Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Autók, motorok

A kérdés

Opel astra h 2004 inditaskor nem működik az elektronika, miért?

Sajnos múltkor lemerült az akksi, mert égve maradt egy belső lámpa az autoban (előtte még beindult és mentem vele vagy 5 km t) Bikazas után 1 órát vezettem es töltöttünk is az akksin. Egyik reggel nehezen indult az autó ezért hibakodot csekkoltam, 1 6 1 4 kóddal, ami inditasgatlo hibát jelez(het elvileg). Akksi megy, nem volt semmi gond..

Viszont ma amikor elinditottam az autót, az elektronika nem működött. Ezalatt azt értem hogy se a szervo, se az ablaktorlo valamint kijelzon Celsius helyett fahrent mutatott érték nélkül. Ujrainditas után minden ok volt... Mégis mitől lehet ez?

aug. 2. 16:33  Privát üzenet  

A válasz

Több dolog is érdekes ebben...

Egyrészt ha égve hagyod a belső világítást a H Astra rendszere kb 10 perc inaktivitás után akkor is áramtalanítja, ha a gombja be van kapcsolva. Pl ha nyitva hagyod az ajtót, akkor se világít addig amíg le nem merül az akku, hanem egy idő után lekapcsol.

1614 az immora utaló hibakód. Ha csak az egyik kulccsal csinálja akkor a kulcs elektronikájával van a bibi. HA mind a kettővel, akkor esélyes, hogy a szokásos CIM-modul kontakthiba jött elő nálad is.

Ha nincs szervo (elektrohidraulikus ennél a típusnál), az azért lehet mert nem kap elég áramot. Járó motorral én megnézném a töltésedet. Akár egy egyszerű multiméterrel az akkusarun mérve, akár a szerviz menüben a kijelzőre kiíratva. Nem lennék meglepve ha eredetileg is azért merült volna le az akkud, mert a generátorod gyengélkedik.

Az F a hőmérséklet helyén nem Fahreheit, hanem Fehler, hibát jelez. Valószínű a túl alacsony rendszerfeszültség következménye.

Azzal hogy újríindítod, minden vezérlőt, hibát resetelsz. Így amíg nem áll fenn újból a hiba, addig minden normálisan működik.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont aug. 2. 17:26 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi a választ, hát így most már tuti hogy szerelő... :) viszont egyelőre még nem ír ki akku töltési hibát, addig meg fellelegezhetek talán.

Mellesleg az akkumulátor márciusi, az egyetlen dolog a belső lámpa lehetett tényleg, amire gyanakodni tudtam...

# 2/2Időpont aug. 2. 18:12 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Toyota Yaris 1.3 2004 Blue ice km óracsoportot szeretnék venni. A másik kontaktos bontópálzában találtam, de nem tudom melyik a jó hozzá segít valaki hozzáértő választani?
Azt xzertnem kerdezni ki tud segiteni, Suzuki alto 1.1 2004. minden előzmény nélkül az ablaktörlő leallt, nem működik, sem az első sem a hátsó. Minden elektronika igen. A...
Nissan Micra 2004,1.2es miert csinalja azt, hogy 2hetente kb egyszer csak reggelre lemerul az akksi es be kell bikazni?
Alfa Romeo 147 mennyire megbízható autó? (2000-2004 közötti évjárat)
Honnan tudnék egy 2004-es Ford Focus 1,6 TDCI-hez kapcsolási rajzot szerezni?
Aprilia rs 50 (2004) elektronikai problémám van, valaki segítene?

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések az Autók, motorok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!