Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2020-ban megéri új vagy 1-2...

2020-ban megéri új vagy 1-2 éves benzines autót venni? Vagy érdemes inkább várni néhány évet egy kiforrottabb plug-in-hibridre?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy 15 éves benzines kisautóm van, ez az első autóm, le szeretném váltani egy újabbra (Kb 6-7 millió Ft a keret). Mivel most az elektromos hajtások "forradalmát" éljük, sokat gondolkoztam azon, milyen hajtású autót vásároljak és sajnos mivel tudom megjósolni a jövőt kissé tanácstalan vagyok.. A tisztán elektromos még nem igazán jöhet szóba, mert hosszabb távokra is szeretném használni, ezért maradt két opció: benzines vagy plug-in-hibrid. Illetve van egy harmadik opció is: várni egy kicsit, amíg egyre jobb plug-in-hibridek kerülnek a piacra. Kíváncsi vagyok a véleményetekre, pro/kontra érvekre, hogy ki mit választana?

2019. aug. 8. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Sok városi úthoz a hibrid passzol. Sok autópályához a dízel való a mai napig (euro6-os motorral bárhova behajthatsz), aztán jönnek a benzinesek.

Hibriddel is tudsz autópályázni, de ott nem fogyaszt olyan jól, mint a dízel. A pár éves dízel/benzines kocsit viszont a városi használat gyorsan kinyírja. Tönkremegy a kipufogó gáz kezelés, ami aztán egy sor egyéb problémát okoz a motorban.

A villanyautó még mindig inkább csak bevásárló kocsi.

2019. aug. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A jobb hibridek még 4-5 év legalább. Addigra talán lesznek új aksik, bár a Samsung gyárta őket, így azért óvatos lennék.
2019. aug. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én tavaly voltam hasonló cipőben. Mivel sokat autópályázom, így egyértelmű volt, hogy ezúttal is a dízel mellett maradtam. Ezzel 10 évre tervezek. Meglátjuk 2028 környékén mit tud az akkori elektromos/hibrid technika.

Városi rövid távoknál már nehezebb a kérdés. Szívem szerint hibridet vennék, de az anyagi keret miatt eléggé korlátozottak a lehetőségeid. Hagyományos benzinesből viszont elég jót kapsz már ennyiért.

2019. aug. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem igazán. Ahogy az androidos telókkal is történt, szempillantás alatt váltotta a monokróm GSM-et. És különben a mai generáció mindent hálózatról töltöget, nekik már ez a hozzáállás lesz ideális.
2019. nov. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én hibridet vettem egy éve újat, de mindegy lett volna ha éppen nem az. Többnyire városban használom ahol szinte az egész kerület 30km/h-ra van korlátozva. Ebből kifolyólag a hibrid akksi soha nem tud feltölteni és minek van... egyedül hidegebb időjárásnál jobb, amíg a gyerekeket elviszem iskolába addig a motor felfűt üzemi hőmérsékletre, és mivel folyamatosan megy ezért az akksi is feltölt és haza már ingyen megyek.

Jövőre ha kidobják a plug-in RAV4-et akkor valószínűleg arra váltok. A 60km-es elektromos hatótáv (még ha való életben ez kevesebb is) bőven elég városban.

2019. nov. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!