Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért büntetik meg a balesetet...

Miért büntetik meg a balesetet szenvedett autóst? belementünk mi is az árokba, mert nem volt letakarítva az út.5000Ft ra bírságolt meg a rendőr. Ha azt a rengeteg autót megbírságolták, akkor jó bevétele volt a rendőrségnek.

Figyelt kérdés
2013. márc. 18. 10:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
Nem ismerem a részleteket, de ha nem az útviszonyoknak megfelelően közlekedtél, ami szinte biztos mert az árokban kötöttél ki, akkor közúti veszélyeztetésért megbüntethet. Lehet hogy még meg is úsztad 5000-el.
2013. márc. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A Kreszben benne van hogy az útviszonyoknak megfelelően kell vezetni. Ha ez azt jelenti hogy 10zel tudsz csak menni, akkor 10zel kell menni, máskülönben balesetveszélyesen vezetsz, ami tilos és büntetendő.
2013. márc. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Biztos hogy nem tartottál be egy szabályt és azért tette.

Én is jártam már így még 2 éve amikor a full jeges úton megcsúsztam igaz hogy lassan mentem de az is pont elég volt és mivel irányíthatatlan volt az autó becsúsztam és megbírságoltak 10 ezerrel pontosan azért mert nem közlekedtem szabályosan mivel látható volt hogy full jeges az út és még az a 30 km/h is sok volt és ha ez miatt lett volna koccanásom azért már mégtöbb bünti járt volna.

Sajnos jogosan büntetik meg ilyenkor az embert.

2013. márc. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
55%

"útviszonyoknak megfelelően kell vezetni"


Persze, csak az útviszonyok pillanatok alatt változhatnak amire lehetetlenség felkészülni. Pl: Lefagyott útszakasz. Nem lehet mindenre felkészülni.


Valami másért kaphattál büntetést, mert én is jártam így, de nem büntettek érte.

2013. márc. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 szántóvető ***** válasza:
76%

én sem értem hogy hibázásért miért kell büntetést fizetni,főleg hogy ha senkiben és semmiben nem teszel kárt.többször jártam úgy hogy hibáztak az okmányirodában és vissza kellett mennem korrigálni az iratokat,mégsem vártam el hogy megbüntessék az ügyintézőt.a rendőrökről ne is beszéljünk.

közúti veszélyeztetés fogalma: ha valaki a közlekedés más résztvevőit kár, baleset bekövetkezésének, a személy- és vagyonbiztonság sérelmének a lehetőségébe sodorja.

2013. márc. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
31%

ma 11:05

Gondolom a havazás alatt történt, és az nem egy tizedmásodperc alatt esett le és alakult letaposott jéggé a kocsi előtt. Akkor csak lehetett rá számítani hogy csúszni fog.

2013. márc. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Rossz az egész szabályozás. Sőt egyik ismerösömet leszorították az útról és az árokban kötött ki. Ki jött a rendőr kapásból 15.000Ft. Mert a felesége mellette ült és az árokbahajtással veszélyeztette a felesége testi épségét. Ez volt a rendőr válasza. Ilyen esetben nem kell szólni a rendőrnek, ha meg ki jönnek okoskodni el kell onnan zavarni!
2013. márc. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Gondolom a havazás alatt történt, és az nem egy tizedmásodperc alatt esett le és alakult letaposott jéggé a kocsi előtt. Akkor csak lehetett rá számítani hogy csúszni fog."


Nem, tavaly március közepén, nappali 15c átlag mellett. Út teljesen tiszta volt. Reggeli pára fagyott le egy szakaszon. Erre nem lehet felkészülni.

2013. márc. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

ma 11:38

Igen lehet hogy így volt, de most a kérdező büntetéséről van szó, nem pedig a te megcsúszásodról. Gondolom a kedves kérdezővel mindez a napokban lévő havazás alatt történt.

2013. márc. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

igen 15.én volt és 20km rel mentünk.

az út havas volt,nem szórták, és gépeket se látott az út.

Mégis mi voltunk a hibásak,mert a hókotró nem lehet mindenhol.

KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT!

2013. márc. 18. 12:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!