Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lejárt műszakival, elhagyatott...

Lejárt műszakival, elhagyatott közterületi parkolóban szeretném tárolni a kocsimat. Hogyan akadályozzam meg, hogy elvigyék a közterületesek?

Figyelt kérdés

A jármű külsőre kifogástalan állapotban van és karban is tartanám, lemosnám, nem nézne ki elhagyott autónak, pár naponta arrébb állnék vele, hogy úgy tűnjön, hogy használom. Leműszakiztatni nem tudnám és egyébként sem használnám, így csak ideiglenesen kivonogatom a forgalomból fél évente. Megszabadulni nem akarok tőle, mert pár év múlva kelleni fog.Budapestről lenne szó, illetve egy elhagyatott, külterületi parkolóról, ahol senkit sem zavarnék.


A jogszabály szerint:

"(2) Üzemképtelen gépjárművet közterület-használati hozzájárulás nélkül csak mellékútvonalon és legfeljebb 10 napig szabad tárolni."


Nyilván kicsi rá az esély, hogy kapjak egy figyelmeztetést a közterülesektől, hogy vigyem el 10 napon belül, azonban, ha mégis, akkor mit lehetne tenni?


Ha elállnék onnan egy másik, távoli helyre, akkor, ha például 2 hónap múlva megtalálják, azonnal elviszik, mert már egyszer figyelmeztettek?


10 napig lehet tárolni, ez igaz, de mondhatnám azt, hogy csak azon a pár napon volt közterületen, amikor figyelmeztettek, ami látszik is, hiszen nem találták ugyanott 10 nappal utána, tehát nem tároltam közterületen 10 napnál tovább, csak 2x 3 napig, amúgy garázsban tartottam.

Mit gondoltok erről a módszerről?


Közterület foglalás nem játszik, leműszakiztatni nem tudom, ezt így kellene valahogy megoldani.

Köszönöm előre is a válaszokat! :D



2019. aug. 10. 15:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ponyvával takard le. Ne felejtsd el szellőztetni néha, főleg esők után. Legyen tiszta a ponyva is, hogy úgy tűnjön, használatban van az autó. Talán kevésbé fognak törődni vele úgy.
2019. aug. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Betonozd le. Elmondom, hogy sokkal többe kerül neked ide-oda állni, ponyvát venni, pár naponta lemosni, mint leműszakiztatni. Ilyen az, amikor valaki túlokoskodja a dolgokat, de végül szarul jön ki belőle.
2019. aug. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

#2


Direkt írta a kérdező, hogy "leműszakiztatni nem tudom, ezt így kellene valahogy megoldani".


Ilyen az, amikor valaki okoskodik, de végül rosszul jön ki belőle.

2019. aug. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ 80%-os. Azt nem írtam, de ez a "kocsi" inkább egy furgon, ami elég érdekesen nézne ki ponyva alatt. :D Hogy azonnal elviszik-e, ha megint megtalálják az továbbra is rejtély. Majd sztem utánakérdezek az illetékeseknél.
2019. aug. 10. 21:07
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi az oka, hogy nem lehet műszakiztatni? Az állapota?

Pár év múlva akarod csak használni, akkor van egy rossz hírem, ha pár évig nem használsz egy amúgy sem top állapotban lévő kocsit, akkor tönkre fog menni. Sokkal jobban járnál, ha eladnád, amíg még lehet

2019. aug. 11. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi kínlódás helyett miért nem műszakiztatod le?

Ha pár év múlva fog kelleni akkor meg add el. Egy lerobbant hulladék (ha ilyen a kocsi) akkor pár év alatt az állásban szétporlad. Arról nem is beszélve, hogy ha valami elhagyott parkolóban rohad hónapokig, akkor úgyis feltűnik valakinek, megy rá a graffiti, feltörik, hátha van valami a puttonyban, beköltöznek a csövesek, drogosok, stb.

Bérelj neki akkor inkább egy garázst.

2019. aug. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, abban a parkolóban mások is parkolnak, különben nem lenne ott parkoló. Előbb-utóbb kiszúrják, hogy a furgon mindig ott áll. Ha szerencséd van, akkor szólnak a köztereseknek, akik nyilván rögtön le tudják kérdezni, hogy ki van vonva a forgalomból. Ha nincs szerencséd, akkor feltörik vagy ellopják.
2019. aug. 13. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, de nem tudok egyetérteni, sztem a kutya nem fog vele törődni, kb 5% esély van arra, hogy 1 éven belül kapok értesítőt vagy, hogy bárki nekikezdje feltörni stb. . Teli vannak a lakótelepek is elhagyatott autókkal. És ez ugyanúgy fog kinézni, mint a forgalomban lévők. Ha minden autót ellenőriznek, akkor van baj pl.


De nem ez a fő probléma, hanem az, hogy, ha mégis kapok, akkor , ha arrébb állok és egyszer majd újra felfedezik, akkor azonnal elviszik-e, vagy kapok megint 10 napot. Rákérdeztem egyébként a közterületeseknél e-mailben, mert telón nem voltak elérhetők. Választ még nem kaptam erre a "hülye" kérdésre, sztem azt hiszik, hogy szórakozom velük. :D

2019. aug. 13. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!