Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ázott kabriót hogyan lehet...

Ázott kabriót hogyan lehet tökéletesen rendbehozni?

Figyelt kérdés
A férjemnek van egy imádott mx5 mazdája, amit rajta kivül senki sem vezethet, nekem is szigorúan megtiltotta. Külföldön dolgozik kamionsofőrként, és amig távol volt, elcsentem az autót, és nyitva felejtettem a tetőt. Max 5-6percig ázott csupán, de az ülések átáztak, és valamiért büdösek maradtak száritás után is. Ha valamilyen vegyszerrel vagy illatositóval kezelném, akkor szerintem rájönne, hogy mit csináltam, ezt pedig mindenképp el szeretném kerülni.

2019. aug. 4. 14:53
 1/8 A kérdező kommentje:
Szerdán érkezik, vagyis három napom van rá.
2019. aug. 4. 14:54
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ajjajj, neked elég rossz lesz.

Mert azt nem lehet egykönnyen kitakarítani.

De próbálkozz hátha van erre speciális takarító brigád.

2019. aug. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Vidéken élünk, a legközelebbi város oda-vissza 28km. Attól tartok, hogyha elvinném egy mosodába akkor ekkora távon lebuknék, hogy használtam az autót. Utólag vettem észre, hogy a kis ventillátor sem működik, ami az utastérbe fújja a levegőt. Fogalmam sincs, hogy azelőtt működött-e, vagy az eső tette tönkre. Ha megcsináltatom ciki lenne azon lebukni, hogy olyan alkatrész működik ami azelőtt nem.
2019. aug. 4. 15:25
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Az ázott autóból ki kell szedni az ÖSSZES belső kárpitot, ugyanis a helyén nem tud megszáradni, sőt mi több be is rohad (ahogy a szagból ítélve ez esetedben meg is történt) illetve elkezd rozsdásodni könnyedén a kasztni a vizes kárpittól.


Mindent ki kell szerelni (ülések, utána összes padlókárpit), azt szakszerűen ki kell tisztítani majd kiszárítani és úgy visszahelyezni - az MX5-öt nem ismerem, de esetleg ragasztani, sok esetben a szivacsot ami lehet a kárpitok alatt pedig cserélni, mert nem lehet leszedni szakadás nélkül és sosem lesz már jó...

Egy ilyen manőver szakember által több százezer forint.


Ha a műszerfal is beázott akkor pedig beláthatatlan károk keletkezhettek az elektronikában, a biztonsági rendszerekben (légzsák pl...). Ehhez egy alapos átvizsgálás kellene de ha műszerfalat kell bontani akkor a férjed vélhetően meg fog nyúzni, mert azt kb. lehetetlen jól összerakni, újat venni meg nem érdemes mert többe kerül, mint az autó értéke.

2019. aug. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A kabriókat azért illene olyan belsővel szerelni, aminek nem árt meg egy kis eső. pl. bőr, vagy speciális szövet. ha elcsented, akkor nem mentél vele? Hogy a város 28 km és azt észre venné...ha ilyen az embered, hidd el, pontosan tudja a leállításkori km óra állást.
2019. aug. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A bőr ülés konkrétan tönkremegy a víztől, szinte lehetetlen tökéletesre javítani és re-hidratálni a bőrt. Kizárt, hogy ezt egy autób*zi ne venné észre.


A műbőr jobb egy fokkal de az sem vízzáró, tehát az ülés szivacsa nagy esőben ugyan úgy elázik.


Az autó többi szövete meg nem különbözik kabriókban sem.

2019. aug. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Reménykedj, hogy maradhass a háznál.
2019. aug. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Valoszinu mar hazaert a ferjed.

Elsz meg?

2019. aug. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!