Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Maximum 600 ezer forintért...

Maximum 600 ezer forintért milyen túraendúró motort tudok venni használtan? Lehet minél magasabb, legalább 600-as de lehet nagyobb is.

Figyelt kérdés
Japán motor lesz gondolom. Nem várok ennyi pénzért hibátlant de a karcok nem zavarnak a lényeg hogy lehessen egyből használni különösebb felújítás nélkül, rozsda ne egye. Magasságra lehet minél nagyobb, jogsim korlátlan.
2019. aug. 5. 10:46
 1/2 JulesTS ***** válasza:
Régi TDM 850-et, vagy 600-as Transalp-ot talán lehet használható állapotút találni annyiért...
2019. aug. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Suzuki XF650.


Olyanom volt, alap esetben megbízható, világból kimegy. Gács Tamás olyannal ment Indiáig, minden gond nélkül. Egyszerű szerkezet, olcsó alkatrészekkel. Én feldobozolva, rendbeszedve 610 ezerért adtam el tavaly év végén (1998as), 3 dobozzal, ponyvával, és nem alkudozott a vevő. Egyedüli problémám a relatíve gyenge első fék volt, főleg utassal, dobozokkal.


A TDM850 NEM túraenduro. Tudom, mert az XF650 óta nekem is olyanom van (TDM900, ami csak picit sportosabb), és már egy földút is szenvedés. Rövid rugóút, picit sportosabb vázgeometria, nyeregből szinte lehetetlen kiállni, főleg kormánymagasító nélkül. Illetve a kipufogó miatt a sarkadat nem tudod rendesen letolni, amikor felállsz, főleg ha magas vagy (én 197 cm vagyok), ha meg mégis sikerül valahogy felállni, hajlított térddel, a tank szar helyen van, és nem igazán tudsz szorítani, csak a térdkalácsaiddallőre kell hajolni, kormányra fogsz terhelni (miután a tankot nem igazán tudod szorítani). Illetve nincs gyári haspáncél, nem is magas alapból se (16 cm, ami kevesebb, ha ráülsz), ha meg ráteszel egy hegesztett páncélt, még alacsonyabb lesz. Páncél nélkül meg kellemetlen, amikor egy kő lyukat üt az olajszűrőnél. Meg a kipufogók is alacsonyan vannak, úgyhogy az se garantált, hogy azokat nem találja el egy felpattanó kavics. Illetve az első gumi 18", amire nem nagyon van, csak utcai gumi.


Úgyhogy nem, a TDM850 nem olyan jó választás.


Esetleg a Transalpok közül valamelyik, esetleg Kawa KLR650, de az inkább off-roadra hangolt, míg a Suzuki XF650 inkább közútra, de jó gumiválasztással szinte ugyanolyan jó, mint a Kawa.

2019. aug. 6. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!