Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A Vaskapu utcánál megbüntettek...

A Vaskapu utcánál megbüntettek a közterületesek, mit tehetek?

Figyelt kérdés

A NAV mellett lévő Vaskapu utcánál van egy rész ahol megállni tilos.Nem vettem észre mert a Haller utca felől jöttem és ráadásul állt már ott 2 kocsi.Ja és persze oda van rakva egy parkolóóra :)

Megálltam vettem jegyet,elintéztem a dolgom.Jövök vissza ,kerékbilincs várt.Persze a másik két autón szintén.

Betelefonálás,bilicslevétel megtörtént 11 500 ft

És még kaptam egy helyszíni bírságot 10 000ft-ról.

Az egész szitu miatt berágtam (érezni lehet benne a szándékosságot)úgyhogy nem írtam alá az elismervényt.

A kocsinak nem én vagyok az üzembentartója de nekem írták a csekket.

Ha nem fizetem be mi történhet?

Mindamellett nagy szemétségnek tartom ezt az egészet a Pápay és a Tóth Kálmán utca közötti szakaszról van szó a NAV épület mellett



2015. okt. 26. 17:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Fizesd be, legközelebb meg nézd meg 2x is hova állsz. Sok az ilyen csapda
2015. okt. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod

Persze értem hogy a Kressz szerint hibáztam de inkább az érdekelne hogy ha nem írtam alá és nem fizetem be akkor az üzembentartónak lehet belőle gondja?

2015. okt. 26. 17:50
 3/9 Koplárovics Béci ***** válasza:

"a Kressz szerint hibáztam"

"l megállni tilos.Nem vettem észre"


Ha te is tudod, hogy a KRESZ szerint hibáztál, akkor hol a probléma? Ha 50 helyett 70-nel mész, azért is megbüntetnek. Ha a STOP táblánál nem állsz meg, azért is megbüntetnek. Ha a megállni tilosnál megállsz, akkor is megbüntetnek. Ezek a szabályok.


"érezni lehet benne a szándékosságot"


Máshol sem kérdeznek, máshol sem babusgatnak senkit, hogy ugyan tessék már odébbálni, lassabban menni, bekötni magát, vagy hogy ugyan tartsa már be az 1/1975-ös KPM-BM rendeletet...


"Ha nem fizetem be mi történhet? "


Ha a saját adataidat felírták, akkor téged fognak első sorban zargatni, hogy ugyan legyél már kedves és a jogosan kirótt büntetést fizesd be. Aztán az üzembentartónak is elküldik a felvételeket. Egy biztos: kevesebb nem lesz, amit valaki ki fog fizetni.


[link]

Azért ezt a táblát nem észrevenni, az elég komoly figyelmetlenség.

2015. okt. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

hogy nem írtad alá, az az égvilágon senkit nem érdekel...sőt..a jelentés mellé csatolják a helyszínről készült képet, a megjegyzés rovatban az ellenállásod is leírják..a következő bírságnál ez súlyosbító..

fizess és felejtsd el. jobban jársz.

2015. okt. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nos az utcaképpel kapcsolatban csak annyit tudok mondani hogy a tábla előtt álltam a parkolóóránál.

Az általad linkelt kép annyiban módosult tavaly óta hogy az utca Tóth Kálmán utcai sarkára kiraktak még egy megállni tilos táblát :)

De teljesen mindegy mert amire kiváncsi voltam leírta az utolsó válaszoló

THX

2015. okt. 26. 19:56
 6/9 Alex Fly ***** válasza:
Ha nem írtad alá, akkor szabálysértési feljelentést tesznek és bírósági tárgyaláson fogják megítélni a büntetést. Amennyiben a szabálysértés fennáll (márpedig ebben az esetben egyértelmű), akkor általában a helyszíni bírság kétszeresével számolhatsz.
2015. okt. 27. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2015. okt. 27. 08:14
 8/9 anonim válasza:
Ha a táblát el is mulasztod, általában szokott lenni (mint ahogy van a helyszínen is) egy sárga csík felfestve a járdaszegélyre. Ha azt látod, biztos lehetsz benne, hogy nem a legjobb helyen álltál meg.
2015. nov. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem a képen látható tábla után álltam hanem előtte a parkolóóránál.

Az általad említett sárga festésre nem emlékszem volt-e ott.

De legközelebb erre is figyelek.

THX

2015. nov. 5. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!