Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Romániában Útadó miatt megbirs...

Romániában Útadó miatt megbirsagoltak 2 éve, mivel elírta a rendőr a papírt, és engem is tévesen tájékoztattak, nem lett befizetve. Mire számíthatok, ha most kimegyek?

Figyelt kérdés

Több mint 2 éve voltam kint, semmit nem tajekozodtam, így az útadóról sem tudtam. A határ nem volt messze így atmentem autóval. Az első városban meg is büntettek azt hiszem kB 300 lei-re. A lakcímem valótlan lakcímmel volt beirva, olyan utcával ami itt nem is létezik. Ott nem volt nálam elég pénz, így azt mondták itthon is ki lehet fizetni. Itthon a postán kiröhögtek, higy itt nem lehetséges, plusz még nem is a papíron szereplő cím az enyém. Rendőrségen azt mondták ilyen papírt még nem láttak, de hagyjam a francba mert nem tudják behajtani, ahogy ők se a romanokon. Majd elévül. Csak ne menjek arra. Voltam kint utána, ott is megprobaltam a rendőrségre menni, de mivel csak szombaton tudtam kimenni, ott sem m fogadták sehol. Így annyiban maradt. Olvastam hogy ott irdatlan nagy kamat megy rá egy idő után..

Na most több mint 2 év után ki kellene mennem. Mire számíthatok?

Látják még a rendszerben?

Mennyi lehet ez mostanára ha igen?

A joggdimat féltem jobban mert hallottam hogy ott szó nélkül azt is elveszik a román rendőrök. Én megprobaltam sokmindent anno, de szinte lehetetlennek minősült hogy rendezzrm az akkor kB 10.000 forintos büntetést. Mi lehet most ha kint megállitanak?



2019. aug. 7. 11:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt informálódj:

[link]


Hátha segít valamit.


Szerintem ne foglakoz ezzel a két évvel ezelőtti esettel, ha a magyar hatóságok nem tudnak róla és nem kaptál érte büntető pontot itthon, ha a magyar hatóságok is ügyet sem vetnek erre a régi esetre, akkor annak szerintem már nincs nyoma a román hatóságoknál sem. Ne gondold, hogy nem találtak volna már meg azóta a hatóságok, hogyha olyan súlyos szabálysértést követtél volna el.


Most ha átmész légy körültekintőbb ne felejts el matricát venni, egy 7 napos valami 15-16 lej között van, egy 30 napos matrica 35-36 lej körüli áron van, a 90 napos 62 lej.

A "Petrom" benzinkutakon 100% tudsz venni útmatricát, mondod a shopban az eladónak, hogy matricát "Rovinietát" krész (un Rovinieta de 7 zile va rog frumos, románul, ha hét naposat kérsz) elkéri az autó forgalmiját és az alapján megcsinálja neked a rendszerben, és odaadja neked a kis igazoló cetlit meg a blokkot miután fizettél.

2019. aug. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
2019. aug. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Ahol átmentem rögtön a határ után volt valami kis bódé ahol tudtam volna venni. Tudom hogy nem ment fel semmi alól, hogy nem vettem mert nem tudtam, viszont legalább valami infó táblával szolgálhattak volna, biztos megállok ha látom hogy valami vignetta felirat van kint. Már tudom, de akkor esélyem sem volt, mert ahol megállítottak, ott a petrol kB 2 km-re lett volna, szóval ha tudom sem tudtam volna venni már 🙂

Viszont érdekel mert mint mondtam féltem a jogsim emiatt. Én alltalában minden szabályt betartok itthon is. Utána is voltam kint vagy háromszor és vettem is matricát. Viszont bárhogyan szerettem volna nem tudtam elintézni ezt a bírság dolgot. Pedig az utana járás többe volt már mint maga a bünti. Aztán el is lett nálam is feledve. De most ki kellene mennem hónap végén, és eszembe jutott ez az eset, szóval nem tudtam mihez kezdjek. Köszönöm szépen mégegyszer

2019. aug. 7. 14:03
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Még itt ebben a videóban pont erről beszél a nő, hogy mi történhet ha Romániában közlekedsz és megállítanak és megbüntetnek mert nincs Rovinietád:

https://www.youtube.com/watch?v=1RKS5jUYDmY


Hátha tud valaki jól románul a környezetedben és segít valamit.

2019. aug. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kb. azt mondja a nő, hogy a bírsága azoknak az autóvezetőknek akiknek nem volt Matricájuk és nem rögzítette őket a videó kamera és úgy lettek megbírságolva, a bírságuk 8 hónapig van felrögzítve, felírva vagy előírva, ha a vezető nem kap szabálysértési, kihágási felszólítást a Nemzeti Közút és Infrastruktúra kezelőtől (románul: COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE). Továbbá a vezető csak egyszer lehet megbírságolva a 8 hónap folyamán, ha Rovineta nélkül közlekedik.

Akkor lenne komoly ha kaptál volna jegyzőkönyvet levélben a Nemzeti Közút és Infrastruktúra kezelőtől, akkor változott volna az eset kihágássá, szabálysértéssé. (Tehát ha nem kaptál levelet és jegyzőkönyvet az esetről, akkor 8 hónap után "elévült", hogy megállítottak és Rovinieta nélküli közlekedés miatt megbírságoltak.)

2019. aug. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezeken a helyeken vannak a Rovinieta ellenőrző kamerák, itt a lista:

[link]


Egyéb közúti helyeken a Román Rendőrség állíthat meg és ellenőriz, szúrópróba szerűen.

2019. aug. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ők a Nemzeti Közút és Infrastruktúra kezelő odaát:

[link]


És itt tudod le ellenőrizni az oldalukon, hogy van e érvényes Rovinietád a rendszerben és, hogy mennyi ideig érvényes:

[link] ro/verificare-rovinieta


"Numar auto" : a rendszám.

"Serie sasiu": az alvázszám.


"Cod verificare": a kriksz-kraksz betűs ellenőrző kód lent amit ki kell olvasni és be kell írni, hogy kiadja az adatokat.

2019. aug. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Vagyis itt tudod le ellenőrizni magad:

[link]

2019. aug. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt valami nem kerek.

Először is, helyben nem büntettek meg, ha lekap a kamera, akkor kiküldik a büntetést, nem helyben írják meg. A rendőrnek semmi köze az utadóhoz, nem is foglalkoznak vele, a jogsiddal pláne nem. Amúgy 250 lej a bünti, nem 300.

Másrészt, miért ne mehetnél Romániába ezek után?

2019. aug. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!