs szervo (elektrohidraulikus ennél a típusnál), az azért lehet mert nem kap elég áramot. Járó motorral én megnézném a töltésedet. Akár egy egyszerű multiméterrel az akkusarun mérve, akár a szerviz menüben a kijelzőre kiíratva. Nem lennék meglepve ha eredetileg is azért merült volna le az akkud, mert a generátorod gyengélkedik.

Az F a hőmérséklet helyén nem Fahreheit, hanem Fehler, hibát jelez. Valószínű a túl alacsony rendszerfeszültség következménye.

Azzal hogy újríindítod, minden vezérlőt, hibát resetelsz. Így amíg nem áll fenn újból a hiba, addig minden normálisan működik.

2019. aug. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, hát így most már tuti hogy szerelő... :) viszont egyelőre még nem ír ki akku töltési hibát, addig meg fellelegezhetek talán.

Mellesleg az akkumulátor márciusi, az egyetlen dolog a belső lámpa lehetett tényleg, amire gyanakodni tudtam...

2019. aug. 2. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!