Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kell hozzá jogsi?

Kell hozzá jogsi?

Figyelt kérdés
Rieju marx 50-es enduro szeretnek venni.Van érvényes okmánya.És kell hozzá jogsi hogy átírasam?

2019. aug. 3. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Az 50-esket nem kell átíratni... nincsenek nyilvántartva. Milyen okmánya van? Annak idején a hetvenes években az S50 simsonok nagymotorként voltak forgalomba állítva. De mintha azóta már nem adnának ki rendszámot 50-es motorra.
2019. aug. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az átiratáshoz egyébként nem kell jogsi, tulajdonosa lehetsz olyan járműnek is, amit nem vezethetsz.
2019. aug. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem T kategóriából van jogosítványom (mezőgazdasági vontatóból) de azzal nem lehet motort vezetni.Azert kérdezem hogy ha veszek olyan motort aminek papírja van de nincs rendszám táblája és nekem sincs megfelelő kategóriás jogsim akkor is at tudom íratni?
2019. aug. 3. 21:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor még egyszer, mert látom nem esett le:


1) 50-es motort nem kell átíratni, mivel nincs nyilvántartva. Írtok egy adás-vételit, kötsz rá egy biztosítást és mehetsz is. Nem kell hozzá se rendszám, se forgalmi, se műszaki vizsga.


2) Vezetői engedély (jogsi) csak a vezetéshez kell. Tulajdonos bárki lehet, akár egy csecsemő is.

2019. aug. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oké.köszi
2019. aug. 4. 05:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!