Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tudnátok nekem túramotorokat...

Tudnátok nekem túramotorokat ajánlani?

Figyelt kérdés

A jogosítvány már "úton" van, első motorom lenne és mindenképpen olyat keresnék, ami hosszabb távon kényelmes, biztonságos fogyasztása alacsony (5 liter körül), ugyanakkor nem szakad bele az emelkedőkre. Nem tervezem egyébként, hogy utast szállítanék.

600-700 köbcenti, 80-90 lóerő bőségesen elég lenne szerintem.

Ja, és ami nem elhanyagolható, 6-700 ezer forintot szánnék rá, tehát természetesen egy használt motort vennék.

Egy ideje keresgetek és többször is a Yamaha FZ6-nál lyukadtam ki, de jó lenne mást is megnézni. Aki tapasztaltabb, ajánlhatna hasonló kategóriájút.



2019. aug. 9. 23:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Meleg szívvel tudom ajánlani a Suzuki DL 650-eseket (V-Strom), abszolút kezdőbarát kezesbárány.

Ugyanitt nézegetném a helyedben a Honda Transalpot, Africa Twint, esetleg egy Varaderot.

2019. aug. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségedet.
2019. aug. 11. 20:24
 3/4 anonim ***** válasza:
600-700.000Ft az a FZ6 kínálat alja, inkább vedd az elődjét az FZS600-at, és ezzel a kínálat felső-közép kategóriáját, ahol már vannak megvigyázott darabok. Úgyis el fogod adni 2-3év után, szóval kezdőnek jó lesz. 95ló soknak tűnik, de teljesen barátságos gép, jól kezelhető gép, van hozzá minden, könnyű szervizelni. Ha találsz modellfrissített FZS-t, azt már modernebb "cicaszemes" fejidommal látták el, amin jók a fényszórók, érdemes ilyet keresni, mert a facelift előttieknek elég gyenge a világítása, de több rossz nem nagyon mondható el a típusról.
2019. aug. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 rmokus86 válasza:

Honda CBF600 (meg a hornet) elég jó vétel manapság, majdnem akkor sláger mint az FZ6. Mondjuk már egy CB500 sem hal meg egy emelkedőn, max. utassal. Suzuki SV is tökéletes kezdőmotor.


Minél régebbi motort veszel annál többet kell majd költeni hogy gatyába rázd (új gumi, lánc szett, olaj, fékfolyadék, esetleg betétek, karbitisztítás stb.), simán százezres tételek ezek is.


Alapból olyat keress amiből sok van, alkatrész és szerviztapasztalat miatt is fontos.

2019. aug. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!